БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 361/6719/24 провадження № 2-н/361/1235/24
12.07.2024
У Х В А Л А
«12» липня 2024 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., перевіривши заяву Комунального підприємства Броварської міської ради Броварського району Київської області «Житлово-експлуатаційна контора 3» до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг,
в с т а н о в и в:
У липні 2024 року Комунальне підприємство Броварської міської ради Броварського району Київської області «Житлово-експлуатаційна контора 3» (далі КП «ЖЕК-3») звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , заборгованості по оплаті за надані житлово-комунальні послуги за період з 01 серпня 2022 року по 01 липня 2024 року у розмірі 11888 грн. 03 коп. та понесені судові витрати по сплату судового збору у розмірі 302 грн. 80 коп.
Вивчивши заяву та додані до неї документи, вважаю за необхідне відмовити у видачі судового наказу з таких підстав.
За правилами частини першої статті 163Цивільного процесуальногокодексу України (далі ЦПК України) заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником або його представником.
Згідно з частиною третьою статті 58ЦПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Положеннями статті 62ЦПК України тастатті 246 ЦК України, встановлено, що повноваження представника юридичної особи мають бути посвідчені довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
У правовій позиції, викладеній Верховним Судом в ухвалі від 25 травня 2018 року в справі
№ 826/4872/16, зазначено, що звернення до суду передбачає, зокрема, надання суду належних доказів дійсної волі учасника справи, на уповноваження певної особи на представництво. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути надані в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень, делегованих представнику.
Як слідує із заяви про видачу судового наказу, вона була оформлена та подана до суду за підписом ОСОБА_2 як виконуючого обов`язки директора КП «ЖЕК-3».
На підтвердження повноважень до матеріалів заяви не додано наказу про призначення ОСОБА_3 виконуючим обов`язки директора КП «ЖЕК-3», а також наявності у нього права підпису від імені юридичної особи. До матеріалів справи надано виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в якій серед осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, в тому числі підписувати договори значиться ОСОБА_4 керівник та ОСОБА_5 виконуючий обов`язки директора.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 165ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Відповідно до частини другої статті 165ЦПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Згідно з частиною першою статті 166ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 165 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись статтями 165, 260 ЦПК України, Броварський міськрайонний суд Київської області,
у х в а л и в:
У видачісудового наказуза заявоюКомунального підприємстваБроварської міськоїради Броварськогорайону Київськоїобласті «Житлово-експлуатаційнаконтора 3»до ОСОБА_1 про видачусудового наказупро стягненнязаборгованості заоплату житлово-комунальнихпослуг відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.О.Василишин
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 17.07.2024 |
Номер документу | 120369089 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Василишин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні