Ухвала
від 18.07.2024 по справі 543/548/24
ОРЖИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

543/548/24

2/543/274/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.07.2024 селище Оржиця

Оржицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Гришка О.Я., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Лубнигаз» про порушення прав споживача та визнання договору розподілу природного газу неукладеним,

в с т а н о в и в :

26.06.2024до Оржицькогорайонного судуПолтавської областінадійшла позовназаява ОСОБА_1 до Акціонерноготовариства «Операторгазорозподільної системи«Лубнигаз» пропорушення правспоживача тавизнання договорурозподілу природногогазу неукладеним(документсформований всистемі «Електроннийсуд» 25.06.2024з накладеннямелектронногоцифрового підпису ОСОБА_2 ).

Ухвалою судді Оржицького районного суду Полтавської області Гришка О.Я. від 01.07.2024 вказана позовна заява була залишена без руху, позивачу надано строк 5 днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, які вказані в ухвалі, а саме: позивачу потрібно надати до суду належний документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

15.07.2024 від позивача на виконання ухвали суду надійшла заява, в якій, крім іншого, ОСОБА_1 вказала, що вона є членом Громадської організації «Правозахисний рух людей України» (ЄДПРОУ 45486090) звернулася за захистом своїх прав. ОСОБА_2 є головою цієї Громадської організації та має право діяти без довіреності (позивачем надана виписка з ЄДРПОУ). Позивач вважає, що нею до суду надано належний документ, що підтверджує повноваження представника позивача ОСОБА_2 .

Частиною 2 статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: 1) довіреністю фізичної або юридичної особи; 2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. За ч. 2 ст. 62 ЦПК України довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою. У ч. 4 ст. 62 ЦПК України визначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно доЗакону України"Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно доЗакону України"Про безоплатну правничу допомогу".

Суд, приходить до висновку, що суть справи та кількість і зміст позовних вимог свідчать про те, що ця справа не може бути віднесеною до категорії малозначних справ (малозначних спорів). За таких обставин, коли до суду не надійшла позовна заява з підписом самої ОСОБА_1 та до матеріалів справи не додано відомостей про те, що ОСОБА_2 є адвокатом (з відповідними документами, визначених ч. 4 ст. 62 ЦПК України), відсутні підстави вважати, що недоліки позовної заяви усунуто у встановлений судом строк.

За ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Таким чином, позовну заяву ОСОБА_1 слід повернути позивачу.

Керуючись ст. 185, 260-261, 253-254 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 доАкціонерного товариства«Оператор газорозподільноїсистеми «Лубнигаз»про порушенняправ споживачата визнаннядоговору розподілуприродного газунеукладенимповернути позивачу.

За ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Відповідно до ч. 2 ст. 354 ЦПК України, учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя

СудОржицький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення18.07.2024
Оприлюднено22.07.2024
Номер документу120458160
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —543/548/24

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Оржицький районний суд Полтавської області

Гришко О. Я.

Ухвала від 01.07.2024

Цивільне

Оржицький районний суд Полтавської області

Гришко О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні