Ухвала
від 18.07.2024 по справі 606/1539/24
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 606/1539/24

У Х В А Л А

про усунення недоліків

18 липня 2024 року м. Теребовля

Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Малярчук В.В.розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Теребовлянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про внесення змін до актового запису,-

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Теребовлянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про внесення змін до актового запису, у якому просить внести зміни до актового запису № 104 в свідоцтві про народження.

Згідно з частиною першою статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Частиною першою статті 5 ЦПК України передбачено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до вимог ч. 3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України, Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В матеріалах справи знаходиться копія рішення першого цивільного відділу суд міста Удіне Італійська Республіка від 17.01.2019 року, згідно якого суд оголошує другий пункт : відправляє в реєстратуру для відповідних виконань, що стосується реєстрації рішення суду і сповіщень для поправок у актах цивільного стану та записів у актах про народження всиновлених осіб, згідно зі ст.. 314 Цк.

Ухвалою Теребовлянського районного суду від 26.06.2024 року клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа: Теребовлянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню задоволено. Визнано в Україні рішення суду м.Удіне Італійської Республіки від 05.02.2019, яке набрало законної сили 30.04.2019, яким встановлено усиновлення ОСОБА_2 , що народилася у м. Теребовля (Україна) ІНФОРМАЦІЯ_1 заявником-всиновлювачем ОСОБА_4, що народився у м. Аоста ІНФОРМАЦІЯ_2, і що вона отримує прізвище ІНФОРМАЦІЯ_3 /ІНФОРМАЦІЯ_3, ставлячи його перед власним.

Зазначені вимоги закону позивачем не дотримано оскільки:

позивач у позовній заяві не додав доказів, які підтверджують факт його звернення до органів реєстрації актів цивільного стану, в результаті якого позивачу було відмовлено в такому та виник спір про право.

В порушення вимог п. 4 ч. 3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України позивачем не вказано змісту позовних вимог щодо способу (способи) захисту його прав або інтересів зі сторони відповідача Теребовлянської міської ради Тернопільської області.

Таким чином позивачу слід виправити зазначені недоліки позовної заяви, на вимогу п. 5 ч. 3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України.

Зважаючи на характер та обсяг виявлених недоліків позовної заяви, позивачу надається строк на їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи наведене та керуючись ст.121, 175 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Теребовлянського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Тернопільському районі Тернопільської області західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про внесення змін до актового запису, залишити без руху і надати позивачу строк на їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає зазначені недоліки, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Розяснити учасникам справи, що інформацію щодо справи що розглядається вони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - http://tr.te.court.gov.ua

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Малярчук

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення18.07.2024
Оприлюднено22.07.2024
Номер документу120455910
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —606/1539/24

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Малярчук В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні