308/10875/24
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття
провадження у справі
04.07.2024 року місто Ужгород
Суддя Ужгородськогоміськрайонного судуЗакарпатської областіБенца К.К.,розглянувши позовнузаяву ОСОБА_1 подану в особі уповноваженого представника позивача ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Закарпатського обласного управління Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Перша Ужгородська державна нотаріальна контора Міністерства юстиції України про скасування заборони відчуження нерухомого майна,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (місце проживання : АДРЕСА_1 ) в особі уповноваженого представника позивача ОСОБА_2 звернулася до Ужгородського міськрайонного суду з позовною заявою до Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» (місце знаходження : 01023, м. Київ, вул. Госпітальна, 12г) в особі філії Закарпатського обласного управління Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» (місце знаходження: м. Ужгород, вул.Корзо, 15) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Перша Ужгородська державна нотаріальна контора Міністерства юстиції України (місуезнаходження: м. Ужгород, вул. Собранецька, 47), код ЄДРПОУ 02884026 про скасування заборони відчуження нерухомого майна.
Предмет позову скасування заборони відчуження нерухомого майна, яке розташоване за адресою м. Ужгород, вул. Казенна, 8.
Позивач в якості підстав позову зазначила такі обставини : позивач зазначає, що не укладала жодних правочинів із банківськими установами, а саме кредитних договорів чи договорів іпотеки.
Відповідно до ст. 30 ЦПК України, справа підсудна Ужгородському міськрайонному суду Закарпатської області.
Визначені статтями 185 186 ЦПК України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Позовна заява оплачена судовим збором відповідно до вимог ЗУ Про судовий збір.
Суд,увідповідностідоп.4ч.2ст.187ЦПКУкраїни,при відкриттіпровадження у справі вирішує питаннязаякимиправиламипозовногопровадження(загального чи спрощеного)буде розглядатися справа.
Дослідившиматеріализаяви,враховуючинормичинногозаконодавства, зокрема приписи п.6 ч.4ст.274ЦПКУкраїни, зоглядунапредмет позовусудвважає, що вказанасправа неможе бути визнанамалозначноютарозглянута в порядку спрощеного позовногопровадження, а відтак дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження .
Зметою виконання вимогч.1ст.189ЦПКУкраїни по справіслідрозпочати підготовче провадження тапризначитипідготовчезасідання.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 27, 187, 258-260 ЦПК України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Прийняти подану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 подану в особі уповноваженого представника позивача ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Закарпатського обласного управління Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Перша Ужгородська державна нотаріальна контора Міністерства юстиції України про скасування заборони відчуження нерухомого майна.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження .
Підготовче засідання призначити на 30 липня 2024 року о16 год. 30 хв. та провести у залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області, розташованому за адресою: м. Ужгород, вул. Загорська 53, Закарпатська область.
Впідготовчезасіданнявикликатисторони.
Встановити відповідачу строк п`ятнадцять днів з дня вручення йому цієї ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникамсправи копію відзиву та доданих до нього документів. Роз`яснити відповідачу , що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч.1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов до позивача.
Встановити позивачу(ам) пятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої пятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу строк п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою п`ятою ст. 178 ЦПК України . Копію заперечення і доданих до нього докуменів одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи.
Третяособа безсамостійнихвимог маєправопротягом 15 календарнихднівздня отриманняданої ухвалиподати досуду письмове пояснення щодо позову.
Встановити третійособі без самостійних вимог строк десять днів з дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду пояснення на відзив, передбачену ст. 181 ЦПК України. Копію пояснень щодо позову та відзиву одночасно з поданням його суду третя особабез самостійних вимог повинна надіслати іншим учасникам справи.
З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.
Відповідно до ст.190 ЦПК України,надіслати ухвалу про відкриття провадження у справі учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази. Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі учасникам справи надсилається копія позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Роз`яснитиучасникамсправи,щоподаннязаяв посутісправи(позовназаява; відзив на позовнузаяву(відзив);відповідьнавідзив;заперечення; пояснення третьої особи щодопозову або відзиву)єїхнімправом.Уразі ненаданняучасником розглядузаяви посутісправиу встановлений судомабозакономстрок без поважнихпричин,судвирішує справузанаявними матеріалами.
З підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 ЦПК України, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше першого судового засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Попередитиучасниківсправипронедопустимістьзловживанняпроцесуальними правами,шляхом поданнязавідомо безпідставногопозову,позову завідсутності предмета споруабоу спорі, якиймаєочевидноштучний характер;умисного неповідомленняпро осіб, які маютьбутизалученідо участіусправі,тощо.
Учасникисудового процесутаїхніпредставникиповинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
У разі,якщоподанняскарги,заяви,клопотання будевизнане зловживанням процесуальними правами,судз урахуваннямобставинсправи маєправозалишитибез розгляду або повернути скаргу, заяву,клопотання.
У разі подання будь-якої заяви, передбаченої п. 2 ч. 2 та ч. ч. 3, 4ст. 49 ЦПК України, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
Позивачвправівідмовитисявідпозову (всіхабочастини позовних вимог), відповідач має правовизнатипозов(всіабочастинупозовнихвимог)набудь-якій стадіїсудовогопроцесу.
Сторониможутьукластимировуугодунабудь-якійстадіїсудовогопроцесу.
До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформаціющодо справи, щорозглядається ug.zk.court.gov.ua.
Копіюухвали про відкриття провадження у справі надіслатиучасникамсправи протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч.5 ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу та третій особі без самостійних вимог разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвалаокремовідрішеннясуду не підлягає оскарженню вапеляційному порядку (ст. 353 ЦПК України).
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду К.К. Бенца
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120315532 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бенца К. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні