Справа № 521/10925/24
Номер провадження № 2/521/5307/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2024 року м. Одеса
Суддя Малиновськогорайонного судуміста ОдесиГромік Д.Д.,розглянувши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Керуюча компанія КОІН» про стягнення безпідставно отриманих коштів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувсядо судуз позовомдо Приватного підприємства «Керуюча компанія КОІН» про стягнення безпідставно отриманих коштів.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя приходить висновку, що розгляд вказаного позову не підсудний Малиновському районному суду міста Одеси з огляду на наступне.
Питання визначення підсудності врегульовано параграфом 3 глави 2 ЦПК України.
Частиною 2 статті 27 ЦПК України передбачено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Разом з тим, у статті 30 ЦПК України закріплені правила визначення виключної підсудності.
Частина 1статті 30 ЦПК України передбачає, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Суд звертає увагу, що виключна підсудність є особливим видом територіальної підсудності, правила якої забороняють застосування процесуальних норм, що регулюють інші види територіальної підсудності, передбачені у статтях 27,28 Цивільного процесуального кодексу України.
Верховний Суд у постанові від 10.04.2019 р. у справі №638/1988/17 сформував правовий висновок про те, що "послуги з утримання майна надаються за місцем знаходження нерухомого майна. Позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності".
В постанові Великої Палати Верховного Суду від 07.07.2020 р. у справі №910/10647/18 зазначено: "виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном".
Велика Палата Верховного Суду в постанові від 16.02.2021 року у справі №911/2390/18 сформулювала правовий висновок про те, що словосполучення "з приводу нерухомого майна" необхідно розуміти таким чином, що правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов`язків, що пов`язані з нерухомим майном. У таких спорах нерухоме майно не обов`язково виступає як безпосередньо об`єкт спірного матеріального правовідношення. Тому до спорів, предметом яких є стягнення заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання зобов`язань за договором, який укладений щодо користування нерухомим майном, поширюються норми про виключну підсудність.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач просить стягнути безпідставно отримані кошти, які були сплачені позивачем за надані відповідачем житлово-комунальні послуги, які надаються за адресою: АДРЕСА_1 , тобто спір опосередковано стосується нерухомого майна, яке знаходиться на території Приморського району м. Одеси.
Беручи до уваги, що предметом позову у справі є стягнення безпідставно отриманих коштів за надані житлово-комунальні послуги, які пов`язані з утриманням нерухомого майна, слід дійти висновку, що розгляд такого спору має здійснюватися судом з обов`язковим дотриманням правил виключної підсудності.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на те, що позивач звернувся з позовом про стягнення безпідставно отриманих коштів, сплачених за надані житлово-комунальні послуги з приводу утримання нерухомого майна, яке знаходиться на території Приморського району м. Одеси, а тому матеріали цивільної справи №521/109256/24 слід передати на розгляд до Приморського районного суду м. Одеси, як суду, уповноваженому на розгляд даного позову.
Керуючись статтями27,28, 30,32,260,261,353 ЦПК України, суддя, -, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Керуюча компанія КОІН» про стягнення безпідставно отриманих коштів - передати запідсудністю доПриморського районногосуду м.Одеси (65029, м. Одеса, вул. Балківська, 33).
Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першоїстатті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Суддя: Д.Д. Громік
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2024 |
Оприлюднено | 17.07.2024 |
Номер документу | 120385024 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про повернення безпідставно набутого майна (коштів) |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Громік Д. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні