Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 624/595/24
провадження №2-о/624/23/24
УХВАЛА
про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконфереції
селище Кегичівка 19 липня 2024 року
Кегичівський районний суд Харківської області, суддя Куст Н.М.,
справа № 624/595/24,
найменування (ім`я) сторін:
заявник: ОСОБА_1 ,
представник заявника: ОСОБА_2 ,
заінтересована особа: орган опіки та піклування Кегичівської селищної ради Красноградського району Харківської області,
заінтересована особа: ОСОБА_3 ,
представник заінтересованої особи: ОСОБА_4 ,
суть вимог: про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки,
ВСТАНОВИВ:
Питання, що вирішується ухвалою.
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, в якій просить визнати недієздатним ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та призначити заявника опікуном над ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою судувід 09липня 2024рокуприйнято до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку окремого провадження та призначено судове засідання на 01 серпня 2024 року.
Через електронний суд від представника заінтересованої особи ОСОБА_4 надійшло клопотання про здійснення дистанційного розгляду справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за її участю.
Дослідивши матеріали цивільної справи та поданого клопотання, суд дійшов наступного висновку.
Згідно вимог ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
На підставі викладеного, з метою забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, враховуючи наявність технічної можливості провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 212, 258-261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника заінтересованої особи ОСОБА_4 про проведення судового розгляду справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задовольнити.
Призначене судове засідання по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 ,заінтересована особа:орган опікита піклуванняКегичівської селищноїради Красноградськогорайону Харківськоїобласті, ОСОБА_3 про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуном об 11 год 30 хв 01 серпня 2024 року та подальший розгляд справи провести у режимі відеоконференції.
Дозволити представнику заінтересованоїособи ОСОБА_4 брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів представнику заінтересованої особи ОСОБА_4 необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
У відповідності до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали негайно надіслати представнику заінтересованої особи ОСОБА_4 .
Ухвала окремомуоскарженню непідлягає.
Суддя Н.М. Куст
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2024 |
Оприлюднено | 22.07.2024 |
Номер документу | 120475229 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Куст Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні