ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про виправлення описок у судовому рiшеннi
08 липня 2024 рокум. Ужгород№ 260/2095/24
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луцович М.М., розглянувши у письмовому провадженні питання щодо виправлення описки в ухвалі суду в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, м. Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ ВП 44106694) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2024 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
27 травня 2024 року рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду позов по даній справі задоволено: стягнуто з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг у розмірі 637446, 69 грн за платежем 21081000 «Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов`язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства».
Суд з власної ініціативи порушує питання про виправлення описки в ухвалі суду від 02.04.2024 та у своїх висновках виходить з наступного.
Відповідно до статті 253 частини 1 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Згідно статті 253 частини 2 КАС України, зокрема питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Описка - це зроблена механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в судовому рішенні. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.
Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Водночас, судом встановлено, що в ухвалі про відкриття провадження у даній справі від 02 квітня 2024 року допущено описку, а саме: в другому та третьому абзаці описової частини ухвали помилково вказано:
«На виконання положень ч. 3 ст. 171 КАС України судом було сформовано запит до Єдиного державного демографічного реєстру, та отримано відповідь від 09.10.2023 року №263283, з якої встановлено, що дійсне місце проживання відповідача: АДРЕСА_2 .
Ухвалою суду від 09 жовтня 2023 року позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків. Недоліки позовної заяви позивачем було усунуто»,
з огляду на що, такі абзаци підлягають виключенню з тексту судового рішення як такі, що не стосуються матеріалів адміністративної справи №260/2095/24.
Зазначена описка є технічною помилкою, яка не впливає на зміст встановлених обставин та висновків суду, а тому підлягає виправленню.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про виправлення описки в ухвалі від 02.04.2024 шляхом виключення абзаців 2, 3 описової частини ухвали.
Керуючись статтями 241, 248, 253 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Виправити описку, допущену в ухвалі Закарпатського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2024 року про відкриття провадження в адміністративній справі №260/2095/24 за позовом Головного управління ДПС у Закарпатській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, шляхом виключення другого та третього абзаців описової частини ухвали, а саме:
«На виконання положень ч. 3 ст. 171 КАС України судом було сформовано запит до Єдиного державного демографічного реєстру, та отримано відповідь від 09.10.2023 року №263283, з якої встановлено, що дійсне місце проживання відповідача: АДРЕСА_2 .
Ухвалою суду від 09 жовтня 2023 року позовну заяву було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків. Недоліки позовної заяви позивачем було усунуто».
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя М.М. Луцович
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120297316 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Луцович М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні