ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
12.07.2024Справа № 910/4585/24Господарський суд міста Києва у складі судді Гулевець О.В. розглянувши матеріали господарської справи у спрощеному позовному провадженні без проведення судового засідання
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 2"
про стягнення 51 465,96 грн
Без повідомлення (виклику) учасників справи
РОЗГЛЯД СПРАВИ СУДОМ
Короткий зміст і підстави позовних вимог
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 2" про стягнення 51 465,96 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором про постачання електричної енергії споживачу від 14.01.2020 за обліковим номером 53-20.
Процесуальні дії у справі
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.04.2024 дану позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
01.05.2024 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про усунення недоліків, допущених при поданні до суду даного позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.05.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №910/4585/24, розгляд справи постановлено здійснювати у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (без проведення судового засідання).
У відповідності до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідач відзиву на позов не надав. Про розгляд справи відповідача було повідомлено ухвалою суду від 06.05.2024, направленою на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 0600265069328 10.05.2024.
Згідно із ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси. Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
За змістом пункту 3 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, вказана ухвала вручена відповідачу та відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи.
Враховуючи вище наведене, суд дійшов висновку, що справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини другої статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Позиція позивача
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що на виконання умов договору про постачання електричної енергії споживачу від 14.01.2020 за № 53-20 здійснив поставку відповідачу електричної енергії в період з грудня 2020 року по січень 2024 року у загальному розмірі 727 421,84 грн.
За доводами позивача, відповідач всупереч взятим на себе зобов`язанням за договором, оплату за надані послуги здійснив частково у загальному розмірі 682 456,01 грн, у зв`язку із чим у відповідача виникла заборгованість у розмірі 44 965,83 грн за період з серпня 2023 року по січень 2024 року.
У зв`язку із простроченням відповідачем грошового зобов`язання позивачем нараховано пеню у сумі 6500,13 грн.
Позиція відповідача
Відповідач у строк, встановлений в ухвалі про відкриття провадження у справі, не подав до суду відзив на позов.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
14.01.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" (постачальник, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 2" (споживач, відповідач) укладено договір про постачання електричної енергії споживачу №53-20 (далі - договір), за умовами якого постачальник зобов`язується продавати електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач зобов`язується купувати електричну енергію та оплачувати постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії, здійснювати інші платежі згідно з умовами цього договору (пункт 2.1 договору).
Цей договір про постачання електричної енергії споживачу є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу постачальником електричної енергії та укладається сторонами, з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, шляхом приєднання споживача до умов цього договору (п. 1.1. договору).
Відповідно до п. 3.1. договору початком постачання електричної енергії споживачу є дата, зазначена в заяві- приєднанні (Додатком 1), до цього договору (п. 3.1. договору).
Відповідно до Заяви-приєднання до договору початок постачання з 01 лютого 2020 року.
Пунктом 5.1. договору встановлено, що споживач розраховується з постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до порядку визначення ціни електричної енергії, згідно з додатком №2 до цього договору.
Порядок визначення вартості електричної енергії зазначається в Комерційній пропозиції постачальника (Додаток №2) (пункт 5.2 договору).
У відповідності до п. 5.3. договору ціна електричної енергії зазначається постачальником у рахунках на оплату вартості електричної енергії за цим договором. У випадках застосування до споживача диференційованих цін електричної енергії суми, які вказані у рахунках, можуть відображати середню ціну, обчислену на базі різних диференційованих цін.
Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць (пункт 5.4 договору).
Згідно з п. 5.5. договору оплата вартості електричної енергії за цим договором здійснюється споживачем згідно з обраним порядком розрахунків за електричну енергію, виключно шляхом перерахування коштів на рахунок постачальника відповідно до банківських реквізитів зазначених у розділі 15 цього договору. У разі зміни банківських реквізитів постачальник письмово повідомляє про це споживача не пізніше ніж за п`ять календарних днів до дати наступного платежу.
Оплата здійснюється споживачем у строки, визначені у додатку №2 до цього договору. У випадку, якщо день оплати припадає на небанківський день - споживач здійснює відповідну оплату не пізніше останнього банківського дня, що передує обумовленому у додатку №2 до цього договору дню оплати. Оплата вважається здійсненою після того, як на рахунок постачальника надійшла вся сума коштів, що підлягає сплаті за куповану електричну енергію відповідно до умов цього договору (пункт 5.6 договору).
У додатку №2 «Публічна комерційна пропозиція №2» сторони погодили, що порядок оплати за електричну енергію здійснюється: не пізніше 15-00 години (час зарахування коштів на поточний рахунок постачальника) 25 числа місяця, що передує розрахунковому місяцю в обсязі не менше ніж 100% від орієнтовної вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії. При цьому, сума здійснених споживачем попередніх оплат за розрахунковий місяць з урахуванням ПДВ не повинна бути менше вартості фактичного обсягу спожитої електричної енергії в розрахунковому місяці за Інформацією наданою постачальником за результатами щоденнихрозрахунків. Остаточний розрахунок за куплену споживачем у постачальника електроенергію в розрахунковому місяці визначається на підставі Акту постачання-прийняття електричної енергії, отриманого споживачем відповідно до пп. 10 п. 6.2 цього договору та здійснюється споживачем до 13-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим. Розмір платежу визначається, як різниця між вартістю електроенергії, зазначеної в Акті постачання-прийняття електричної енергії та сумою здійснених споживачем попередніх оплат за розрахунковий місяць з урахуванням небалансів та ПДВ.
У пункті 5.9. договору сторони погодили, що у разі порушення споживачем строків оплати за цим договором, постачальник має право вимагати сплати пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення виконання зобов`язання (оплати). При розрахунку пені використовуються розміри облікових ставок НБУ, що діяли у період прострочки, за який сплачується пеня. Пеня нараховується до повного виконання споживачем зобов`язань по оплаті вартості електричної енергії. За прострочення понад 30 днів додатково стягується штраф у розмірі 0,1% від суми простроченого платежу.
Постачальник до 12 (дванадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим, підписує зі свого боку акт купівлі-продажу електричної енергії, за відповідний розрахунковий період та надає споживачу скановану копію цього акту, а також скановану копію рахунку за відповідний розрахунковий період, шляхом направлення електронного листа з сканованими копіями акту та рахунку на електронні адреси споживача, з одночасним направленням оригіналів акту купівлі-продажу електричної енергії (у двох примірниках) та рахунків (у одному примірнику). Споживач до 13 (тринадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим, підписує отриманий від постачальника акт купівлі-продажу електричної енергії та направляє його скановану копію постачальнику електронним листом на електроні адреси постачальника, з подальшим направленням (після отримання) оригіналу підписаного зі свого боку акту купівлі-продажу електричної енергії постачальнику. Оригінал Акту купівлі-продажу електричної енергії споживач надає постачальнику до 20 (двадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим. У разі не надання споживачем постачальнику оригіналу акту купівлі-продажу електричної енергії у встановлений строк або вмотивованої претензії - такий акт вважається погодженим та підписаним споживачем (пункт 5.16 договору).
Договір набуває чинності з 00-00 годин дати початку дії договору, яка вказана в п. 5 Акцепту (Заяві-приєднання) та діє до 24-00 годин для визначеного у п. 1 Публічної комерційної пропозиції як дата закінчення її дії. Договір вважається автоматично продовженим на наступний календарний рік, якщо жодна із сторін не направила іншій письмове повідомлення про розірвання договору за 10 днів до дня його закінчення (пункт 13.6. договору).
За умовами додатку №2 «Публічна комерційна пропозиція №2» термін дії комерційної пропозиції: з дати почату дії договору (підтвердження Акцепту) до 31.12.2020 року, У випадку, якщо постачальником, у порядку, що визначений договором чи діючим законодавством погоджено іншу Публічну комерційну пропозицію, ця Пропозиція продовжує діяти на наступний календарний рік.
В обґрунтування заявленого позову, позивач зазначає, що на виконання умов договору позивач у період з грудня 2020 року по січень 2024 року поставив відповідачу електричну енергію у загальному розмірі 727 421,84 грн, що підтверджується копіями актів купівлі-продажу електричної енергії за період з грудня 2020 року по листопад 2023 року, які підписані уповноваженим представниками сторін та скріплені печатками, та актами купівлі-продажу електричної енергії за грудень 2023 року та січень 2024 року, які підписані лише зі сторони постачальника та скріплені печаткою.
За доводами позивача, відповідач не виконав свої зобов`язання щодо своєчасної та повної оплати поставленої електричної енергії, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість у розмірі 44 965,83 грн за період з серпня 2023 року по січень 2024 року.
У зв`язку із простроченням відповідачем грошового зобов`язання позивачем нараховано пеню у сумі 6500,13 грн.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА. ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
Частинами 1, 2 ст. 633 ЦК України встановлено, що публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору (ч. 1 ст. 634 ЦК України).
Положеннями частини 1 ст. 641 ЦК України унормовано, що пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття.
Відповідно до ч. 1 ст. 642 ЦК України відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно із ст. 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 627 ЦК України).
Частиною 1 статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Як встановлено судом, між сторонами був укладений договір про постачання електричної енергії споживачу №53-20, за умовами якого постачальник зобов`язується продавати електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач зобов`язується купувати електричну енергію та оплачувати постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії, здійснювати інші платежі згідно з умовами цього договору.
Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Частиною 1 статті 275 Господарського кодексу України, передбачено, що за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
У відповідності до ч. 30 ст. 1 Закону України "Про ринок електричної енергії", електропостачальник - суб`єкт господарювання, який здійснює продаж електричної енергії за договором постачання електричної енергії.
Відповідно до п. 1.2.7. ПРРЕЕ постачання електричної енергії здійснюється електропостачальником на підставі договору про постачання електричної енергії споживачу, який розробляється електропостачальником на 2 основі Примірного договору про постачання електричної енергії споживачу (додаток 5 до цих Правил) та укладається в установленому цими Правилами порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання укладеного між сторонами договору постачання електричної енергії, позивач поставив, а відповідач прийняв електричну енергію за період з грудня 2020 року по січень 2024 року у загальному розмірі 727 421,84 грн.
Акти купівлі-продажу електричної енергії за період з грудня 2020 року по листопад 2023 року підписані уповноваженим представниками сторін та скріплені печатками. Водночас, акти купівлі-продажу електричної енергії за грудень 2023 року та січень 2024 року підписані лише зі сторони позивача та скріплені його печаткою.
Судом встановлено, що акти купівлі-продажу електричної енергії за грудень 2023 року та січень 2024 року направлені відповідачу на електронну пошту, яка зазначена у заяві-приєднання, що підтверджується роздруківкою поштового сервісу позивача.
Також, постачання електричної енергії у грудні 2023 року (610 кВт*год) та січні 2024 року (197 кВт*год) підтверджується листом ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі» від 22.02.2024 року №1665.
Судом враховано умови п. 5.16 договору, яким передбачено, що постачальник до 12 (дванадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим, підписує зі свого боку акт купівлі-продажу електричної енергії, за відповідний розрахунковий період та надає споживачу скановану копію цього акту, а також скановану копію рахунку за відповідний розрахунковий період, шляхом направлення електронного листа з сканованими копіями акту та рахунку на електронні адреси споживача, з одночасним направленням оригіналів акту купівлі-продажу електричної енергії (у двох примірниках) та рахунків (у одному примірнику). Споживач до 13 (тринадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим, підписує отриманий від постачальника акт купівлі-продажу електричної енергії та направляє його скановану копію постачальнику електронним листом на електроні адреси постачальника, з подальшим направленням (після отримання) оригіналу підписаного зі свого боку акту купівлі-продажу електричної енергії постачальнику. Оригінал Акту купівлі-продажу електричної енергії споживач надає постачальнику до 20 (двадцятого) числа місяця, наступного за розрахунковим. У разі не надання споживачем постачальнику оригіналу акту купівлі-продажу електричної енергії у встановлений строк або вмотивованої претензії - такий акт вважається погодженим та підписаним споживачем.
Таким чином, не підписання та не повернення відповідачем актів купівлі-продажу електричної енергії постачальнику, не звільняє відповідача від виконання обов`язки зі сплати вартості отриманої електричної енергії.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
У додатку №2 «Публічна комерційна пропозиція №2» сторони погодили, що порядок оплати за електричну енергію здійснюється: не пізніше 15-00 години (час зарахування коштів на поточний рахунок постачальника) 25 числа місяця, що передує розрахунковому місяцю в обсязі не менше ніж 100% від орієнтовної вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії. При цьому, сума здійснених споживачем попередніх оплат за розрахунковий місяць з урахуванням ПДВ не повинна бути менше вартості фактичного обсягу спожитої електричної енергії в розрахунковому місяці за Інформацією наданою постачальником за результатами щоденнихрозрахунків. Остаточний розрахунок за куплену споживачем у постачальника електроенергію в розрахунковому місяці визначається на підставі Акту постачання-прийняття електричної енергії, отриманого споживачем відповідно до пп. 10 п. 6.2 цього договору та здійснюється споживачем до 13-го (включно) числа місяця, наступного за розрахунковим. Розмір платежу визначається, як різниця між вартістю електроенергії, зазначеної в Акті постачання-прийняття електричної енергії та сумою здійснених споживачем попередніх оплат за розрахунковий місяць з урахуванням небалансів та ПДВ.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідач частково оплатив поставлену електричну енергію у розмірі 682 456,01 грн, а отже у відповідача виникла заборгованість перед позивачем у сумі 44 965,83 грн за період з серпня 2023 року по січень 2024 року.
Згідно із ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Аналогічна правова норма передбачена частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України.
Враховуючи викладене вище, оскільки, невиконане зобов`язання з оплати передачі електричної енергії у розмірі 44 965,83 грн підтверджується матеріалами справи, доказів оплати вказаної суми заборгованості відповідачем не надано, суд задовольняє позовні вимоги про стягнення заборгованості у сумі 44 965,83 грн.
Відповідно до статей 610, 611 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
У зв`язку із простроченням оплати поставленої електричної енергії позивачем заявлено до стягнення з відповідача пеню у сумі 6500,13 грн.
У відповідності до ч. 1 ст. 216 ГК України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Згідно зі ст. 218 ГК України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинення ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведено, що ним вжито усіх належних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Штрафними санкціями згідно ч. 1 ст. 230 ГК України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
За приписами ч.1 ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання (ст. 549 Цивільного кодексу України).
Відповідальність у вигляді пені за порушення строків оплати передбачена у пункті 5.9. договору, згідно із яким сторони погодили, що у разі порушення споживачем строків оплати за цим договором, постачальник має право вимагати сплати пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен календарний день прострочення виконання зобов`язання (оплати). При розрахунку пені використовуються розміри облікових ставок НБУ, що діяли у період прострочки, за який сплачується пеня. Пеня нараховується до повного виконання споживачем зобов`язань по оплаті вартості електричної енергії. За прострочення понад 30 днів додатково стягується штраф у розмірі 0,1% від суми простроченого платежу.
Перевіривши розрахунки пені, судом встановлено, що до стягнення з відповідача підлягають пеня у сумі 6500,13 грн, а тому вимоги у цій частині підлягають задоволенню повністю.
Приписами ст. ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із ст. ст. 78, 79 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
ВИСНОВКИ СУДУ
Враховуючи встановлені вище судом обставини, дослідивши повно та всебічно матеріали справи, суд задовольняє позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" до Товариства з обмеженою відповідальністю "МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 2" повністю.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 ГПК України покладається на відповідача.
Керуючись статтями 73-74, 76-79, 86, 129, 233, 237-238, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ 2" (04136, місто КИЇВ, вулиця МАРШАЛА ГРЕЧКО, будинок 13, ідентифікаційний код 41744450) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" (65005, місто Одеса, вулиця МЕЛЬНИЦЬКА, будинок 26/2, ідентифікаційний код 42423070) заборгованість у сумі 44965,83 грн, пеню у сумі 6500,13 грн та судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено у порядку і строк, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Повний текст рішення складено та підписано: 12.07.2024.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120340776 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні