Справа № 645/4081/24
Провадження № 2-о/645/126/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
16 липня 2024 року м. Харків Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Сілантьєвої Е.Є. розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи - служба у справах дітей по Немишлянському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, Управління соціального захисту населення адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради про встановлення факту самостійного виховання та утримання дочки,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою та просить суд встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт самостійного виховання та утримання дочки - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , її батьком - ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання про прийняття справи до розгляду та відкриття провадження по справі суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до частини першої статті 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно частини третьої статті 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб (ч. 4 ст.294 ЦПК України).
Суд зобов`язаний визначити суб`єктний склад спору залежно від характеру правовідносин і норми матеріального права, які підлягають застосуванню.
Згідно з пунктами 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7«Про судову практику у справах про спадкування» справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними. Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження.
Відповідно до частини 4 статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI. На підтвердження сплати судового збору необхідно суду надати документ, що підтверджує його сплату.
Статтею 4 Закону № 3674-VI передбачено сплату судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження поданою до суду фізичною особою у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Заявник ОСОБА_1 в додатках до заяви зазначає про надання оригіналу квитанції про сплату судового збору, але не надано платіжний документ про сплату судового збору за вимогу про встановлення факту в порядку окремого провадження.
Ураховуючи викладене, позивачу слід надати належні та допустимі докази на підтвердження звільнення його від сплати судового збору або сплатити судовий збір у порядку та розмірі, встановлені Законом України «Про судовий збір», а саме у сумі 605,60 грн. за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК Харків обл/мХар Немишлян/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Рахунок отримувача UA728999980313171206000020660
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу 101
Згідно абзацу 2 частини першої статті 185 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Враховуючи викладене, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків повідомивши, що відповідно до частини третьої статті 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Залишити безруху заяву ОСОБА_1 ,заінтересовані особи-служба усправах дітейпо Немишлянськомурайону Департаментуслужб усправах дітейХарківської міськоїради,Управління соціальногозахисту населенняадміністрації Немишлянськогорайону Харківськоїміської радипро встановленняфакту самостійноговиховання таутримання дочки. Надати заявнику строк десять днів для усунення недоліків з дня отримання копії ухвали.
Установити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків 5 (п`ять) днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити стороні позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у вказаний строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо розміру судових витрат. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Головуючий суддя -
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 18.07.2024 |
Номер документу | 120409586 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Сілантьєва Е. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні