Ухвала
від 20.06.2024 по справі 757/26656/24-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/26656/24-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12023000000001667, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд слідчого судді надійшло клопотання прокурора відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на корпоративні права ТОВ «БОНВИД» (ЄДРПОУ 43940273), адреса знаходження: Львівська обл., м. Львів, Галицький р-н., вул. Зелена, буд. 269-В, у розмірі 1000 грн., що становить 100% (сто відсотків) статутного капіталу, належать ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Крім того, прокурор просить заборонити Міністерству юстиції України та його територіальним органам, нотаріусам, акредитованим суб`єктам та Державній реєстраційній службі України здійснювати державну реєстрацію змін, пов`язаних зі зміною засновників ТОВ «БОНВИД» (ЄДРПОУ 43940273) та інші реєстраційні дії.

Обґрунтовуючи клопотання, прокурор зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000001667 від 07.09.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи групи компаній зловживаючи своїм службовим становищем за попередньою змовою з представниками підконтрольних суб`єктів господарювання, шляхом мінімізації податкових відрахувань провели ряд фіктивних операцій без фактичної передачі товарно-матеріальних цінностей та поза бухгалтерським обліком, внаслідок чого злочинним шляхом отримали прибуток в особливо великому розмірі та вчинили його легалізацію.

Так встановлено, що з ТОВ «ВК ГудФуд» (ЄДРПОУ 40897545) шляхом виділу утворилося нове підприємство ТОВ «Бонвид» (ЄДРПОУ 43940273), якому було передано активи вартістю понад 191,2 млн. грн. та пасиви (поточні зобов`язання та забезпечення) на таку ж суму.

Новостворене підприємство жодної господарської діяльності не здійснює, з моменту створення підприємством не подано жодної податкової та фінансової звітності, не подано податкові розрахунки за формою №4 ДФ, повідомлення про прийняття працівників на роботу відсутні, жодного податку не сплачено. У відомостях про об`єкти оподаткування дані відсутні, що свідчить про відсутність складських приміщень, земельних ділянок, транспортних засобів, а також устаткування, необхідних для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємством, в тому числі транспортування та зберігання товару.

Також прокурор посилається на ймовірність виділення новоствореному підприємству неіснуючих запасів, які було реалізовано за готівку без відображення доходів у звітності. Крім того, шляхом виділу на нове товариство передано ймовірно проблемну або вже безнадійну заборгованість (операції, пов`язані з формуванням схемного податкового кредиту або з легалізацією (відмиванням) доходів).

25.01.2021 складено Розподільчий баланс, відповідно за яким передалися активи та пасиви (майно капітал та зобов`язання) від юридичної особи ТОВ «ВК «ГудФуд» (40897545) до ТОВ «БОНВИД» (43940273), яке було створено шляхом виділу з ТОВ «ВК «ГудФуд», який складено комісією з виділу у складі Голови комісії ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ІПН: НОМЕР_2 - директор ТОВ «ВК «ГудФуд» на момент виділу.

Наприкінці 2023 року ТОВ «ВК «ГудФуд» (40897545) перереєстровано на ОСОБА_6 та призначено останню керівником підприємства.

Станом на момент реєстрації ТОВ «БОНВИД», а саме 04.02.2021 першим засновником, директором та кінцевим бенефіціарним власником була ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН: НОМЕР_3 , яка в свою чергу була видаленим засновником ТОВ «ВК «ГудФуд».

В подальшому 22.12.2021 новим засновником, директором та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «БОНВИД» став ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Під час допиту в якості свідка керівника, засновника (учасника) ТОВ «ВК ГудФуд» (ЄДРПОУ 40897545) встановлено, що остання тимчасово не працює, ніякого відношення до фінансово-господарської діяльності ТОВ «ВК «ГудФуд» не має, чує про нього вперше. Ніяких довіреностей не отримувала та не видавала, в тому числі на розпорядження банківськими рахунками та подачу податкової звітності. Електронних цифрових підписів не отримувала.

Крім того, під час допиту в якості свідка керівника, засновника (учасника) ТОВ «ВК ГудФуд» (ЄДРПОУ 40897545) встановлено, що останньому не відомо пре то, що він являється керівником, засновником та кінцевим бенефіціарним власником такого товариства. Жодних активів/пасивів, товарів, документів не отримував. Надав невідомим особам документи за грошову винагороду у розмірі 500 грн. Відношення до фінансово-господарської діяльності ТОВ «БОНВИД» не має.

Корпоративні права ТОВ «БОНВИД» (ЄДРПОУ 43940273), адреса знаходження:Львівська обл., м. Львів, Галицький р-н., вул. Зелена, буд. 269-В, у розмірі 1000 грн., що становить 100% (сто відсотків) статутного капіталу належать ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Постановою слідчого корпоративні права ТОВ «БОНВИД» визнано речовими доказами.

Метою арешту майна є забезпечення збереження речових доказів.

Прокурор в кримінальному провадженні № 12023000000001667 - ОСОБА_3 направив на адресу суду заяву про розгляд клопотання про арешт майна за його відсутності, вимоги клопотання підтримав повністю, його неявка відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду справи.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення представника власника майна, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна (повідомлення представника може призвести до відчуження корпоративних прав).

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Статтею 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Постановою старшого слідчого Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_7 від 10.06.2024 корпоративні права ТОВ «БОНВИД» визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 12023000000001667.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Враховуючи викладене, те, що наявні достатні підстави вважати, що майно, на яке прокурор просить накласти арешт, відповідно до викладеного в клопотанні, що підтверджується долученими до нього матеріалами, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, слідчий суддя вважає, що наявні підстави для накладення арешту на майно з метою забезпечення збереження речових доказів.

Також слідчий суддя вважає, що в даному випадку таке обмеження права власності є розумним та співмірним завданням кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти у кримінальному провадженні № 12023000000001667 арешт на корпоративні права ТОВ «БОНВИД» (ЄДРПОУ 43940273), адреса знаходження: Львівська обл., м. Львів, Галицький р-н., вул. Зелена, буд. 269-В, у розмірі 1000 грн., що становить 100% (сто відсотків) статутного капіталу, належать ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Заборонити Міністерству юстиції України та його територіальним органам, нотаріусам, акредитованим суб`єктам та Державній реєстраційній службі України здійснювати державну реєстрацію змін, пов`язаних зі зміною засновників ТОВ «БОНВИД» (ЄДРПОУ 43940273) та інші реєстраційні дії.

Про накладення арешту повідомити заінтересованих осіб шляхом направлення копії ухвали слідчого судді.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.06.2024
Оприлюднено15.07.2024
Номер документу120339588
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/26656/24-к

Ухвала від 20.06.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Шапутько С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні