СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/1150/24
Провадження № 2-о/306/209/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 липня 2024 року м. Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - судді Жиганської Н.М.
за участю секретаря судового засідання Хараїн Е.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Свалява в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 ), заінтересована особа: служба у справах дітей Свалявської міської ради Закарпатської області (адреса площа Головна, буд.1, м.Свалява, Мукачівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 43966354, електронна адреса:ssd_svalmvk@ukr.net) про встановлення факту, що має юридичне значення.
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, заінтересована особа: ССД Свалявської
міської ради Закарпатської області про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 самостійно утримує малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , без будь-якої сторонньої допомоги та без участі матері ОСОБА_3 .
Суд своєю ухвалою від 12.06.2024 року прийняв заяву до розгляду, відкрив провадження у справі та призначив підготовче засідання. Сторонам направлено копії ухвали про відкриття провадження у справі та заінтересованій особі копія заяви з доданими документами з використанням послуг поштового зв`язку, які надаються АТ "Укрпошта". Інформація щодо справи розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - e-mail inbox@sv.zk.court.gov.ua. Судовий розгляд справи призначений відповідно до ухвали Свалявського районного суду Закарпатської області від 28 червня 2024 року.
Розгляд справи призначений на 08:00 годину 01.07.2024 року.
Заявник подав до суду заяву (вх.№5045) про розгляд справи у його відсутності. Заявлені вимоги про встановлення факту, що має юридичне значення підтримує, просить заяву задовольнити з підстав зазначених у заяві. Представник заінтересованої особи ССД Свалявської міської ради Закарпатської області подала до суду заяву (вх.№5044) про розгляд справи у відсутності представника ССД Свалявської міської ради. Заявлені вимоги визнає, заперечень, що спростовують заявлені вимоги не подано.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу «EASYCON» не здійснювалося (ч.2 ст. 247 ЦПК України).
Суд проводить розгляд справи без участі сторін за наявними доказами і матеріалами та доходить такого висновку.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України - суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи; ч.3 ст. 12, ч.1 ст.81 ЦПК України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень; ч. 1 ст. 76 ЦПК України - доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи; ч.2 ст. 83 ЦПК України - заявник, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ, УСТАНОВЛЕНІ СУДОМ та ОБГРУНТУВАННЯ ВИСНОВКІВ СУДУ:
Відповідно до п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України - суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення (окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч.1 ст. 293 ЦПК України).
Суд встановив, що відповідно до рішення Малиновського районного суду м. Одеси від 12.10.2016 року (справа №521/15467/16-ц) - шлюб між ОСОБА_1 (заявник) та ОСОБА_4 - розірвано (а.с 12).
Від шлюбу в них народилось двоє дітей, син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та донька ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Згідно рішення виконавчого комітету Свалявської міської ради Закарпатської області № 110 від 10 травня 2022 року визначено місце проживання дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з батьком ОСОБА_1 ; витягу з реєстру територіальної громади - дитина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстрований за адресою : АДРЕСА_1 .
Відповідно до акту про фактичне місце проживання (не проживання) особи № 43 від 25.10.2022 року, дитина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає разом із батьком ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 ; рішення Свалявського районного суду Закарпатської області від 18.09.2023 року (справа №306/2096/23) встановлено факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (зяавник) самостійно виховує неповнолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Відповідно до ч.2 ст.315 ЦПК України - у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ст. 155 СК України - здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини; ст. 160 СК України - місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.
Статтею 3 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27.12.1991 року, у всіх діях відносно дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними або приватними інституціями, які займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється найкращому забезпеченню інтересів дитини; ст. 18 Конвенції про права дитини, батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини.
Відповідно до 2 ст. 159 СК України - під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов`язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров`я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров`я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.
Згідно поданої до суду письмової заяви дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складеної у присутності спеціаліста ССД Свалявської міської ради Закарпатської області - дитина ОСОБА_2 проживає з батьком ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 . Батько повністю матеріально забезпечує дитину, займається вихованням. Оплачує всі додаткові уроки та гуртки. Мама ОСОБА_3 з молодшою сестрою ОСОБА_7 проживають за кордоном. З мамою спілкується лише у телефонному режимі, мама матеріально дитину не утримує.
Відповідно до ч.1 ст. 89 ЦПК України - суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів; ч.1 ст. 95 ЦПК України - письмовими доказами є документи, які містять дані про обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Оцінивши достатність наданих доказів, обставини справи, на які заявник послався як на підставу своїх вимог, з`ясувавши відомості про встановлений факт, які підтверджено належними та допустимими доказами та мету встановлення факту, суд доходить висновку, що заяву ОСОБА_1 необхідно задовольнити. При таких обставинах суд вважає, що встановлення утримання малолітнього сина не суперечить Закону і не порушує права, свободи та інтереси осіб та має для заявника юридичне значення: впливає на його права й обов`язки та інтереси особи.
Суд не вирішує питання про судові витрати (у відповідності ч.7 ст. 297 ЦПК України).
Статтею 129 1 Конституції України визначено: Суд ухвалює рішення іменем України. Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (SERYAVIN AND OTHERS v. UKRAINE, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10.02.2010 року).
У контексті вказаної практики суд уважає наведене обґрунтування цього рішення достатнім.
Відповідно до ч.1 ст. 18 ЦПК України - судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.
Керуючись ст.13, 81, 89, 95, 258, 263-265, 268, 273, 315, 318, 319 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 ), заінтересована особа: служба у справах дітей Свалявської міської ради Закарпатської області (адреса площа Головна, буд.1, м.Свалява, Мукачівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 43966354, електронна адреса:ssd_svalmvk@ukr.net) про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований і проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 самостійно утримує свого малолітнього сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 без участі матері ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.
Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення. Повний текст судового рішення складено 01.07.2024 року в день розгляду справи і, починаючи з наступного за цим дня, набирає законної сили після спливу тридцяти днів. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга подається протягом 30 днів до Закарпатського апеляційного суду.
ГОЛОВУЮЧИЙ-СУДДЯ: Н. М. Жиганська
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 19.07.2024 |
Номер документу | 120426148 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Жиганська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні