Ухвала
від 12.07.2024 по справі 554/6831/24
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 12.07.2024Справа № 554/6831/24 Провадження № 1-кс/554/7177/2024

У Х В А Л А

12 липня 2024 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання дізнавача СД Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Полтавської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 12024175420000362 від 12 липня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,

в с т а н о в и в:

До провадження слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання, в якому слідчий порушує питання про надання дозволу на тимчасовий доступ до медичної документації, котра перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з можливістю вилучення оригіналів медичної карти стаціонарного хворого № 4265 з хірургічного відділення, які перебувають у розпорядженні службових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ № НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Обґрунтовуючи вимогиподаного клопотаннязазначила,що досудове розслідування в кримінальному провадженні розпочато за фактом того, що 31 травня 2024 року надійшло повідомлення зі служби « НОМЕР_2 » про те, що 31 травня 2024 року, близько 21 год 20 хв, невідома особа, перебуваючи в АДРЕСА_2 нанесла тілесні ушкодження ОСОБА_5 .

В ході досудового розслідування кримінального провадження було встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , після отримання тілесних ушкоджень перебував на стаціонарному лікуванні у закладі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ № НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

На даний час у кримінальному провадженні для визначення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень спричинених ОСОБА_5 була призначена судово-медична експертиза.

Для проведення зазначеної експертизи необхідно надати у розпорядження експертів оригінали медичної карти стаціонарного хворого № 4265 з хірургічного відділення КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В зв`язку із викладеним, враховуючи, що зазначена вище медична документація має суттєве значення для встановлення об`єктивної істини та проведення всебічного досудового розслідування, а також те, що іншим чином отримати останню, окрім як шляхом проведення тимчасового доступу до речей і документів, не є можливим, дізнавач просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до неї, із можливістю її вилучення.

В судове засідання дізнавач ОСОБА_3 не з`явилася, надіслала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, в якій клопотання підтримала в повному обсязі.

Представник КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходяться речі та документи, доступ до яких просить отримати дізнавач, в судове засідання не з`явився, від в. о. директора КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 надійшла до суду заява, в якій останній просив проводити розгляд клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів в кримінальному провадженні № 12024175420000362 від 01 червня 2024 року без участі представника КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Щодо прийнятого рішення покладався на розсуд суду.

Зважаючи на неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть у ньому участь, на підставі положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.

Згідно положень п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю належать до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно доч.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Разом із тим, згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієїстатті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Частиною 7 вказаної статті також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що СД Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024175420000362 від 12 липня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

Проаналізувавши матеріали клопотання, в тому числі зміст витягу з ЄРДР, врахувавши обставини, які розслідуються в межах зазначеного кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що дізнавачем доведено, що зазначена у клопотанні медична документація перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами допоможуть встановити важливі обставини кримінального провадження, можуть мати суттєве значення для здійснення його подальшого розслідування і можуть бути використані як докази, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо, в зв`язку з чим наявні визначені нормами КПК України підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Вилучення зазначеної медичної документації необхідне для досягнення мети тимчасового доступу, зокрема для проведення судово-медичної експертизи, проведення якої, виходячи із обставин, що розслідуються у цій справі, згідно із п. 2 ч. 2 ст. 242 КПК України є обов`язковим, та висновок, одержаний за результатом виконання якої може бути використаний в подальшому як доказ.

На підставі викладеного, з метою забезпечення повного та об`єктивного здійснення досудового розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Відповідно доп.7ч.1ст.164КПК Українив ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.

З аналізу цієї норми слідує, що строк дії ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути визначений в будь-який строк в межах двох місяців з дня її постановлення. Разом із тим, імперативної вказівки на те, що така ухвала має містити строк дії саме два місяці, кримінальне процесуальне законодавство не містить.

Слідчий суддя вважає достатнім визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня її постановлення.

Керуючись ст. ст. 132, 159 - 166, 372 КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в:

Клопотання дізнавача задовольнити.

Надати дізнавачам СД Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 дозвіл на тимчасовий доступ до медичної документації, котра перебуває у володінні КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з можливістю вилучення оригіналу медичної карти стаціонарного хворого № 4265 з хірургічного відділення, які перебувають у розпорядженні службових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ № НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Зобов`язати службових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ № НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) надати вищезазначену медичну документацію з можливістю її вилучення.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення, тобто до 12 серпня 2024 року.

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_13

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення12.07.2024
Оприлюднено16.07.2024
Номер документу120361741
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —554/6831/24

Ухвала від 12.07.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні