Справа № 638/15989/21
Провадження № 2/638/704/24
УХВАЛА
Іменем України
13 червня 2024 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Шишкін О.В., вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди,
в с т а н о в и в:
Департамент патрульної поліції Національної поліції України звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про направлення позовної заяви за підсудністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
З отриманої судом в порядку ч. 6-7 ст. 187 ЦПК України Інформаційної довідки з Реєстру територіальної громади міста Харкова від 13 червня 2024 року встановлено, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на належить до Новобаварського району міста Харкова.
Звертаючись до суду з цим позовом, Департамент патрульної поліції Національної поліції України керувався загальним правилом підсудності, а тому підстав для застосування правил альтернативної підсудності суд не вбачає.
Якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу (ч. 9 ст. 187 ЦПК України).
За таких обставин суд дійшов висновку, що справа підсудна Жовтневому районному суду м. Харкова, а тому не може бути прийнята до розгляду Дзержинським районним судом м. Харкова.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частинами 1, 2 ст. 32 ЦПК України визначено, що спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
З урахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку про передачу справи до Жовтневого районного суду м. Харкова за підсудністю.
Керуючись ст.27,31,259-260ЦПК України суд
постановив:
Матеріали позовної заяви Департаменту патрульної поліції Національної поліції України до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди - передати за підсудністю до Жовтневого районного суду м. Харкова за підсудністю.
Ухвала набирає законної сили негайно після підписання.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О.В. Шишкін
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120354106 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шишкін О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні