Ухвала
від 08.07.2024 по справі 380/12744/24
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

08 липня 2024 рокусправа №380/12744/24Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар Н.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву представника позивача про закриття провадження у справі та заяву представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС ЛОГІСТИК-СЕРВІС" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-

в с т а н о в и в:

До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (79000, м. Львів, пл. Маланюка, 6; ЄДРПОУ 13817458) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС ЛОГІСТИК-СЕРВІС" (80383, Львівська область, Львівський район, с. Малехів, вул. Дороша, буд. 20А; код ЄДРПОУ 36638836) в якому просить суд:

- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС ЛОГІСТИК-СЕРВІС" на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю 74149,94 грн. адміністративно господарських санкцій та пені за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Кухар Н.А.

Ухвалою суду від 19 червня 2024 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Представник відповідача 02.07.2024 року подав заяву про залишення позовної заяви без розгляду (вх. №50277) з підстав того відповідач добровільно сплатив адміністративно-господарські санкції та пеню за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю.

Представник позивача 02.07.2024 року подала клопотання про закриття провадження в адміністративній справі (вх. №50172) з підстав того, що відповідач добровільно сплатив адміністративно-господарські санкції та пеню за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у сумі 74149,94 грн., а відтак є підстави для закриття провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши заяву представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі, суд зазначає наступне.

Підстави та порядок залишення позову без розгляду визначені статтею 240 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).

Суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо:

1) позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності;

2) позовну заяву не підписано або підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано;

3) у провадженні цього або іншого суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав;

4) позивач не прибув (повторно не прибув, якщо він не є суб`єктом владних повноважень) у підготовче засідання чи у судове засідання без поважних причин або не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності;

5) надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду;

6) особа, яка має адміністративну процесуальну дієздатність і за захистом прав, свобод чи інтересів якої у випадках, встановлених законом, звернувся орган або інша особа, заперечує проти позову і від неї надійшла відповідна заява;

7) провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом;

8) з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу;

9) позивач у визначений судом строк без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору;

10) після відкриття провадження судом встановлено, що позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.

Відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 240 КАС України про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позову без розгляду може бути оскаржена.

Особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Підстави для залишення позовної заяви без розгляду за заявою відповідача у зв`язку з добровільною сплатою коштів статтею 240 КАС України не передбачено.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, а відтак, у її задоволенні належить відмовити.

Розглянувши клопотання представника позивача про закриття провадження в адміністративній справі, суд зазначає наступне.

Згідно з частинами першою, третьою, п`ятою статті 189 КАС України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

Судом встановлено, що відповідачем добровільно сплачено адміністративно-господарські санкції та пеню за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у сумі 74149,94 грн., які є предметом розгляду даної справи, що підтверджується зворотнім боком облікової картки.

Таким чином, підстави для звернення до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС ЛОГІСТИК-СЕРВІС" адміністративно-господарських санкцій та пені відпали.

Враховуючи викладене, з огляду на те, що відмова від позову не суперечить чинному законодавству та не порушує чиїх-небудь охоронюваних законом прав та інтересів, суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття відмови позивача від позову та закриття провадження у справі.

Частиною другою статті 238 КАС України встановлено, що про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Керуючись положеннями статей 238, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі відмовити.

Прийняти відмову Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю від позову.

Закрити провадження в адміністративній справі №380/12744/24 за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНС ЛОГІСТИК-СЕРВІС" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.

Роз`яснити сторонам, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.

Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

Ухвалу суду направити сторонам у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.

СуддяКухар Наталія Андріївна

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.07.2024
Оприлюднено15.07.2024
Номер документу120299058
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю