Справа № 677/357/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18.07.2024 року м. Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області
у складі: головуючого - судді Вознюка Р.В.,
за участі секретаря судового засідання Федченко Л.В.,
справа № 677/357/24,
учасники справи:
позивач ОСОБА_1 ,
відповідач товариство з обмеженою відповідальністю «Мрія Фармінг Полісся»,
предмет позову визнання відсутнім права оренди, витребування земельних ділянок,
представник позивача - ОСОБА_2 ,
представник відповідача - ОСОБА_3 ,
розглянувши справу у підготовчому засіданні в залі суду в режимі відеоконференції, в порядку загального позовного провадження,
в с т а н о в и в:
28.02.2024 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія Фармінг Полісся» про витребування майна з чужого незаконного володіння.
Протокольною ухвалою суду від 15.05.2024 року судом прийнято до розгляду заяву представника позивача ОСОБА_1 адвоката Ковальчук І.М. про зміну предмету позову.
Згідно з заявою про зміну предмету позову, позивачем викладено позовні вимоги у новій редакції, а саме: визнати відсутнім право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю «МРІЯ ФАРМІНГ ПОЛІССЯ», на земельні ділянки з кадастровим номером 6822789100:02:001:0045 загальною площею 1,5500 га, кадастровим номером 6822789100:02:001:0046 загальною площею 1,5500 га, кадастровим номером 6822789100:04:005:0061 загальною площею 0,4095 га, кадастровим номером 6822789100:04:005:0060 загальною площею 0,4730 га, що належать на праві приватної власності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , орендарем яких є Товариство з обмеженою відповідальністю «МРІЯ ФАРМІНГ ПОЛІССЯ» згідно з договорами оренди від 28.08.2016 року №307, №310, №309, №308, укладеним між ОСОБА_4 та ТОВ «АГРОСВІТ ЧЕПЕЛІВКА», правонаступником якого є ТОВ «МРІЯ ФАРМІНГ ПОЛІССЯ» згідно додаткових договорів про заміну сторони у договорі оренди землі, укладених 07.05.2021 року та витребувати вказані земельні ділянки.
В судовому засіданні в режимі відео конференції представник позивача адвокат - Ковальчук І.М. вимоги позову підтримала, наполягала на їх задоволенні.
Представник відповідача - ОСОБА_3 вимоги позову не визнала, просила залишити позовну заяву без руху у зв`язку із недоплатою позивачем судового збору через фактичне збільшенням позовних вимог при зміні предмету позову.
Представник позивача адвокат - Ковальчук І.М. щодо клопотання представника відповідача заперечила, наголошуючи на тому, що позовна вимога про витребування земельних ділянок є похідною вимогою,а тому за її подання судовий збір не сплачується
Заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно п.п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно пп.2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлена ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2024 рік» з 1 січня 2024 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб 3028 грн.
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В позовній заяві позивачами заявлено 2 позовних вимоги, а саме:
- визнання відсутнім право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю «МРІЯ ФАРМІНГ ПОЛІССЯ» на земельні ділянки позивача (немайнова вимога);
- витребування земельних ділянок (майнова вимога).
Як вбачається з матеріалів справи, на порушення ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви документ, який підтверджує сплату суми судового збору за майновою вимогою, позивачем не долучено.
Крім того, у позовній заяві, всупереч п.3 ч. 3ст. 175 ЦПК України, не зазначено ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Доводи представника позивача про похідний характер позовних вимог суд відкидає, оскільки Законом України «Про судовий збір» не передбачено звільнення позивачів за такими позовними вимогами.
За вищевказаних обставин подальший рух позовної заяви неможливий.
Згідно ч. 11 ст. 187 ЦПК суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Позивачу слід надати до суду позовну заяву у новій редакції, з врахуванням даної ухвали, та її копії для вручення відповідачам із зазначенням ціни позову, а також документ, що підтверджує сплату судового збору за вимогами майнового характеру, визначеному згідно пп.1 п. 1 ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» відповідно до вартості земельних ділянок, які просить витребувати у відповідача позивач.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 187 ЦПК України, Законом України «Про судовий збір»,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Мрія Фармінг Полісся» про визнання відсутнім права оренди, витребування земельних ділянок - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду про залишення позову без руху подається до Хмельницького апеляційного суду через Красилівський районний суд Хмельницької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали складено 18.07.2024.
Суддя Р.В. Вознюк
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2024 |
Оприлюднено | 22.07.2024 |
Номер документу | 120469596 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Красилівський районний суд Хмельницької області
Вознюк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні