Ухвала
від 15.07.2024 по справі 914/1752/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

15.07.2024 р. Справа № 914/1752/24

м. Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Ростислава Матвіїва, розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Фермерського господарства «Барич», с. Виннички, Пустомитівський район, Львівська область,

до відповідача 1: Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, м. Львів,

відповідача 2: Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області, с. Давидів, Львівська область,

предмет позову: визнання протиправною бездіяльності та поновлення порушеного права у спосіб державної реєстрації земельної ділянки,

підстава позову: порушення права власності на землю,

встановив:

10.07.2024 до Господарського суду Львівської області через підсистему «Електронний суд» надійшла позовна заява Фермерського господарства «Барич» до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Давидівської сільської ради Львівського району Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та поновлення порушеного права у спосіб державної реєстрації земельної ділянки.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає про наявність підстав для залишення позову без руху у зв`язку з таким.

Статтями 162, 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до позовної заяви та документи, як додаються до позовної заяви. Зокрема

Зокрема, згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), тощо.

У позовній заяві зазначено відомості про відповідача 2: Давидівська сільська рада ел. пошта davudiv.sr@ukr.net, тел. 38032277547, адреса с.Давидів, вул. Незалежності, 81, ЄДРПОУ 04372313.

Натомість у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом юридичної особи 04372313 містяться відомості про орган місцевого самоврядування - Давидівську сільську раду Львівського району Львівської області, місцезнаходження юридичної особи: 81151, Львівська обл., Львівський р-н, село Давидів, вул.Незалежності, будинок 1А.

Отже зазначена позивачем інформація про адресу місцезнаходження відповідача 2 не відповідає інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. А згідно з ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивач у тексті позовної заяви посилається на відповідь Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на звернення позивача щодо усунення допущеного правопорушення та здійснення державної реєстрації земельної ділянки згідно виданого Державного акту на землю № 83 від 08.04.1991 (абз. 8 позовної заяви); у абз. 9 позовної заяви позивач посилається на 4 звернення до різних землепорядних організацій з метою отримання кадастрового номеру на земельну ділянку та на відповіді на ці звернення, однак відповідних доказів на підтвердження обставин, на які посилається до позовної заяви не долучає.

Крім того у п. 4 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено вимогу про зазначення у позовній заяві змісту позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

У прохальній частині позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів у виконанні рішення Пустомитівської районної Ради № 44 від 19.10.1993, що призвело до порушення реалізації права на землю та поновити порушене право виконанням рішення Пустомитівської районної Ради в повному обсязі здійснивши державну реєстрацію земельної ділянки ДА №83 від 08.04.1994 в Державному земельному кадастрі.

Тобто фактично позивач заявляє дві позовні вимоги: про визнання протиправною бездіяльності відповідачів та про поновлення порушеного права у спосіб державної реєстрації земельної ділянки, що належить відповідачу.

Водночас позивач сплатив судовий збір у сумі 3 028, 00 грн відповідно до квитанції про сплату №2950-8878-5630-1286 від 09.07.2024.

Відповідно до ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору визначена у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Водночас відповідно до положень ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить з 1 січня 3 028 гривні.

Отже за зверненням до суду за захистом порушених прав з двома позовними вимогами немайнового характеру підлягає сплаті 4 844, 80 грн судового збору (у випадку подання позовної заяви в електронній формі).

Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Фермерського господарства «Барич» та надати можливість усунути допущені недоліки у спосіб надання доказів, на які посилається позивач у позовній заяві - відповіді Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на звернення позивача щодо усунення допущеного правопорушення та здійснення державної реєстрації земельної ділянки згідно виданого Державного акту на землю № 83 від 08.04.1991; 4 звернення до різних землепорядних організацій з метою отримання кадастрового номеру на земельну ділянку та відповіді на ці звернення; зазначення змісту позовних вимог (способу (способів) захисту прав позивача); у випадку, якщо предметом спору є дві немайнові вимоги до відповідачів - сплатити судовий збір у встановленому Законом України «Про судовий збір» розмірі у сумі 4 844, 80 грн.

Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Львівської області

ухвалив:

1. Позовну заяву Фермерського господарства «Барич» у справі № 914/1752/24 залишити без руху.

2. Встановити Фермерському господарству «Барич» строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви у спосіб надання доказів, на які посилається позивач у позовній заяві - відповіді Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на звернення позивача щодо усунення допущеного правопорушення та здійснення державної реєстрації земельної ділянки згідно виданого Державного акту на землю № 83 від 08.04.1991; 4 звернення до різних землепорядних організацій з метою отримання кадастрового номеру на земельну ділянку та відповіді на ці звернення; зазначення змісту позовних вимог (способу (способів) захисту прав позивача); у випадку, якщо предметом спору є дві немайнові вимоги до відповідачів - сплатити судовий збір у встановленому Законом України «Про судовий збір» розмірі у сумі 4 844, 80 грн.

3. У випадку невиконання вимог даної ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Матвіїв Р.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.07.2024
Оприлюднено16.07.2024
Номер документу120367843
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин

Судовий реєстр по справі —914/1752/24

Ухвала від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 15.08.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

Ухвала від 15.07.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Матвіїв Р.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні