Справа № 420/22303/24
УХВАЛА
18 липня 2024 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛ ТІМ» (код ЄДРПОУ 43030172, місце знаходження: 29000, м. Хмельницький, вул. Геологів, 3;адреса для листування: 65005, м. Одеса, вул.. Бугаївська, 55, офіс 314) до Одеської митниці (код ЄДРПОУ ВП 44005631, місце знаходження: 65078, м. Одеса, вул.. Івана та Юрія Лип. 21а) про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості та картки відмови,-
В С Т А Н О В И В:
До Одеського окружного адміністративного суду 15 липня 2024 року надійшла позовна Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛ ТІМ» (код ЄДРПОУ 43030172, місце знаходження: 29000, м. Хмельницький, вул. Геологів, 3; адреса для листування: 65005, м. Одеса, вул.. Бугаївська, 55, офіс 314) до Одеської митниці (код ЄДРПОУ ВП 44005631, місце знаходження: 65078, м. Одеса, вул.. Івана та Юрія Лип. 21а) про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості та картки відмови.
Позовна заява обґрунтована тим, що оскаржуванірішення є протиправними та підлягають скасуванню.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку щодо залишення позову без руху, з огляду на таке.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року (надалі Закон № 3674-VI) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, суб`єктом владних повноважень, юридичною особоюабо фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Та за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано, суб`єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року 3028 гривня.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить:
-визнати протиправним та скасувати рішення про коригування митної вартості (майнова вимога),
-визнати протиправним та скасувати картку відмову в прийнятті митної декларації (не майнова вимога).
Так, позивачем надмірно сплачено суми митних платежів 259057,10 грн., тому позивач має сплатити судовий збір за майнову вимогу 3885,86 грн (259057,10*1,5/100=3885,86), інша вимога є похідною вимогою.
Представник позивача у позовних вимогах просить стягнути з відповідача сплачений судовий збір, проте доказів його сплати до суду не надає.
Таким чином, за звернення до суду із цим позовом позивач має сплатити судовий збір в розмірі 3885,86 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою зазначеної статті КАС України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
При таких обставинах, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛ ТІМ» (код ЄДРПОУ 43030172, місце знаходження: 29000, м. Хмельницький, вул. Геологів, 3; адреса для листування: 65005, м. Одеса, вул.. Бугаївська, 55, офіс 314)про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості та картки відмови,повинна бути залишена без руху, а позивачу наданий строк для усунення недоліків шляхом подання документу, що підтверджує сплату судового збору в кількості відповідно до заявлених позовних вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.160,161,167,169,256, 294 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛ ТІМ» (код ЄДРПОУ 43030172, місце знаходження: 29000, м. Хмельницький, вул. Геологів, 3; адреса для листування: 65005, м. Одеса, вул.. Бугаївська, 55, офіс 314) до Одеської митниці (код ЄДРПОУ ВП 44005631, місце знаходження: 65078, м. Одеса, вул.. Івана та Юрія Лип. 21а) про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості та картки відмови,-залишити без руху.
2.Повідомити заявника про необхідність усунути недоліки, викладені в ухвалі протягом п`яти днів з моменту її отримання шляхом надання безпосередньо до канцелярії Одеського окружного адміністративного суду (адреса: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога,14) документів, що підтверджують усунення викладених в ухвалі недоліків.
3.Роз`яснити заявнику, що в іншому випадку заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду не пізніше п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 256 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
CуддяЛ.Р. Юхтенко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2024 |
Оприлюднено | 22.07.2024 |
Номер документу | 120462225 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Юхтенко Л.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні