Справа № 157/1572/23
Провадження №1-кс/157/276/24
УХВАЛА
05 липня 2024 рокумісто Камінь-Каширський
Слідчий суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , дізнавача ОСОБА_3 , представника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 в кримінальному провадженні №12023035530000004 від 12 січня 2023 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів,
встановив:
Дізнавач СД Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Камінь-Каширської окружної прокуратури ОСОБА_5 звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивовано тим, що сектором дізнання Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області здійснюється розслідування в кримінальному провадженні №12023035530000004 від 12 січня 2023 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, розпочатому на підставі ухвали слідчого судді Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 02 січня 2023 року про задоволення скарги представника заявника адвоката ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_7 , якою було зобов`язано уповноважену особу Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя м. Червоноград Львівської області, щодо вчинення шахрайських дій посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , а саме заволодіння майном заявника шляхом зловживання довірою, що полягало у домовленості про співпрацю щодо виготовлення продукції із сировини заявника та подальшого її заблокування, невиплати накладних, тощо, завдавши майнової шкоди ОСОБА_7 .
До сектору дізнання Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області 26 червня 2024 року надійшло клопотання представника потерпілого ОСОБА_7 адвоката ОСОБА_6 про тимчасовий доступ до речей та документів, що знаходяться у володіння ІНФОРМАЦІЯ_1 для отримання належним чином завірених копій всіх податкових декларацій та ІНФОРМАЦІЯ_4 для отримання належним чином завірених копій всіх експертних митних декларацій, попередніх митних декларацій та всіх доданих до них документів, поданих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за період з 05 листопада 2021 року по 24 червня 2024 року, яке було задоволене дізнавачем.
Дізнавач зазначає, що в цілях об`єктивного, повного і всебічного дослідження обставин кримінальної правопорушення, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також для встановлення істини в кримінальному провадженні, виникла нагальна потреба в отримані доступу та вилученні вище вказаних документів.
Посилаючись на викладене, дізнавач просить надати їй та начальнику сектору дізнання Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області ОСОБА_10 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до належним чином завірених копій всіх податкових декларацій, поданих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) за період з 05.11.2021 по 24.06.2024, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , та до належним чином завірених копій всіх експертних митних декларацій, попередніх митних декларацій та всіх доданих до них документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за період з 05.11.2021 по 24.06.2024, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , що розташована за адресою: АДРЕСА_3 , для ознайомлення та їх вилучення (здійснення виїмки).
Дізнавач ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримала, пояснила, що інформація, яка міститься в документах, дозвіл на доступ до яких просить надати, необхідна для встановлення обставин щодо здійснення товариством « ІНФОРМАЦІЯ_3 » господарської діяльності.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 у судовому засіданні щодо клопотання заперечив, оскільки формулювання прохальної частини не дасть змогу виконати ухвалу слідчого судді. Пояснив, що в клопотанні не вказано, до яких саме накладних дізнавач просить надати тимчасовий доступ, оскільки їх існує кілька видів. Крім того, суди при розгляді таких клопотань звертають увагу на те, чи була можливість в органу досудового розслідування отримати необхідну інформацію без звернення до слідчого судді за відповідним дозволом, про що в клопотанні дізнавача нічого не йдеться. Також зазначив, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » здійснює свою господарську діяльність на території Волинської області, а тому податкові накладні цього товариства перебувають у володінні не ІНФОРМАЦІЯ_1 , а ІНФОРМАЦІЯ_5 . З цих підстав вважає клопотання дізнавача необґрунтованим.
Заслухавши пояснення дізнавача, представника ІНФОРМАЦІЯ_1 , вивчивши зміст клопотання, перевіривши наданні матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що в задоволенні клопотання слід відмовити.
Відповідно до положень статей 1 та 2 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України. Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
З матеріалів кримінального провадження №12023035530000004, зокрема з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, рапорту старшого інспектора ІНФОРМАЦІЯ_6 , протоколу допиту потерпілого, протоколу допиту свідка, доповідної записки, встановлено, що сектором дізнання Камінь-Каширського РВП ГУНП у Волинській області здійснюється досудове розслідування за фактом вчинення шахрайських дій посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , а саме заволодіння майном ОСОБА_7 шляхом зловживання довірою, що полягало у домовленості про співпрацю щодо виготовлення продукції із сировини останнього та подальшого її заблокування, невиплати накладних, тощо, чим ОСОБА_7 завдано майнової шкоди. Попередня правова кваліфікація кримінального проступку ч. 1 ст. 190 КК України.
Відповідно до статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно зі ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Вимоги до клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів встановлені частиною 2 ст. 160 КПК України, де зазначено, що клопотання має містити: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Всупереч наведеній нормі закону в поданому клопотанні дізнавач не зазначає, яке значення податкові та митні декларації, подані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », мають для встановлення обставин у кримінальному провадженні та які обставини необхідно встановити.
В обґрунтування необхідності тимчасового доступу до документів у клопотанні зазначено, що доступ до податкових та митних накладних необхідний для всебічного, повного й неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, швидкого прийняття об`єктивного рішення, виявлення та фіксації відомостей про обставини кримінального правопорушення. Проте, таке обґрунтування є надто загальним та не відображає конкретних цілей слідчої дії.
У відповідності до пунктів 1 та 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У ході розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів дізнавач не довела, що податкові та митні накладні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » знаходяться у володінні відповідно ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також не довела, яке суттєве значення та для встановлення яких обставин у кримінальному провадженні мають ці накладні.
Аналізуючи наведене, слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, оскільки воно не містить ні мети проведення такої слідчої дії, ні значення її результатів для кримінального провадження.
Керуючись статтями 159-164 КПК України, слідчий суддя
постановив:
У задоволенні клопотання дізнавача сектору дізнання Камінь-Каширського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області ОСОБА_3 в кримінальному провадженні №12023035530000004 від 12 січня 2023 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Камінь-Каширський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 05.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120314161 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Камінь-Каширський районний суд Волинської області
Гамула Б. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні