ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18 липня 2024 року м.Черкаси Справа №925/908/24
Суддя Господарського суду Черкаської області Гладун А.І., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНЕЗИС-АГРО ЖАШКІВ" до ОСОБА_1 , Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "ГЕНЕЗИС-АГРО" про розірвання трудового договору,
ВСТАНОВИВ:
15.07.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю "ГЕНЕЗИС-АГРО ЖАШКІВ" (адреса місцезнаходження: 20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Старицького, буд., 5) звернулось до Господарського суду Черкаської області з позовом до ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ), до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "ГЕНЕЗИС-АГРО" (адреса місцезнаходження: 19224, Черкаська область, Жашківський район, с. Побійна ).
Змістом позову є немайнова вимога розірвати трудовий договір, укладений між ОСОБА_1 та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "ГЕНЕЗИС-АГРО".
Розглянувши позовну заяву, суддя дійшов висновку залишити позовну заяву без руху, оскільки позивач не виконав вимоги статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо (частина 3 статті 164 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до частини 1, 2 статті 80 Господарського процесуального кодексу України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (частина 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу).
Згідно з частиною 1 статті 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частинами 1-2 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Відповідно до частини 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Позивач не додав до позовної заяви доказів, якими він обґрунтовує позовні вимоги, та не звернувся до суду з клопотанням про витребування таких доказів (за необхідності), зокрема:
- доказів, що один із засновників Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "ГЕНЕЗИС-АГРО" ОСОБА_2 належить до афілійованих осіб керівника цього товариства;
- доказів укладення додаткової угоди між ОСОБА_3 та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "ГЕНЕЗИС-АГРО";
- доказів передання 21.02.2018 Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "ГЕНЕЗИС-АГРО" в оренду ОСОБА_2 земельної ділянки з кадастровим №7120989400:02:001:0230 площею 3,3498 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Червонокутської сільської ради Жашківського району Черкаської області строком до 31.12.2030 року з правом пролонгації;
- трудового договору між Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "ГЕНЕЗИС-АГРО" та ОСОБА_1 .
Позивач також не вказав обставин, які зумовили неможливість подання таких доказів самостійно.
Відповідно до статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНЕЗИС-АГРО ЖАШКІВ" залишити без руху.
Установити Товариству з обмеженою відповідальністю "ГЕНЕЗИС-АГРО ЖАШКІВ" строк та спосіб для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Черкаської області протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:
- доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя А.І. Гладун
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2024 |
Оприлюднено | 22.07.2024 |
Номер документу | 120485220 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Гладун А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні