Справа № 450/2566/21 Провадження № 2/450/647/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 травня 2024 року Пустомитівський районний суд Львівської області у складі: головуючого судді Даниліва Є.О., при секретарі Ориняк Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пустомити цивільну справу за первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Садово-городничий кооператив «Жайвір» про визнання права власності
за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання майна особистою приватною власністю
ВСТАНОВИВ:
08.05.2024 року Позивач за первісним позовом, а відповідач за зустрічним позовом ОСОБА_1 (адреса місця зареєстрованого проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ), та Відповідач за первісним позовом а позивач за зустрічним позовом ОСОБА_3 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ), відповідач за первісним позовом ОСОБА_2 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 ), відповідач за первісним позовом ОСОБА_5 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_4 ), відповідач за первісним позовом ОСОБА_4 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_5 ) звернулися до Пустомитівського районного суду Львівської області із заявою від 08.05.2024 року про затвердження мирової угоди, яка була укладена 08.05.2024 року.
Спільна заява сторін про затвердження мирової угоди та мирова угода приєднані до матеріалів справи.
Сторони в своїй заяві суду чітко зазначили, що наслідки такого рішення та закриття провадження у справі, передбачені ст.ст. 207, 255, 256 ЦПК України їм зрозумілі.
08.05.2024 року у судове засідання не з`явилися позивач та відповідачі, проте подали спільну заяву від позивача та відповідачів в якій просили розглянути цивільну справу без їх участі, мирову угоду підтримують та просять затвердити.
Суд, розглянувши мирову угоду, системно дослідивши матеріали цивільної справи, вивчивши правові норми, які регулюють дані правовідносини, вважає заяву про затвердження мирової угоди та скасування заходів забезпечення позову обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ч. 7 ст. 49 ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Стаття 207 ЦПК України зазначає, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обовязків сторін. У мировій угоди сторони можуть вийти за межи предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Тобто, за змістом даної норми закону суд має перевірити, чи умови мирової угоди не суперечать закону, а саме чи дотриманий сторонами процедурний порядок звернення, чи дійсно укладено мирову угоду, який її зміст, чи зрозуміло, чітко, однозначно, безумовно викладено умови, чи стосується угода предмету спору, чи всі умови угоди підлягають примусовому виконанню, чи в результаті ліквідується спір між сторонами.
Установлено, що умови мирової угоди викладені сторонами на окремому аркуші та підписані з однієї сторони позивачем, з другої сторони відповідачем, з третьої сторони третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. Зі спільної заяви про затвердження мирової угоди вбачається, що сторонам зрозумілі наслідки затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Відповідно до вимог ч. 1 п. 5 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
Вивчивши умови мирової угоди суд вважає, що вона не суперечить закону, стосується лише прав та обов`язків сторін та предмета позову, умови мирової угоди не порушують прав, свобод чи інтересів інших осіб, в тому числі й держави, тому приходить до висновку про необхідність затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 207 ЦПК України, укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди.
Відповідно до вимог ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документу, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування норм цивільного законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» від 12.06.2009 року №2 постановлено, що у разі якщо умови мирової угоди не суперечать закону, не порушують права, свободи чи інтереси інших осіб (не сторін), суд визнає мирову угоду та закриває провадження у справі.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 142, 207, 208, 255 256, 260, 352-355 ЦПК України суд, -
постановив:
затвердити мировуугоду,укладену 08.05.2024року міжпозивачем запервісним позовома відповідачемза зустрічнимпозовом ОСОБА_1 та Відповідачем запервісним позовома позивачемза зустрічнимпозовом ОСОБА_3 та відповідачами за первісним позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 на наступних умовах:
1. ОСОБА_1 відмовляється від будь-яких вимог та будь-яких майнових претензій щодо земельної ділянки кадастровий номер 4623610100:04:000:0214 площею 0,0633 га, розташованої за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, місто Пустомити, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 63416846236.
2. ОСОБА_1 відмовляється від будь-яких вимог та будь-яких майнових претензій щодо будівельних матеріалів, які були використані в процесі будівництва об`єкта незавершеного будівництва (будинку) на земельній ділянці кадастровий номер 4623610100:04:000:0214 площею 0,0633 га, розташованої за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, місто Пустомити, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 63416846236.
3. В день затвердження цієї мирової угоди Судом або в строк до трьох календарних днів з дня затвердження, якщо сторони були відсутні в судовому засіданні, ОСОБА_3 передає ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 118 804 (сто вісімнадцять тисяч вісімсот чотири) гривні в якості компенсації.
4. Земельну ділянку кадастровий номер 4623610100:04:000:0214, площею 0,0633 га, розташовану за адресою: Львівська область, Пустомитівський район, місто Пустомити, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 63416846236, що набута ОСОБА_3 під час перебування в шлюбі з ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , - визнати об`єктом права особистої власності ОСОБА_3 .
5. Сторонам зрозумілі наслідки укладення мирової угоди, зміст ст. ст. 207, 208, 256 ЦПК України, а також те, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали Мирову угоду та вона затверджена судом. Сторони усвідомлюють, що у разі закриття провадження справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмє і з тих самих підстав не допускається.
6. Ця Мирова угода набирає чинності з моменту постановлення ухвали Пустомитівського районного суду Львівської області про затвердження цієї Мирової угоди у справі № 450/2566/21 і діє до повного виконання зобов`язань, передбачених цією Мировою угодою, які є обов`язковими дл виконання кожною із сторін.
7. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом.
Провадження уцивільній справіза первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Садово-городничий кооператив «Жайвір» про визнання права власності, за зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання майна особистою приватною власністю, - закрити.
У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
З наслідками затвердження даної мирової угоди та змістом ст.ст.207, 208 ЦПК України сторони ознайомлені відповідно до викладеного в їх заявах.
Роз`яснюю, що повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15 - денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повної ухвали суду.
СуддяЄ. О. Данилів
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120316222 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Данилів Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні