ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.07.2024 р. Справа № 914/1737/24
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Щигельської О.І., розглянувши матеріали позовної заяви
до відповідача: Дрогобицької міської ради Львівської області, м. Дрогобич Львівської області
про визнання права власності на майно
встановив:
Релігійна організація «Релігійна громада Успення Пресвятої Богородиці Української православної церкви (Православної церкви України) м. Дрогобич» звернулася до Господарського суду Львівської області з позовом до Дрогобицької міської ради Львівської області про визнання права власності на самочинно збудовану будівлю храму літ. А-2 загальною площею 1016, 6 кв.м. до якої відносяться: котельня літ. Б, господарська будівля літ. В, будівля охорони літ. Г, кімната смутку літ. Д, дзвіниця літ. Е, огорожа літ. 1, 2 та замощення літ. І., які знаходяться за адресою АДРЕСА_1 , земельна ділянка кадастровий номер 4610600000:01:003:0191.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Положення ч. 6 ст. 6 ГПК України встановлюють, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його (абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України).
Суд зауважує, що матеріали позовної заяви не містять відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Згідно з ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
При огляді матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем серед додатків до позову (порядковий номер у списку додатків - №13) зазначено Докази відправлення позовної заяви з додатками іншим учасникам (I-ому учаснику), однак до матеріалів позову таких доказів не долучено.
Відсутність вказаного документу виявлено працівниками канцелярії Господарського суду Львівської області при відкритті конверта (пакета), про що 08.07.2024 складено відповідний акт № 108.
Відтак суд зазначає, що позивачем не долучено доказів відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Окрім того, суд звертає увагу заявника, що зазначення у позовній заяві третьої особи Відділу Державного архітектурно-будівельного контролю Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради без належного нормативно-правового обґрунтування підстав такого залучення в порядку передбаченому ст. 50 ГПК України, не є підставою відповідного залучення.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Релігійної організації «Релігійна громада Успення Пресвятої Богородиці Української православної церкви (Православної церкви України) м. Дрогобич» - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання заяви про усунення недоліків, до якої долучити відомості на виконання вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, про наявність або відсутність електронного кабінету позивача, належні докази надіслання позовної заяви з додатками іншим учасникам справи.
3. Попередити позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Щигельська О.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120304768 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Щигельська О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні