Ухвала
від 15.07.2024 по справі 295/9679/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/9679/24

1-кс/295/4216/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.07.2024 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участі секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянув винесене в кримінальному провадженні № 12023060410000446 від 20.07.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, старшим слідчим СУГУНП вЖитомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В :

В клопотанні старший слідчий СУГУНП вЖитомирській області ОСОБА_3 зазначає, що слідчими СВ ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області, спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП в Житомирській області (у складі слідчої групи), здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060410000446 від 20.07.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні розпочато за фактом виявлення під час проведення обшуку у кримінальному провадженні № 12022060410000515 від 22.10.2022 року за місцем мешкання секретаря ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 договору дарування № 2369 від 29.12.2005 року (далі Договір).

Відповідно до наведеного договору, ОСОБА_6 (дарувальник) дарує цілу квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_7 (обдарованому).

Договір посвідчено нотаріусом Житомирського районного нотаріального округу Житомирської області ОСОБА_8 . Згідно із відповіддю нотаріуса, нею посвідчувався договір дарування № 2369 від 29.12.2005 року, але його зміст повністю відрізняється від змісту Договору, вилученого під час обшуку у ОСОБА_5 , в частині інформації про дарувальника, обдарованого та предмета дарування (тобто, договори містять інформацію про різні об`єкти та різних людей), що підтверджується копією наданого договору № 2369 від 29.12.2005 року, який в дійсності посвідчувався нотаріусом ОСОБА_8 .

Відповідно до висновку експерта ІНФОРМАЦІЯ_2 №СЕ-19/106-23/10585-ДД від 13.09.2023 року, в договорі дарування, наданому на експертизу, вносилися зміни, шляхом підчистки та змивання первинного друкованого тексту, підписів, рукописного тексту та відбитка гербової печатки на лицьовому боці документа, з наступним друкуванням на їх місці тексту договору. До того ж, первинний серійний номер бланка був змінений шляхом наклеювання поверх нього серійного номеру НОМЕР_1 , тоді як первинним номером бланка договору є серійний номер НОМЕР_2 , що узгоджується із відомостями, наданими нотаріусом ОСОБА_8 на запит.

Відповідно до відомостей, що містяться в Державному реєстрі прав на нерухоме майно, встановлено, що на підставі виявленого під час обшуку Договору, 27.10.2022 року право власності на квартиру АДРЕСА_1 зареєстровано 27.10.2022 року на підставі рішення №65334604 від 02.11.2022 року реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_9 за ОСОБА_7 . Право власності на вказану квартиру по сьогоднішній день належить останньому.

Таким чином, у реєстраційній справі щодо квартири за адресою: АДРЕСА_2 , містяться зафіксовані за допомогою тексту дані, що можуть бути використані стороною обвинувачення, як доказ фактів чи обставин, що встановлюються під час досудового розслідування цього кримінального провадження.

Тому, для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, необхідним є вилучення оригіналів документів, що містяться в реєстраційній справі щодо вказаної квартири, шляхом проведення тимчасового доступу, оскільки отримати їх у інший спосіб не представляється можливим.

Для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінальних правопорушень, документів, які можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні, встановлення істини у справі, а також, проведення ряду експертиз, враховуючи те, що згідно Науково-методичних рекомендацій, з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 №53/5 від 08.10.1998 року (у редакції наказу ІНФОРМАЦІЯ_4 №1950/5 від 26.12.2012 року): Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів; Для проведення дослідження щодо встановлення факту внесення змін у первинний зміст документів надаються оригінали документів; Для дослідження документів щодо ідентифікації печаток, штампів (у тому числі факсиміле) та встановлення відповідності часу нанесення відтисків печаток, штампів даті виготовлення документа надаються оригінали документів;слідчий вважає за доцільне провести тимчасовий доступ до речей та документів - до оригіналів реєстраційної (інвентаризаційної) справи щодо квартири за адресою: АДРЕСА_2 , що перебувають у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 .

Враховуючи те, що зазначені документи мають суттєве значення для встановлення обставин справи, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, з метою досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення, необхідності проведення ряду експертиз, необхідно отримати тимчасовий доступ до вищенаведених документів, з можливістю вилучення їх оригіналів.

Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

У відповідності до ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити комерційну таємницю.

Згідно ст. 505 Цивільного Кодексу України, комерційною таємницею є інформація, яка є секретною в тому розумінні, що вона в цілому чи в певній формі та сукупності її складових є невідомою та не є легкодоступною для осіб, які звичайно мають справу з видом інформації, до якого вона належить, у зв`язку з цим має комерційну цінність та була предметом адекватних існуючим обставинам заходів щодо збереження її секретності, вжитих особою, яка законно контролює цю інформацію. Комерційною таємницею можуть бути відомості технічного, організаційного, комерційного, виробничого та іншого характеру, завинятком тих, які відповідно до закону не можуть бути віднесені до комерційної таємниці.

Відповідно до ст. 36 Господарського Кодексу України, комерційною таємницею можуть бути визнані відомості, пов`язані з виробництвом, технологією, керуванням, фінансовою й іншою діяльністю суб`єкта господарювання, що не є державною таємницею, розголошення яких може завдати шкоди інтересам суб`єкта господарювання.

Згідно ст. 162 Господарського Кодексу України, суб`єкт господарювання, що є володільцем технічної, організаційної або іншої комерційної інформації, має право на захист від незаконного використання цієї інформації третіми особами, за умов, що ця інформація має комерційну цінність у зв`язку з тим, що вона невідома третім особам і до неї немає вільного доступу інших осіб назаконних підставах, а володілець інформації вживає належних заходів доохорони її конфіденційності.

Отже запитувана правоохоронним органом інформація містить комерційну таємницю.

Викладені фактивказують нанеможливість іншимиспособами (непов`язанимизі здійсненнямтимчасового доступудо документів,що перебуваютьу володінні Комунальногопідприємства « ІНФОРМАЦІЯ_5 »Житомирської обласноїради) довести обставини взаємовідносин суб`єктів, які досліджуються у кримінальному провадженні, встановити осіб, причетних до скоєння вказаного злочину, що унеможливлює забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду кримінального провадження.

Слідчий у судове засідання не з?явилася, надала заяву про розгляд клопотання без її участі, у якій зазначила, що клопотання підтримує та просить задовольнити.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи вищевикладене та те, що вказана у клопотанні інформація та документи, у яких вона міститься, мають доказове значення у кримінальному провадженні, та те, що іншими способами неможливо отримати зазначену вище інформацію, керуючись ст. ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Надати старшомуслідчому СУГУНП вЖитомирській областікапітану поліції ОСОБА_3 ,старшому слідчомуСУ ГУНПв Житомирськійобласті капітануполіції ОСОБА_10 дозвіл натимчасовий доступ,у межахкримінального провадження №12023060410000446від 20.07.2023року, до оригіналів реєстраційної (інвентаризаційної) справи щодо квартири за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення оригіналів, які перебувають у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Житомирської обласної ради, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 .

Встановити строк дії ухвали до 14.08.2024 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення15.07.2024
Оприлюднено16.07.2024
Номер документу120360778
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/9679/24

Ухвала від 15.07.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні