Ухвала
від 15.07.2024 по справі 463/6366/24
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 463/6366/24 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1

Провадження № 11-сс/811/830/24 Доповідач: ОСОБА_2

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 липня 2024 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Львівського апеляційного суду у складі:

Головуючої судді ОСОБА_2 ,

Суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_5

розглянувши увідкритому судовомузасіданні ум.Львові взалі судовихзасідань Львівськогоапеляційного судуапеляційну скаргупідозрюваного ОСОБА_6 на ухвалуслідчого суддіЛичаківського районногосуду м.Львова від05липня 2024року прозастосування запобіжногозаходу увигляді цілодобовогодомашнього арештущодо підозрюваного ОСОБА_6 ,

за участю прокурора ОСОБА_7 ,

підозрюваного ОСОБА_6

встановила:

вищевказаною ухвалою клопотання детектива Підрозділу детективів (на правах самостійного Управління) Територіального управління БЕБ у Львівській області ОСОБА_8 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами БЕБ України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_9 , про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту щодо підозрюваного ОСОБА_6 задоволено.

Застосовано до підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, заборонивши йому залишати житло за місцем його проживання за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора або суду.

Покладено на підозрюваного ОСОБА_6 такі обов`язки:

- прибувати до слідчого, прокурора або суду на їх першу вимогу;

- не відлучаться із населеного пункту, в якому він фактично проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- утримуватися від спілкування з свідками у кримінальному провадженні з службовими особами Центрального РВ у м. Дніпрі ГУ ДМС України в Дніпропетровській області;

- повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти, якщо їх декілька) для виїзду за кордон, інші документи, що надають право на виїзд із України та в`їзд в Україну.

Строк дії ухвали становить: починаючи з моменту проголошення ухвали 05.07.2024 року до 04.09.2024 року включно (в межах строку досудового розслідування).

Мотивуючи своє рішення, суд першої інстанції, зокрема, вказав, що застосовуючи до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту суд виходить з того, що останній підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, які належать, зокрема, до категорії тяжких злочинів (ч. 1 ст. 209 КК України) та за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна. Крім того, кримінальні правопорушення у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_6 вчинено в умовах воєнного стану, запровадженого у зв`язку із широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти Української Держави та Українського Народу та спрямоване на грубе порушення суспільних відносин у сфері господарської діяльності. Вказані обставини в своїй сукупності підтверджують, що в діях підозрюваного наявні ризики, передбачені ст.177 КПК України, є працездатною особою, тяжкими захворюваннями не страждає, а відтак відсутні підстави, які б перешкоджали застосуванню до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Жоден інший більш м`який запобіжний захід, на думку суду, не зможе запобігти вищезазначеним ризикам.

Не погоджуючись із рішенням слідчого судді, підозрюваний ОСОБА_6 подав апеляційну скаргу, в якій просить змінити запобіжний захід підозрюваному ОСОБА_6 з цілодобового домашнього арешту на домашній арешт із забороною залишати житло в нічний період доби. Встановити для підозрюваного ОСОБА_6 такі обов`язки: прибувати до слідчого, прокурора або суду на їх першу вимогу; не відлучаться із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з свідками у кримінальному провадженні з службовими особами Центрального РВ у м. Дніпрі ГУ ДМС України в Дніпропетровській області; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон.

В обґрунтування своїх апеляційних вимог апелянт покликається на те, що кримінальне правопорушення, передбачені ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 200, ч. 1 ст. 205-1, ч. 1 ст. 209 КК України відносяться до злочинів невеликої та середньої тяжкості.

Звертає увагу на те, що надані рекомендації Верховним Судом у Листі від 03 березня 2022 року №1/0/2-22 «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану» були враховані слідчим суддею, але не врахований той факт, що підозрою повідомлено про здійснення злочину до 2022 року, а саме до воєнного стану та збройної агресії щодо України.

Зауважує, що в період цілодобового домашнього арешту, ОСОБА_6 має направлення на лікувальну фізкультуру, де повинен проходити реабілітаційний процес щодо колінних суглобів, так як під час стаціонарного лікування було здійснено ряд діагностичних процедур, які виявили у пацієнта ознаки деформуючого остеоартрозу обох колінних суглобів 2 стадії, що в свою чергу потребує невідкладної терапії у спеціалізованих реабілітаційних центрах.

Заслухавши доповідача, думку підозрюваного, який підтримав подану апеляційну скаргу, прокурора, який заперечив подану апеляційну скаргу, перевіривши матеріали кримінального провадження, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Згідно з вимогами ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. Підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч.1 цієї статті.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

В силу ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, в тому числі вік та стан здоров`я підозрюваного; міцність соціальних зв`язків підозрюваного в місці його проживання, в тому числі наявність в нього родини й утриманців; репутацію підозрюваного.

Європейський суд з прав людини у своєму рішенні в справі «Манчіні проти Італії» зазначив, що за наслідками та способами застосування як тримання під вартою, так і домашній арешт прирівнюються до позбавлення волі для цілей статті 5 § 1(с) Конвенції.

Згідно положень ч. 1 ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному залишати житло цілодобово або у певний період доби.

Так, розглядаючи клопотання слідчого про обрання щодо підозрюваного ОСОБА_6 запобіжного заходу, слідчий суддя заслухав доводи сторони кримінального провадження і дійшов висновку про необхідність застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці, з покладенням обов`язків у відповідності до вимог ст. 194 КПК України, посилаючись на наявність обставин, передбачених ст. 178 КПК України.

При цьому,застосовуючи допідозрюваного запобіжнийзахід увигляді домашньогоарешту цілодобово,слідчий суддяврахував те,що наявнідокази вчиненняпідозрюваним інкримінованогойому кримінальногоправопорушення євагомими тадопустимими,отриманими увстановленому КПКУкраїни порядку;у разівизнання винним, ОСОБА_6 загрожує покаранняу виді позбавлення волі до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна. Крім того, ОСОБА_6 є працездатною особою, тяжкими захворюваннями не страждає.

З огляду на наведене, слідчий суддя прийшов до обґрунтованого висновку про обрання до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту із покладенням обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

З урахуванням наведеного апеляційний суд погоджується з доводами слідчого судді про те, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, які належать, зокрема, до категорії тяжких злочинів (ч. 1 ст. 209 КК України) та за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років та з конфіскацією майна. Крім того, кримінальні правопорушення, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_6 , вчинено в умовах воєнного стану, запровадженого у зв`язку із широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти Української Держави та Українського Народу та спрямоване на грубе порушення суспільних відносин у сфері господарської діяльності. Висновок слідчого судді, про те, що вказані обставини в своїй сукупності підтверджують, що в діях підозрюваного наявні ризики, передбачені ст.177 КПК України, на переконання колегії суддів, є обґрунтованим.

З урахуванням наведеного, апеляційний суд погоджується з доводами слідчого судді про те, що жоден інший більш м`який запобіжний захід, не зможе запобігти вищезазначеним ризикам.

Колегія суддів вважає, що застосований слідчим суддею запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту співмірний з особою підозрюваного та обставинами пред`явленої йому підозри, і забезпечить як право підозрюваного на свободу, так і повністю буде запобігати ризикам, доведеним прокурором.

Апеляційна скарга не містять правових підстав для скасування судового рішення.

Таким чином, порушень вимог кримінального процесуального закону, які б давали підстави для скасування ухвали слідчого судді, не вбачається, обраний судом запобіжний захід щодо підозрюваного відповідає вимогам ст.ст. 177, 178, 181 КПК України, тому колегія суддів апеляційного суду вважає, що ухвала слідчого судді є законною, обґрунтованою, вмотивованою і такою, що не підлягає скасуванню, тому в задоволенні вимог апеляційної скарги слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 376 ч.2, 404, 405, 407, 419, 422 КПК України, колегія суддів

постановила:

ухвалу слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова від 05 липня 2024 року про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту щодо підозрюваного ОСОБА_6 залишити без змін, а апеляційну скаргу підозрюваного ОСОБА_6 без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з дня її оголошення та касаційному оскарженню не підлягає.

Судді:

ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4

СудЛьвівський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.07.2024
Оприлюднено22.07.2024
Номер документу120456667
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт

Судовий реєстр по справі —463/6366/24

Ухвала від 24.04.2025

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Білоус Ю. Б.

Ухвала від 24.04.2025

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Білоус Ю. Б.

Ухвала від 24.04.2025

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Білоус Ю. Б.

Ухвала від 15.04.2025

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Білоус Ю. Б.

Ухвала від 15.08.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Білоус Ю. Б.

Ухвала від 22.07.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Білоус Ю. Б.

Ухвала від 15.07.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Гончарук Л. Я.

Ухвала від 15.07.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Гончарук Л. Я.

Ухвала від 05.07.2024

Кримінальне

Личаківський районний суд м.Львова

Білоус Ю. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні