ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
15 липня 2024 рокум. Ужгород№ 260/4570/24 Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Плеханова З.Б., розглянувши матеріали позовної заяви Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (пл. Шандора Петефі, 14,м. Ужгород,Закарпатська обл., Ужгородський р-н,88004) до Приватного закладу "Тисаагтелекський реформатський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Егігеро" (с. Тисаагтелек,Ужгородський р-н, Закарпатська обл.,89464), про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -
В С Т А Н О В И В:
Закарпатське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного закладу "Тисаагтелекський реформатський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Егігеро" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити такий без руху з огляду на наступне.
Відповідно до статті 171 ч.1 ч.3 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161,172 цього Кодексу.
Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак, в матеріалах позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі відсутні.
В прохальній частині позовної заяви , позивач просить відстрочити сплату судового збору за подання даного позову до вирішення справи по суті .
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. У відповідності до статті 4 частини 1 Закону України № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01.01.2024 року установлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 3028,00 гривні.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову майнового характеру суб`єктом владних повноважень встановлюється ставка судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, за подання до суду даного позову позивачеві необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3028.00 грн.
Судовий збір відповідно до Закону України "Про судовий збір" сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У графі "призначення платежу" вказується: "101;
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлено наступні платіжні реквізити: отримувач коштів ГУК у Зак.обл/Ужгородська тг/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37975895; банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача: UA988999980313141206084007493; код класифікації доходів бюджету 22030101.
Згідно із ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину - інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
При цьому, позивач на підтвердження обставин щодо незадовільного матеріального стану не надано до суду підтверджуючих доказів.
Таким чином позивачем не надано до суду доказів неможливості сплати судового збору в визначеному Законом розмірі, а тому суд не вбачає підстав для відстрочення сплати судового збору за подання даного позову.
Крім того , згідно ч.5 п. 4 ст. 161 КАСУ в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Однак, у п.1 прохальної частини позовної заяви , позивач просить стягнути з Приватного закладу "Тисаагтелекський реформатський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Егігеро" адміністративно-господарські санкції та пеню, однак не зазначає на чию користь слід стягнути такі адміністративно-господарські санкції та пеню.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду:
- доказів сплати судового збору (оригінал квитанції чи платіжного доручення) у сумі 3028.00 грн., або документів, які підтверджують підстави з для відстрочення сплати судового збору відповідно до закону.
- необхідним є уточнення п.1 прохальної частини позовної заяви, де позивач просить стягнути Приватного закладу "Тисаагтелекський реформатський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Егігеро" адміністративно-господарські санкції та пені, однак не зазначає на чию користь слід стягнути такі адміністративно-господарські санкції та пеню.
Відповідно до статті 169 частини 1 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 1160,169,248 КАСУ суд
У Х В А Л И В:
1. Позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Приватного закладу "Тисаагтелекський реформатський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Егігеро" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - залишити без руху.
2..Надати позивачу 5-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяЗ.Б.Плеханова
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2024 |
Оприлюднено | 17.07.2024 |
Номер документу | 120374448 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо праці, зайнятості населення, у тому числі зайнятості населення, з них зайнятості осіб з інвалідністю |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Плеханова З.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні