ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"10" липня 2024 р. Справа № 911/1511/24
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Енергетичне партнерство
до Бориспільської районної державної лікарні ветеринарної медицини
про стягнення 30 065,59 гривень
встановив:
Через канцелярію Господарського суду Київської області від Товариства з обмеженою відповідальністю Енергетичне партнерство надійшла позовна заява до Бориспільської районної державної лікарні ветеринарної медицини про стягнення 30 065,59 гривень, з яких 27 769,70 грн боргу, 1 577,40 грн пені, 327,77 грн 3% річних та 390,72 грн інфляційних збитків.
Вказані вище вимоги обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем грошового зобов`язання за договором про постачання електричної енергії №1 від 14.04.2023 в частині своєчасної оплати вартості отриманої електроенергії.
Як вказано у позовній заяві, у період з травня по грудень 2023 року позивач продав відповідачу електроенергію, що підтверджується відповідними актами прийому-передачі та рахунками-фактур, зокрема за поставлену у грудні 2023 року електроенергію на суму 27 769,70 грн, а вказані акти та рахунки направлялись відповідачу на його електронну адресу та засобами поштового зв`язку АТ Укрпошта.
В розрізі наведеного позивач зауважив, що відповідач не повернув підписані примірники актів за грудень 2023 року, а тому при здійсненні розрахунків за основу взято 31.12.2023 та обліковано за відповідачем 27 769,70 грн боргу згідно останнього акта від 31.12.2023 на відповідну суму.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 27.06.2024 у справі №911/1511/24 залишено позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Енергетичне партнерство без руху, постановлено виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали.
05.07.2024 через канцелярію Господарського суду Київської області від Товариства з обмеженою відповідальністю Енергетичне партнерство надійшла заява з метою усунення недоліків.
Вказану вище заяву створено представником позивача в підсистемі "Електронний суд" з додаванням до такої заяви зображення документів у форматі pdf, зокрема додаткової угоди від 22.12.2023 та фото екрану комп`ютера з поштової програми.
У вказаній заяві позивач виклав пояснення щодо виявлених судом недоліків, зокрема зазначив, що:
- докази на підтвердження надсилання позивачем відповідачу актів та рахунків засобами поштового зв`язку/вручення було втрачено, що зокрема, але не виключно зумовлено великим обсягом поштового документообігу позивача з споживачами електричної енергії;
- обставини направлення позивачем актів та рахунків відповідачу підтверджуються електронним листуванням, згідно якого відповідачу надіслано, зокрема рахунки і акти за грудень 2023 року, а саме 22 та 26 грудня 2023 року;
- відповідачем здійснено оплату за всіма актами та рахунками, окрім направлених 26.12.2023 на суму 27 769,70 грн, як і не повернуто відповідачем підписані ним акти за грудень 2023 року на суму 16 505,43 грн та 27 769,70 грн;
- формування акта та рахунка на суму 27 769,70 грн зумовлено укладенням сторонами додаткової угоди від 22.12.2023, згідно якої погоджено збільшення обсягу закупівлі та суми договору на 27 769,70 грн, що в свою чергу було наслідком перевищення обсягів споживання електричної енергії у грудні 2023 року.
Відповідно до приписів ст. ст. 174, 176 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
З огляду на вказані процесуальні приписи суд дійшов висновку про прийняття до розгляду відповідної позовної заяви та відкриття провадження у справі.
Відповідно до приписів ст. ст. 12, 247 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
У порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Беручи до уваги предмет, підстави та ціну позову, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд дійшов висновку що справа за поданою Товариством з обмеженою відповідальністю Енергетичне партнерство позовною заявою є малозначною, а тому підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно приписів ч. 6 ст. 91, ч. ч. 1, 4, 5 ст. 96 ГПК України якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу.
Електронними доказами є інформація в електронній (цифровій) формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи, зокрема, електронні документи (в тому числі текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи тощо), веб-сайти (сторінки), текстові, мультимедійні та голосові повідомлення, метадані, бази даних й інші дані в електронній формі. Такі дані можуть зберігатися, зокрема на портативних пристроях (картах пам`яті, мобільних телефонах тощо), серверах, системах резервного копіювання, інших місцях збереження даних в електронній формі (в тому числі в мережі Інтернет).
Учасник справи, який подає копію електронного доказу, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу електронного доказу.
Якщо подано копію (паперову копію) електронного доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал електронного доказу. Якщо оригінал електронного доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (паперової копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Частиною 7 статті 82 ГПК України унормовано, що у порядку, передбаченому цією статтею, суд за заявою учасника справи чи з власної ініціативи може оглянути веб-сайт (сторінку), інші місця збереження даних в мережі Інтернет з метою встановлення та фіксування їх змісту.
З огляду вказаних вище норм процесуального права суд дійшов висновку про витребування у Товариства з обмеженою відповідальністю Енергетичне партнерство оригіналів електронних доказів на підтвердження викладених у позові обставин направлення відповідачу 22 та 26 грудня 2023 року електронною поштою рахунків і актів за грудень 2023 року.
Вказані докази слід надати суду для огляду у формі демонстрації інформаційних ресурсів позивача, у тому числі поштової програми, за допомогою персонального (портативного) комп`ютера.
До того ж позивачу слід надати паперовий оригінал додаткової угоди від 22.12.2023 для огляду у судовому засіданні.
Відповідно до приписів ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення.
З огляду на вказане, враховуючи характер спірних правовідносин та викладені у позові обставини, а також необхідність огляду у судовому засіданні оригіналів доказів, у тому числі електронних, суд дійшов висновку про призначення даної справи до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін з власної ініціативи.
Суд пропонує учасникам справи подавати письмові пояснення та всі наявні документи на підтвердження їх правової позиції з метою розгляду справи в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису, на електронну адресу суду, у тому числі через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Прийняти до розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Енергетичне партнерство та відкрити провадження у справі №911/1511/24.
2. Призначити розгляд справи №911/1511/24 в порядку спрощеного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін на 29.07.2024 об 11:15 в приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108.
3. Викликати у судове засідання представників сторін.
4. Витребувати у позивача оригінали електронних доказів на підтвердження викладених у позові обставин направлення відповідачу 22 та 26 грудня 2023 року електронною поштою рахунків і актів за грудень 2023 року.
Вказані докази слід надати суду для огляду у формі демонстрації інформаційних ресурсів позивача, у тому числі поштової програми, за допомогою персонального (портативного) комп`ютера.
5. Витребувати у позивача оригінал додаткової угоди від 22.12.2023 для огляду у судовому засіданні.
6. Позивач вправі надати суду у письмовій формі заперечення на відзив та додаткові докази по справі (за наявності) - у строк до 29.07.2024.
7. Протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідач вправі надати суду у письмовій формі відзив на позов та докази по справі (за наявності).
8. Довести до відома учасників справи, що у разі подання до суду заяв по суті, зокрема відзиву, відповіді на відзив та/або клопотань з процесуальних питань, до таких заяв та клопотань додаються докази надсилання (надання) їх копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи на офіційно зареєстровані адреси.
9. Роз`яснити учасникам справи, що згідно приписів ст. 118 Господарського процесуального кодексу України: право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку; заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
10. Повідомити учасників справи про можливість:
- надавати суду всі необхідні документи (заяви, пояснення, клопотання тощо) в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису, на електронну адресу суду, у тому числі через на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв`язку;
- отримати інформацію в справі, що розглядається, на вебсторінці офіційного вебпорталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: ko.arbitr.gov.ua/sud5012/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду згідно ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України не підлягає.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120304342 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні