Справа №705/1480/24
2/705/1381/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2024 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючої-судді Годік Л.С.
секретар судового засідання Давидяк І.О.
розглянувши увідкритому судовому засіданні в залі суду в м.Умань цивільнусправу запозовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про виділ земельної ділянки в натурі,
В С Т А Н О В И В:
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_4 про виділ земельної ділянки в натурі. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вони є співвласниками частин житлового будинку по АДРЕСА_1 та такої ж частини земельної ділянки, площею 0,2057га, наданої для будівництва та обслуговування вищевказаного житлового будинку та господарських будівель та споруд. Іншим співвласником 1/4 частини житлового будинку та земельної ділянки є відповідач ОСОБА_4 . У зв`язку з тим, що між сторонами, виникають певні суперечності щодо користування земельною ділянкою, тому в них відсутня можливість дійти згоди щодо спільного володіння та користування належним їм на праві власності нерухомим майном. Позивачі неодноразово намагалися шляхом переговорів з відповідачем дійти згоди щодо порядку користування земельною ділянкою, проте, він категорично відмовляється, тому виникла необхідність у зверненні з даним позовом до суду.
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилися, надавши заяву, в якій підтримують поданий позов, просять його задовольнити та справу розглядати у їх відсутність.
Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з?явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті Судової влади України, тому згідност.128 ЦПК України, вважається повідомленим належним чином.Причин своєї неявки суду не повідомляв.
У справі достатньо матеріалів про правовідносини сторін, за таких обставин суд вважає, що справу можливо розглядати без участі відповідача. Позивачі не заперечують проти заочного розгляду справи.
Зі згоди позивачів суд ухвалює судове рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
У відповідності до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справу в межах заявлених вимог на підставі представлених доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до переконання, про задоволення позову на підставі наступного.
Згідно зіст. 4 ЦПК України кожнаособа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до вимогст.12 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1ст.13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданими відповідно до цього процесуальний кодекс України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до статей21,24,41 Конституції України, статей319,358 Цивільного кодексу Українивсі громадяни є рівними у своїх правах, усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення цих прав, у тому числі захисту права спільної часткової власності.
Правовий режим спільної часткової власності визначаєтьсяглавою 26 ЦК України, з урахуванням інтересів усіх її учасників. Володіння, користування і розпорядження частковою власністю здійснюється за згодою всіх співвласників, а за відсутності згоди спір вирішується судом. Незалежно від розміру часток співвласники мають рівні права.
Відповідно до ст.317 ЦК Українивласникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.
Відповідно до ч. ч.1, 2, 3ст. 319 ЦК Українивласник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов`язків власник зобов`язаний додержуватися моральних засад суспільства. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 3ст. 358 ЦК Україниправо спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.
Відповідно до ч.1ст.364 ЦК Україниспіввласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.
Відповідно до ч.ч.1, 2, 3, 4ст. 88 ЗК Україниволодіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди - у судовому порядку. Договір про спільну часткову власність на земельну ділянку укладається в письмовій формі і посвідчується нотаріально. Учасник спільної часткової власності має право вимагати виділення належної йому частки із складу земельної ділянки як окремо, так і разом з іншими учасниками, які вимагають виділення, а у разі неможливості виділення частки - вимагати відповідної компенсації. Учасник спільної часткової власності на земельну ділянку має право на отримання в його володіння, користування частини спільної земельної ділянки, що відповідає розміру належної йому частки.
Відповідно до ч.2ст.152 ЗК Українивласник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Судом встановлено, що відповідно до Витягів з Державного реєстру речових прав позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 є власниками по 1/4 частині кожен житлового будинку по АДРЕСА_1 та по 1/4 частині кожен земельної ділянки з кадастровим номером 7124382500:01:001:0015, площею 0,2057га, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1 .
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, ОСОБА_4 є власником 1/4 частини житлового будинку по АДРЕСА_1 та 1/4 частини земельної ділянки,з кадастровим номером 7124382500:01:001:0015, площею 0,2057га, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1 .
Оскільки співвласники зазначеноїземельної ділянкине дійшлизгоди щодоспільного володіннята користування нею,то на замовленняпозивачів, фізичною особою підприємцем ОСОБА_5 було виготовлено технічну документацію щодо поділу земельної ділянки та складено схему розподілу земельної ділянки з кадастровим номером 7124382500:01:001:0015, відповідно якої запропоновано виділити позивачам земельну ділянку площею 0,1542га.
Під час судового розгляду судом встановлено, що земельна ділянка з кадастровим номером 7124382500:01:001:0015 не є неподільною річчю, виділ з неї часток відповідно до схеми поділу, про який просять позивачі, не призведе до втрати ділянкою її цільового призначення, а тому обраний спосіб захисту відповідає законній меті та не порушує прав та інтересів сторін, тому позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.4,7,10,12,13,18,76,81,263-265,268,273,280-282 ЦПК України, ст.ст.317,319,358 ЦК України, ст.ст.88,152 ЗК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Виділити в натурі ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , ОСОБА_2 , ІПН НОМЕР_2 , та ОСОБА_3 , ІПН НОМЕР_3 , 3/4 частки земельної ділянки, наданої для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа якої складає 0,2057га, кадастровий номер 7124382500:01:001:0015, згідно схеми розподілу №1, площа якої становить 0,1542га.
Копію рішення направити відповідачу.
Заочне рішення може бути переглянуте Уманським міськрайонним судом Черкаської області за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення.
На рішення може бути подана апеляційна скарга позивачем до Черкаського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ст. 284 ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
ГоловуючийсуддяЛеся Сергіївна Годік
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 17.07.2024 |
Номер документу | 120387802 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Годік Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні