Ухвала
від 09.07.2024 по справі 351/1310/24
СНЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 351/1310/24

Номер провадження №2-о/351/223/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2024 року м. Снятин

Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Посохов І.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа Залучанський дитячий будинок-інтернат про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Снятинського районного суду Івано-Франківської області в інтересах ОСОБА_2 із заявою про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, заінтересована особа Залучанський дитячий будинок-інтернат.

Розглянувши подану заяву, вважаю за необхідне залишити зазначену заяву без руху з таких підстав.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З поданої заяви та доданих до неї документів вбачається, що заява подана без додержання вимог, викладених у ст. 177 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до ч. 2 ст. 60 ЦПК України під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених устатті 61цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами:

1) довіреністю фізичної або юридичної особи;

2) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

Відповідно до абз. 3 ч. 2ст.62ЦПК України довіреність фізичної особи, за зверненням якої прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правничої допомоги, може бути посвідчена посадовою особою органу (установи), який прийняв таке рішення.

З доданих до заяви документів вбачається, що на підтвердження своїх повноважень на звернення до суду з цією заявою від імені заявника ОСОБА_2 представником ОСОБА_1 додано наказ начальника Південно-Західного управління надання безоплатної правової допомоги «Про уповноваження працівника сектору для надання безоплатної вторинної правничої допомоги ОСОБА_2 » та довіреність від 14.06.2024, яка посвідчена начальником Коломийсько-Вижницького відділу надання безоплатної правничої допомоги Південно-Західного управління надання безоплатної правничої допомоги Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги.

Проте, суд вважає, що всупереч абз. 3 ч. 2ст.62ЦПК України повноваження представника ОСОБА_1 у цій справі не підтверджені належним чином.

Так, виданою довіреністю ОСОБА_3 уповноважив ОСОБА_1 бути його представником у судових органах, проте підпис у довіреності стоїть навпроти ПІБ « ОСОБА_2 », тобто ПІБ особи, стосовно якої розглядається питання про поновлення цивільної дієздатності.

Крім того, до зазначеної вище довіреності не додано документів на підтвердження повноважень ОСОБА_3 діяти від імені фізичної особи, цивільна дієздатність якої обмежена ОСОБА_2 .

Відповідно доч.2ст.185ЦПК України вухвалі прозалишення позовноїзаяви безруху зазначаютьсянедоліки позовноїзаяви,спосіб істрок їхусунення,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.

За таких обставин суд вважає, що заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа Залучанський дитячий будинок-інтернат про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи слід залишити без руху, а заявнику надати строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. 60, 62, 175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , заінтересована особа Залучанський дитячий будинок-інтернат про поновлення цивільної дієздатності фізичної особи залишити без руху, про що сповістити заявника, надавши йому для усунення зазначених недоліків десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України роз`яснити, що у випадку не усунення зазначених недоліків, заява вважатиметься неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Іван ПОСОХОВ

СудСнятинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення09.07.2024
Оприлюднено22.07.2024
Номер документу120473814
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про поновлення цивільної дієздатності

Судовий реєстр по справі —351/1310/24

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Снятинський районний суд Івано-Франківської області

ПОСОХОВ І. С.

Ухвала від 09.07.2024

Цивільне

Снятинський районний суд Івано-Франківської області

ПОСОХОВ І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні