СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 липня 2024 року Справа № 480/5972/24
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Глазько С.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Державної судової адміністрації України, Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, у якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Державної судової адміністрації України, Пенсійного фонду України та Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області у зв`язку із невиконанням дій прописаних у пунктах 1-3 розділу IV Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, судді Конституційного Суду України територіальними органами Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України 25 січня 2008 року № 3-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 09 лютого 2023 року № 7-2) та не проведення перерахунку призначеного ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці починаючи з 01.01.2024 січня 2024 року у зв`язку із збільшенням прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 3028,00 грн, який застосовується до визначення базового посадового окладу судді на відповідній посаді;
- зобов`язати Державну судову адміністрацію України, Пенсійний фонд України, Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області терміново вчинити конкретні дії, передбачені для кожного і виписані у пунктах 1-3 розділу 1 Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, судді Конституційного Суду України територіальними органами Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України 25 січня 2008 року № 3-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 09 лютого 2023 року № 7-2);
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці виходячи з 54% розміру суддівської винагороди з моменту виникнення такого права - 01.01.2024 та виплатити утворену заборгованість недонараховної і несплаченої суми щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 01.01.2024, з урахуванням виплачених грошових сум за цей період.
Суд, перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст. ст. 160, 161 КАС України.
Так, відповідно до пунктів 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві, зокрема, зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту своїх прав, свобод чи інтересів, які мають бути сформульовані максимально чітко і зрозуміло.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Державної судової адміністрації України, Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області та зобов`язати Державну судову адміністрацію України, Пенсійний фонд України, Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області терміново вчинити конкретні дії.
У той же час, суд зазначає, що зміст позовних вимог позивача не відповідає вимогам ст. 160 КАС України, оскільки не є чітким та у разі їх задоволення унеможливлює виконання рішення суду.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом уточнення позовних вимог, а саме зазначити, які саме "конкретні дії" має терміново вчинити кожний з відповідачів та зазначити у чому саме полягає протиправна бездіяльність окремо кожного відповідача.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Разом з цим, в порушення вказаних вимог позивачем не надано жодного доказу на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом подання до суду доказів порушення оскаржуваними діями прав, свобод, інтересів позивача, зазначити та/або надати докази, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, суд зазначає, що за приписами ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Тобто, необхідною умовою розгляду судом позовної заяви є сплата особою, яка звертається з цією заявою, судового збору у визначеному розмірі.
Згідно із п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2024 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн).
При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із позовної заяви суд вбачає, що позивачем заявлено вимоги немайнового характеру, звернені до трьох відповідачів, а саме до Державної судової адміністрації України, Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного Фонду України в Сумській області. До трьох відповідачів заявлено окремі позовні вимоги.
Тобто, сума судового збору, яка має бути сплачена при подачі даної позовної заяви складає 3633,60 грн.
Згідно з платіжною інструкцією від 08.07.2024 про сплату судового збору, яка долучена до позовної заяви, судовий збір сплачено позивачем у розмірі 1211,20 грн, тобто позивачем було сплачено судовий збір лише частково.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути зазначений недолік позовної заяви шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору, а саме необхідно доплатити 2422,40 грн.
Дані кошти повинні бути перераховані за наступними реквізитами:
Рахунок UA878999980313151206084018540
Отримувач ГУК Сум.обл/Сумська МТГ/22030101
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код отримувача (ЄДРПОУ) 37970404
Найменування коду класифікації доходів бюджету Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)
Відомча ознака "84" Окружні адміністративні суди.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної судової адміністрації України, Пенсійного фонду України, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - залишено без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви в семиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачеві.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Глазько
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120327172 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.М. Глазько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні