Справа № 456/2494/24
Провадження № 1-в/456/69/2024
УХВАЛА
про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку
19 червня 2024 року Стрийський міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
лікаря-психіатра ОСОБА_5
особи, щодо якої вирішується
питання про продовження надання
амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_6
законного представника особи, щодо якої вирішується
питання про продовження надання
амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_7
розглянувши заяву лікаря психіатра Відокремленого підрозділу «Лікарня інтенсивного лікування» КНП «Територіальне медичне об`єднання «Стрийська міська об`єднана лікарня» ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_6 про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку,
в с т а н о в и в:
Лікар психіатр ВП «Лікарня інтенсивного лікування» КНП «Територіальне медичне об`єднання «Стрийська міська об`єднана лікарня» ОСОБА_5 звернулась із заявою в інтересах ОСОБА_6 про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. В обґрунтування заяви покликається на те, що відповідно до ухвали Франківського районного суду м. Львова від 09.11.2023 до ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. З наявної медичної документації відомо, що спадковість нервово-психічними захворюваннями ОСОБА_6 необтяжена. Вперше психотичні розлади в нього виникли у 2018 році, під час відбування покарання у місцях позбавлення волі. Клінічна картина змальовується галюцинаторно-параноїдною симптоматикою, двічі вчиняв спроби суїциду, захворювання набуло несприятливого перебігу. Багаторазово перебував на стаціонарному лікуванні у закладах з надання психіатричної допомоги (КНП ЛОР « ЛОКПЛ», психіатричне відділення КНП ТМО «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги»). Остання госпіталізація у КНП ТМО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з 11.03.2022 по 31.03.2022 у добровільному порядку. ОСОБА_6 є особою з ІІ групою інвалідності до 01.06.2024, амбулаторно регулярно приймає підтримуюче лікування: рисперидон, азапін, галоперидол- деканоат. Амбулаторна примусова психіатрична допомога в примусовому порядку ОСОБА_6 надається з 22.04.2024. За період надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_6 систематично відвідує лікаря-психіатра, ретельно приймає підтримуюче лікування. На момент огляду ОСОБА_6 спокійний, впорядкований, висловлює численні маячні ідеї відношення, переслідування. Відмічаються слухові галюцинації, імперативного змісту, мислення паралогічне, непослідовне з зісковзуванням, антисоціальні та суїцидальні тенденції відсутні, емоційно нестійкий, критика до свого стану знижена. Відповідно до висновку КЛП №2 від 06.05.2024, комісія підтвердила обґрунтованість рішення про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку.
В судовому засіданні лікар психіатр КНП Стрийської центральної міської лікарні ОСОБА_5 заяву підтримала та просить її задоволити, також повідомила, що ОСОБА_6 за своїм психічним станом потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримала заяву і просить її задоволити.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_4 не заперечила щодо продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги ОСОБА_6 .
Особа, стосовно якої вирішується питання про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги Шукатка та його законний представник ОСОБА_7 не заперечили щодо продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, суд приходить до висновку, що заяву слід задоволити з наступних підстав.
Слід зазначити, що розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається дана особа, у передбаченомуст. 95 Кримінального кодексу Українитаст. 512 КПК Українипорядку. До подання додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Відповідно до ч. 2ст. 95 КК Україниособи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Відповідно до ч. 1ст. 514 КПК Українипродовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Відповідно до ч. 3ст.514КПК України розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру здійснюється за письмовою заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), де тримається дана особа. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Розгляд питання про зміну чи припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру може також здійснюватися за письмовою заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи законного представника у разі, якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) чи керувати ними, в тому числі не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.
Відповідно до ст.19Закону України«Про психіатричнудопомогу» продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу на підставі висновку комісії лікарів-психіатрів. Продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, що не перевищує 6 місяців.
Суд звертає увагу, що відповідно до висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 2 від 06.05.2024, комісія в складі лікарів-психіатрів ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 прийшла до висновку, що ОСОБА_6 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку /а.с.3-5/.
Відповідно до ухвали Франківського районного суду м. Львова від 09.11.2023, до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку /а.с. 7-9/.
Оскільки висновком комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру №2 від 06.05.2024 доведено потребу для продовження надання ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру, суд приходить до висновку, що заяву слід задоволити.
Керуючись ст. 95 КК України, ст.ст. 512, 514 КПК України, ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд, -
у х в а л и в :
Заявулікаря психіатра Відокремленого підрозділу «Лікарня інтенсивного лікування» КНП «Територіальне медичне об`єднання «Стрийська міська об`єднана лікарня» ОСОБА_5 про продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_6 задоволити.
Продовжити застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку на строк 6 (шість) місяців.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Стрийський міськрайонний суд Львівської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Стрийський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120310441 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Стрийський міськрайонний суд Львівської області
Бучківська В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні