ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"11" липня 2024 р. м. Черкаси Справа № 925/682/24
Господарський суд Черкаської області у складі судді Зарічанської З.В., розглянувши справу
за позовом Державної інноваційної фінансово-кредитної установи,
до відповідача - Державного підприємства "Черкаський державний завод хімічних реактивів",
про стягнення 1 475 169,93 грн,
УСТАНОВИВ:
29.05.2024 за допомогою системи "Електронний суд" до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (далі - Установа) з вимогою стягнути з Державного підприємства "Черкаський державний завод хімічних реактивів" (далі - Підприємство) суму основного боргу у розмірі 1 475 169,93 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що 22.04.1998 Черкаським регіональним відділенням Державного інноваційного фонду України, правонаступником якого є Установа та відповідачем укладено Інноваційний договір № 01-998, на підставі якого Інвестор перерахував Підприємству кошти для реалізації інноваційного проекту. Відповідно до ухвали Господарського суду Черкаської області від 01.02.2011 у справі № 14/2617, господарський суд визнав Установу кредитором та включив до вимог кредиторів у сумі 1 184 824,05 грн (1 133 407,17 грн основного боргу, а також інфляційні та річні). Ухвалою від 11.11.2019 у справі № 05/14/2617 суд закрив провадження у справі про визнання Підприємства банкрутом. Станом на дату звернення до суду Підприємство не повернуло Установі кошти в повному обсязі і прострочена заборгованість по Договору на користь Установи становить 1 475 169,93 грн, з яких 1 133 407,17 грн заборгованість по інноваційній позиці (сума боргу); 51 416,88 грн заборгованість, яка складається з інфляційних втрат та 3% річних, що виникла до порушення провадження у справі про банкрутство 16.10.2009; 212 653,14 грн інфляційні втрати на суму боргу з 12.11.2019 по 23.02.2022; 77 692,74 грн 3% річних за користування коштами, нарахованими на суму боргу з 12.11.2019 по 23.02.2022.
Ухвалою від 17.06.2024 господарський суд відкрив провадження у справі №925/682/24 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначив на 15.07.2024 о 14:00. Встановив сторонам строк для подання заяв по суті.
11.07.2024, з дотриманням встановленого судом строку, відповідач подав відзив на позов з вимогами:
- залучити Фонд державного майна України, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, до закінчення підготовчого засідання у справі або до початку першого судового засідання;
- закрити провадження у зв`язку з відсутністю предмета спору.
Розглянувши клопотання відповідача про залучення третьої особи, господарський суд зазначає таке.
За ч. 1, 3-5 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.
В обґрунтування необхідності залучення третьої особи відповідач зазначає, що рішення в даній справі впливає на права або обов`язки Фонду державного майна України, адже суб`єктом управління Державного підприємства "Черкаський державний завод хімічних реактивів" є Фонд державного майна України, відповідно до Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна" уповноваженими органами управління (тобто Державного підприємства "Черкаський державний завод хімічних реактивів") після прийняття рішення про приватизацію передаються державним органам приватизації (тобто Фонду державного майна України) функції з управління.
Відповідач покликається на положення ч. 1, 2 ст. 7 Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна", відповідно до яких, Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва у районах і містах, органи приватизації в Автономній Республіці Крим становлять єдину систему державних органів приватизації. Державні органи приватизації здійснюють державну політику у сфері приватизації та діють на підставі Закону України "Про Фонд державного майна України", цього Закону, інших актів законодавства. Державні органи приватизації у межах своєї компетенції здійснюють, зокрема, такі основні повноваження: здійснюють управління об`єктами державної власності, зокрема державними підприємствами та корпоративними правами держави у статутних капіталах господарських товариств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію та затверджено план розміщення акцій товариств, утворених у процесі перетворення (у тому числі шляхом корпоратизації) державних підприємств, що належать до сфери управління Фонду державного майна України, а також товариств, утворених за участю Фонду державного майна України; здійснюють повноваження власника державного майна, у тому числі корпоративних прав, у процесі приватизації; здійснюють захист майнових прав державних підприємств, а також корпоративних прав держави на території України, що належать до сфери управління Фонду державного майна України.
Так відповідач зазначає, що винесення рішення в даній справі несе наслідки для проведення приватизації, враховуючи, що Державне підприємство "Черкаський державний завод хімічних реактивів" є у виключній державній власності.
Господарський суд погоджується із доводами відповідача та задовольняє клопотання про залучення третьої особи.
Відповідно до приписів ГПК України третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору має право подати пояснення щодо позову або відзиву.
Відповідно до ст. 168 ГПК України у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.
Пояснення третьої особи підписуються третьою особою або її представником.
До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - сьомою статті 165 цього Кодексу.
Пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дозволить третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, та надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Керуючись статтями 50, 53, 168, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання Державного підприємства "Черкаський державний завод хімічних реактивів" про залучення третьої особи.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Фонд державного майна України (ідентифікаційний код 00032945, вул. Генерала Алмазова. буд. 18/9, м. Київ, 01133).
Зобов`язати позивача надіслати на адресу Фонду державного майна України копію позовної заяви з додатками протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали.
Зобов`язати відповідача надіслати на адресу Фонду державного майна України копію відзиву з додатками протягом п`яти днів з дня отримання цієї ухвали.
Третя особа має право подати суду пояснення щодо позову та відзиву у строк протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали та відзиву відповідно з одночасним направленням таких пояснень на адреси обох сторін та надати суду докази такого направлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копії ухвали надіслати позивачу та третій особі за допомогою системи "Електронний суд", відповідачу - засобами поштового зв`язку.
СуддяЗоя ЗАРІЧАНСЬКА
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120341282 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Зарічанська З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні