Вирок
від 11.07.2024 по справі 932/3079/24
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Провадження 1кп-932/227/24

Справа 932/3079/24

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 липня 2024 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

у складі:

Головуючого-судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника адвоката ОСОБА_4

з участю:

обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Дніпро кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 72024000220000009, відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

обвинуваченого у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205-1 КК України

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 , за попередньою змовою групою осіб, вніс в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдиві відомості, в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб`єктів підприємництва.

Відповідно до статті 81 Цивільного кодексу України, юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів згідно до статті 87 цього Кодексу. Згідно до статті 87 Цивільного кодексу України, для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.

Відповідно до статті 88 Цивільного кодексу України, засновницькому договорі товариства визначаються зобов`язання учасників створити товариство, порядок їх спільної діяльності щодо його створення, умови передання товариству майна учасників, якщо додаткові вимоги щодо змісту засновницького договору не встановлені цим Кодексом або іншим законом. Згідно до статті 89 Цивільного кодексу України:

Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.

Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи. Відповідно до статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб`єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.

Згідно до статті 57 Господарського кодексу України:

Установчими документами суб`єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб`єкта господарювання.

В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб`єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.

У засновницькому договорі засновники зобов`язуються утворити суб`єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна, порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб`єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб`єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.

Статут суб`єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб`єкта господарювання, а також інші відомості, пов`язані з особливостями організаційної форми суб`єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству, а саме:

Відповідно до статті 57 Господарського кодексу України, суб`єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.

Згідно до статті 88 Господарського кодексу України, учасники господарського товариства зобов`язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.

Відповідно до статті 89 Господарського кодексу України, управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання яких визначається залежно від виду товариства.

Згідно до ч. 2 статті 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» № 755-IV від 15.05.2003 р., (із змінами та доповненнями), порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає: заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника); прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі; виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі; внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру; перевірку відомостей Єдиного державного реєстру на наявність заборони вчинення реєстраційних дій; перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації; прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об`єднання; проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів; видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі).

Виписка з Єдиного державного реєстру у паперовій формі надається з проставленням підпису та печатки державного реєстратора.

Ураховуючи діюче законодавство України, у не встановленої слідством особи в березні 2023 року на території м. Дніпро виник злочинний умисел на внесення завідомо неправдивих відомостей в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи з корисних спонукань з метою отримання незаконного доходу, для цієї мети не встановлена слідством особа залучила ОСОБА_5 , який був згоден на цей злочинний план з метою отримання незаконного доходу.

В березні 2023 року, перебуваючи на території Шевченківського району м. Дніпро, зустрівся з не встановленою слідством особою, яка запропонувала останньому за грошову винагороду стати учасником підприємства, а саме Товариства з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) «Автокаргосервіс» (нова назва ТОВ «Мешрумс») (код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - код ЄДР) - 44248506) без наміру здійснювати господарську діяльність, передбачену статутом вказаного Товариства.

Отримавши зазначену пропозицію, усвідомлюючи противоправний характер дій, запропонованих йому не встановленою слідством особою, ОСОБА_5 , розуміючи, що стає учасником ТОВ «Автокаргосервіс» (код ЄДР 44248506), не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, з корисливих мотивів погодився на таку пропозицію.

В свою чергу, ОСОБА_5 , реалізовуючи злочинний умисел, направлений на внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, надав не встановленій слідством особі копію свого паспорта громадянина України НОМЕР_1 , запис № НОМЕР_2 , орган, що видав 1220, дата видачі 25.10.2019 та копію довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номеру № НОМЕР_3 , яка на підставі цих документів у невстановленому досудовим розслідуванням місці та час виготовила реєстраційні документи підприємства ТОВ «Автокаргосервіс», в яких ОСОБА_5 був зазначений як учасник та директор Товариства.

Після чого, у березні 2023 року, за невстановлених обставин, не встановленою слідством особою, виготовлено установчі та реєстраційні документи ТОВ «Автокаргосервіс», які містили заздалегідь обумовлені з ОСОБА_5 завідомо неправдиві відомості та які були спрямовані на подання для проведення державної реєстрації підприємства.

В подальшому, 28.03.2023 ОСОБА_5 зустрівся з не встановленою слідством особою, у денний час доби на вулиці Старокозацька, б. 45, у Дніпро, де підписав: довіреність від 28.03.2023, видана ОСОБА_5 , зареєстрована в реєстрі за №1353, бланк НСК 301670

На підставі виданої ОСОБА_5 довіреності від 28.03.2023 не встановлені розслідуванням особи підписали наступні документи: акт приймання передачі частки в статутному капіталі ТОВ «Автокаргосервіс» від 19.06.2023; рішення учасника ТОВ «Автокаргосервіс» №19/06 від 19.06.2023; статут ТОВ «Автокаргосервіс», який затверджений рішенням №19/06 від 19.06.2023.

Відповідно до реєстраційних документів ОСОБА_5 , став єдиним учасником ТОВ «Автокаргосервіс» та з 19.06.2023 призначений директором.

На час підписання документів ОСОБА_5 розумів, що він вносить неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації ТОВ «Автокаргосервіс», оскільки ОСОБА_5 та не встановлена слідством особа, домовились про те, що учасником та директором вищевказаного підприємства буде формально ОСОБА_5 , проте до діяльності ТОВ «Автокаргосервіс» в подальшому він не буде мати ніякого відношення, а фінансово-господарською діяльністю з використанням вказаного вище підприємства будуть займатись інші особи, защо, в свою чергу, останній отримає грошову винагороду.

З метою доведення свого злочинного наміру до кінця, та використовуючи підписані від імені ОСОБА_5 , реєстраційні документи ТОВ«Автокаргосервіс», не встановлені досудовим розслідуванням особи отримали можливість подати перелічені зазначені документи до державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради, тим самим здійснили внесення до реєстраційних даних суб`єкта підприємницької діяльності юридичної особи ТОВ «Автокаргосервіс» з приводу створення ОСОБА_5 зазначеного Товариства, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зроблено запис під № НОМЕР_4 .

Отже, ОСОБА_5 діючи з корисливих мотивів, виконавши всі перелічені вище дії, запропоновані йому не встановленою слідством особою, та фактично створивши підприємство ТОВ «Автокаргосервіс», досягнув своєї злочинної мети, яка полягала у внесенні неправдивих відомостей в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації, за попередньою змовою групою осіб.

Умисні дії обвинуваченого ОСОБА_5 , які виразились у внесенні в документи, які, відповідно до закону, подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, вчинені за попередньою змовою групою осіб, кваліфіковані за ч. 2 ст. 205-1 КК України.

9 квітня 2024 року між прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та підозрюваним ОСОБА_5 за участю захисника адвоката ОСОБА_4 була укладена угода про визнання винуватості, згідно з якою підозрюваний зобов`язується беззастережно визнати свою винуватість в обсязі повідомленої підозри у судовому провадженні, а також зобов`язується співпрацювати із прокурором у викриті кримінальних правопорушень (злочинів), які розслідуються слідчими Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України у кримінальному провадженні № 72024000220000033шляхом надання правдивихвикривальних показань та їх підтвердження. Вугоді сторонипогодилися напризначення ОСОБА_5 покарання за ч.2ст.205-1КК Україниу виді п`яти трьох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на три роки та на підставі ст. 75 КК України, зі звільненням від відбування покарання з випробовуванням, з виконанням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.

У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 свою провину у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 205-1 КК України визнав повністю та пояснив, що він дійсно скоїв зазначений злочин при обставинах, встановлених в ході досудового розслідування та викладених у обвинувальному акті та матеріалах кримінального провадження. Йому цілком зрозумілі його права, передбачені ч. 4 ст. 474 КПК України, а також те, що внаслідок укладення та затвердження угоди про визнання винуватості він буде обмежений в праві оскарження вироку згідно з положеннями ст. ст. 394, 424 КПК України. Він повністю розуміє характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винним, а також вид покарання, яке буде застосовано до нього в разі затвердження угоди судом. Угоду щодо визнання винуватості з прокурором він заключив добровільно, без насильства, примусу чи погроз та без впливу будь-яких обставин, необумовлених в угоді. Просив суд затвердити укладену між ним та прокурором угоду про визнання винуватості.

Прокурор просив затвердити укладену з обвинуваченим угоду про визнання винуватості та винести обвинувальний вирок щодо ОСОБА_5 з призначенням йому покарання узгодженого сторонами в угоді.

Захисник також просив затвердити угоду про визнання винуватості між ОСОБА_5 та прокурором.

Вислухавши думку учасників процесу, допитавши обвинуваченого, суд приходить до висновку, що укладена між прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 угода про визнання винуватості підлягає затвердженню з наступних підстав.

Згідно ст.469 КПК України угода між прокурором та підозрюваним, обвинуваченим про визнання винуватості може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої тяжкості, злочинів середньої тяжкості, тяжких злочинів, та внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Як встановлено в суді ОСОБА_5 обвинувачується в скоєнні нетяжкого злочину, внаслідок якого шкода завдана лише суспільним інтересам, та дії ОСОБА_5 органами досудового розслідування правильно кваліфіковані за ч. 2 ст. 205-1 КК України, як такі, що виразилися у внесенні в документи, які, відповідно до закону, подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи,завідомо неправдивихвідомостей,вчинені запопередньою змовоюгрупою осіб.

ОСОБА_5 в судісвою провинув скоєнніінкримінованого йомузлочину визнавповністю тапідтвердив обставинийого скоєння викладенів обвинувальномуакті, які об`єктивно підтверджуються дослідженими безпосередньо судом наданими прокурором письмовими доказами кримінального провадження, а саме: протоколом тимчасового доступу до рече і документів від 01.03.2024 року, згідно якого у нотаріуса Дніпровського міського округу ОСОБА_6 були вилучені оригінали довіреності від 28.03.2023 року та інші документи, що місять підписи ОСОБА_5 ( т.1 а.с. 47-52), протоколом тимчасового доступудо речейі документіввід 21.12.2023року,згідно якого вюридичному департаменті Одеськоїміської радибули вилучені оригінали установчихдокументів ТОВ«Укранафтаоілтрейд»,а також статутта інші установідокументи ТОВ «Мешрумс»(т.1а.с.60-125),протоколом оглядувід 04.04.2024року,згідно якогобули оглянуті документи реєстраційноїсправи ТОВ«Автокаргосервис», асаме: актприймання передачі часткив статутномукапіталі ТОВ «Автокаргосервис»від 19.06.2023року щодопередачі часткистатутного капіталу ТОВ «Автокаргосервис» у розмірі 100% від ОСОБА_7 ( в особі ОСОБА_8 ) до ОСОБА_5 , (в особі ОСОБА_9 ), рішення учасника ТОВ «Автокаргосервис» № 19/06 від 19.06.2023 року в особі ОСОБА_5 , статут ТОВ «Автокаргосервис», який затверджений рішенням № 19/06 від 19.06.2023 року в особі ОСОБА_5 , копія довіреності від 28.03.2023 року. зареєстрована в реєстрі за № 1353, бланк НСК 301670, видана ОСОБА_5 , якою він уповноважує ОСОБА_9 та ОСОБА_8 представляти інтереси ОСОБА_5 з питань його входження до складу учасників юридичних осіб. ( т.1 а.с. 126-127), висновком судово-почеркознавчої експертизи № 259/1 від 14.03.2024 року, згідно якого підпис від імені ОСОБА_5 в довіреності від 28.03.2023 року, виданій ОСОБА_5 , зареєстрований в реєстрі за № 1353, бланк НСК 301670, виконаний ОСОБА_5 ( т.1 а.с. 136-140).

Зазначена угода про визнання винуватості підписана добровільно, без насильства та примусу. Форма, зміст та порядок укладення зазначеної угоди відповідають вимогам ст. 469, 472, 473 КПК України.

Узгоджена міра покарання обвинуваченому ОСОБА_5 , з врахуванням наявності обставин, що пом`якшують покарання щире каяття обвинуваченого, активне сприяння у розкритті злочину, скрутне матеріальне становище та внаслідок збігу тяжких сімейних обставин, а також особистості обвинуваченого, який раніше не судимий, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не значиться, відповідає вимогам ст. ст. 65,75,76 КК України та буде необхідною і достатньою для його виправлення та попередження нових злочинів.

Укладена угода про визнання винуватості не суперечить вимогам КПК та КК України, умови угоди відповідають інтересам суспільства та не порушують прав, свобод та інтересів сторін по справі та інших осіб. Обставин, які б вказували на неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе зобов`язань за угодою судом не встановлено, таким чином підстав для відмови в затвердженні зазначеної угоди, встановлених ст.474 КПК України не має.

Витрати, пов`язані з проведенням експертизи по кримінальному провадженню, суд вважає за необхідне покласти на обвинуваченого у повному обсязі і як зобов`язання за умовами угоди.

У відповідності до ст. 100 КПК України, речові докази - документи реєстраційної справи ТОВ «Автокаргосервис» та ТОВ «Мешрумс», суд вважає необхідним зберігати у матеріалах кримінального провадження.

Керуючись ст.ст. 368, 370, 371, 475, 615 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити укладену 9 квітня 2024 року угоду про визнання винуватості між прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 за участю захисника адвоката ОСОБА_4 .

Визнати ОСОБА_5 винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.205-1ККУкраїни та призначити йому покарання, узгоджене сторонами в угоді про визнання винуватості від 9 квітня 2024 року, у виді п`яти років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на три роки.

На підставі ст.75ККУкраїни звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного основного покарання з випробуванням, якщо він протягом двох років іспитового строку не скоїть нового кримінального правопорушення, зобов`язавши його відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Стягнути з ОСОБА_5 на користь держави документальнопідтверджені витрати Українськогонауково-дослідногоінституту спеціальноїтехніки тасудових експертизта судовихекспертиз СБУпри проведеннісудової почеркознавчоїекспертизи у сумі 3029(трьох тисяч двадцяти дев`яти) гривень 12 копійок.

Речовідокази - актприймання -передачі часткив статутномукапіталі ТОВ «Автокаргосервис»від 19.06.2023року щодопередачі часткистатутного капіталу ТОВ «Автокаргосервис» у розмірі 100% від ОСОБА_7 ( в особі ОСОБА_8 ) до ОСОБА_5 , (в особі ОСОБА_9 ), рішення учасника ТОВ «Автокаргосервис» № 19/06 від 19.06.2023 року в особі ОСОБА_5 , статут ТОВ «Автокаргосервис», який затверджений рішенням № 19/06 від 19.06.2023 року в особі ОСОБА_5 , копія довіреності від 28.03.2023 року. зареєстрована в реєстрі за № 1353, бланк НСК 301670, видана ОСОБА_5 , якою він уповноважує ОСОБА_9 та ОСОБА_8 представляти інтереси ОСОБА_5 з питань його входження до складу учасників юридичних осіб.

На вирок суду, з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, може бути подана апеляція до Дніпровського апеляційного суду, через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

У разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Клопотання про скасування вироку, яким затверджена угода, може бути подано протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.

Суддя Бабушкінського районного суду ОСОБА_1

м. Дніпропетровська

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення11.07.2024
Оприлюднено15.07.2024
Номер документу120303251
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —932/3079/24

Вирок від 11.07.2024

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Карягіна Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні