ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 липня 2024 рокум. ПолтаваСправа № 440/1340/24
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Алєксєєва Н.Ю., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до
Інформація заборонена для загального доступу згідно з пунктом чотири частини першої статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"
про визнання протиправним та скасування наказу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до
Інформація заборонена для загального доступу згідно з пунктом чотири частини першої статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"
про:
- визнання протиправним та скасування п. 1 наказу командира військової частини (з основної роботи) від 26.06.2023 № 107 «Про результати розгляду подання» в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності та накладення дисциплінарного стягнення у вигляді сурової догани;
- зобов`язання донарахувати та виплатити грошове забезпечення, премію в належному розмірі за червень 2023 року з урахуванням раніше виплачених сум.
Ухвалою суду від 12 лютого 2024 року позовну заяву залишено без руху у зв`язку з її невідповідністю вимогам статті 122 та частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України та роз`яснено позивачеві спосіб усунення недоліку шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду: заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду з позовом з доказами поважності причин його пропуску; позивачеві надано строк для усунення недоліку позовної заяви - упродовж десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 26.02.2024 визнано неповажними підстави пропуску позивачем строку звернення до суду та позовну заяву повернуто позивачу.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 07.05.2024 ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 26.02.2024 р. по справі № 440/1340/24 - скасовано. Справу №440/1340/24 направлено до суду 1 інстанції для продовження розгляду справи.
Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 05.07.2024 справу передано судді Алєксєєвій Н.Ю.
Судом встановлено, що ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 26.02.2024 позивачу позовну заяву повернуто та одночасно разом з ухвалою позивачу було повернуто позовну заяву та додані до неї матеріали.
Таким чином, в матеріалах справи відсутній оригінал позовної заяви з додатками, примірник позовної заяви з доданими до неї матеріалами для відповідача.
Як визначено частиною першою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Предметом спору у цій справі є наказ командира військової частини (з основної роботи) від 26.06.2023 № 107 «Про результати розгляду подання» в частині притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності та накладення дисциплінарного стягнення у вигляді сурової догани.
Частиною п`ятою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
У позовній заяві зазначено, що у червні 2023 року позивачу доведено наказ командира військової частини (з основної роботи) від 26.06.2023 № 107 «Про результати розгляду подання», натомість позов подано до суду 05.02.2023, що є підставою для висновку про пропуск позивачем строку звернення до суду.
Як визначено частиною шостою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Водночас позивачем на усунення недоліків апеляційної скарги подану заяву про поновлення строку, оскільки, у зв`язку з щільним графіком несення військової служби, який пов`язаний з виконанням військового обов`язку, постійними відрядженням до інших міст, звернення до суду було ускладненим.
Суд апеляційної інстанції зазначав, що суд першої інстанції, визнаючи наведені позивачем у заяві причини пропуску строку неповажними не дослідив зазначені позивачем обставин, зокрема, що позивач проходить військову службу, чи проходить він її в зоні бойових завдань, та чи виконував функції з відсічі збройної агресії проти України, які можуть свідчити про пропуск строку звернення позивача до суду за захистом його прав з поважних причин та можуть підставою для поновлення судом строків, встановлених частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З метою дослідження сукупності обставин, на які посилався позивач у поданій ним заяві про поновлення пропущеного строку звернення до суду, позивачу необхідно надати до суду докази поважності причин його пропуску, зокрема, докази проходження у спірний період військової служби в зоні бойових завдань та безпосереднього залучення його до здійснення функцій із відсічі збройної агресії проти України, захисту держави під час дії воєнного стану в Україні у відповідний період, факт цілодобового перебування на території військової частини упродовж всього періоду строку звернення до суду або перебування позивача на лікуванні у цей же період.
Згідно з частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до
Інформація заборонена для загального доступу згідно з пунктом чотири частини першої статті 7 Закону України "Про доступ до судових рішень"
про визнання протиправним та скасування наказу залишити без руху.
Позивачеві усунути недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до суду:
- оригіналу позовної заяви з додатками,
- примірника позовної заяви з доданими до неї матеріалами для відповідача,
- доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду, зокрема, докази проходження ОСОБА_1 у спірний період військової служби в зоні бойових завдань та безпосереднього залучення його до здійснення функцій із відсічі збройної агресії проти України, факт цілодобового перебування на території військової частини упродовж всього періоду строку звернення до суду або перебування позивача на лікуванні у цей же період.
Роз`яснити позивачу, що в разі, якщо він не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява буде йому повернута.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120300908 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.Ю. Алєксєєва
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні