Справа № 544/1226/24
пров. № 2/544/447/2024
Номер рядка звіту 70
У Х В А Л А
про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи
18 липня 2024 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:
головуючої судді Нагорної Н.В.,
за участі секретаря судового засідання Киричевської В.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду м. Пирятин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Пирятинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства,
у с т а н о в и в :
У провадженні Пирятинського районного суду Полтавської області знаходиться вищевказана цивільна справа.
Представник позивача адвокат Ковтун М.В. подав клопотання про призначення по справі судової молекулярно-генетичної експертизи для підтвердження кровної спорідноненості між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , матір`ю якого є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Сторони в судове засідання не з`явилися, подали заяви про проведення підготовчого судового засідання без їх участі. Представник позивача клопотання про призначення експертизи підтримує, просить задовольнити, та визначити експертну установу: Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України (69068, м. Запоріжжя, вул. Аваліані, 19А).
Із змісту позовної заяви вбачається, що з 08 лютого 2017 року по 13 грудня 2018 року відповідачі ОСОБА_5 та ОСОБА_3 перебували у зареєстрованому шлюбі. ІНФОРМАЦІЯ_4 у відповідача ОСОБА_6 народився син ОСОБА_7 . Біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , є ОСОБА_1 . Проте, з огляду на те, що мати дитини ОСОБА_6 перебувала у зареєстрованому шлюбі зі ОСОБА_3 , то батьком дитини у відповідності до норми ч. 1 ст. 122 СК України, згідно з якою дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя, значиться ОСОБА_3 . При реєстрації ОСОБА_8 походження дитини від подружжя було визначено на підставі свідоцтва про шлюб відповідачів та документа закладу охорони здоров`я про народження дитини. У зв`язку з цим виникла необхідність у судовому порядку встановлювати батьківство.
Дослідивши клопотання представника позивача, суд уважає, що для всебічного і правильного розгляду справи та встановлення наявності або відсутності кровного споріднення між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 необхідно призначити судову молекулярно - генетичну експертизу.
У відповідності до ст. 103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Для вирішення вказаних у позові обставин потрібні спеціальні знання у галузі генетики.
Враховуючи те, що дане клопотання заявлене позивачем, як на підставу доведення своїх позовних вимог, суд уважає, що витрати за проведення експертизи необхідно покласти на позивача.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Статтею 253 ЦПК України передбачено, що провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Керуючись ст. 103-105, 252-253 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Призначити по справі судову молекулярно - генетичну експертизу, проведення якої доручити Запорізькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (69068, м. Запоріжжя, вул. Аваліані, 19А).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
На вирішення експертизи поставити питання:
1. Чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , матір`ю якого є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?
Для проведення призначеної експертизи до експертної установи направити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 разом з дитиною ОСОБА_4 , та документами, що посвідчують особу сторін і дитини.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до ст. 109 ЦПК України у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Витрати на проведення експертизи покласти на позивача.
Провадження по справі зупинити до отримання висновку експерта.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Суддя Н.В.Нагорна
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2024 |
Оприлюднено | 22.07.2024 |
Номер документу | 120474803 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Нагорна Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні