ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"18" липня 2024 р. м. УжгородСправа № 907/591/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Лучко Р.М.,
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Юдісі Трейдінг», м. Ужгород
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Calor», м. Вільнюс, Литовська Республіка
про стягнення 24 914,90 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Юдісі Трейдінг» звернулося до Господарського суду Закарпатської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Calor» 542 євро боргу та 62,88 євро пені, посилаючись на неналежне виконання відповідачем умов зовнішньоекономічного контракту № 84 від 11 червня 2021 року.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи №907/591/24 визначено головуючого суддю Лучка Р.М., що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20 червня 2024 року.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 25 червня 2024 року залишено без руху позовну заяву, у зв`язку з виявленими в ній недоліками, в порядку абз. 2 ч. 2 ст. 174 ГПК України, звернено увагу позивача на його обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет на виконання вимог частини шостої статті 6 ГПК України, а також встановлено позивачу строк для їх усунення десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до Господарського суду Закарпатської області заяви про усунення недоліків позовної заяви із зазначенням:
- відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету в позивача та відповідача;
- відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
та долученням:
- доказів сплати судового збору в розмірі 3028,00 грн;
- опису вкладення до листа яким надіслано відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї документами;
- доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- доказів реєстрації позивачем електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;
- доказів процесуальної правосуб`єктності відповідача;
- докази на підтвердження підсудності спору судам України;
- доказів надіслання відповідачу цінним листом з описом вкладення копії заяви про усунення недоліків позовної заяви з додатками.
Згідно з п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що його вручено й особі, яку він представляє (ч. 7 ст. 242 ГПК України).
Відповідно до п. 17 розділу ІІІ положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя 17.08.2021 за №1845/0/15-21 встановлено, що особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Так, вказана ухвала Господарського суду Закарпатської області про залишення позовної заяви без руху доставлена до Електронного кабінету представника позивача адвоката Сочки В.І. 26.06.2024 09:47 год., що підтверджується довідкою про доставку електронного листа, таким чином, з урахуванням приписів ч. 4 ст. 116 ГПК України, останнім днем строку для усунення недоліків вказаної заяви є 08.07.2024 включно, однак у встановлений судом строк заявник не надав суду докази усунення виявлених у позовній заяві недоліків.
Водночас, невиконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та відсутність, зокрема, визначених пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України доказів на підтвердження сплати судового збору в установленому законом порядку та розмірі унеможливлює відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи те, що заявник як у встановлений судом строк, так і станом на 18.07.2024 не скористався наданим йому правом виправити недоліки позовної заяви, така вважається неподаною та підлягає поверненню заявнику на підставі ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
Одночасно, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 8 ст. 174 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 12, 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Юдісі Трейдінг» від 20.06.2024 (вх. №02.3.1-05/626/24 від 20.06.2024) вважати не поданою та повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Юдісі Трейдінг».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені ст.ст.254-256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Р.М. Лучко
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2024 |
Оприлюднено | 19.07.2024 |
Номер документу | 120452141 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Лучко Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні