Ухвала
від 19.07.2024 по справі 644/4748/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 644/4748/24

Провадження № 2-о/638/236/24

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

19 липня 2024 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Цвірюк Д.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, Територіальний підрозділ ЦНАП Індустріального району м.Харкова про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Орджонікідзевського районного суду м.Харкова із заявою, в якій просить встановити факт самостійного виховання малолітньої дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та факт перебування останнього на утриманні та постійному проживанні разом із батьком ОСОБА_1 ..

У відповідності до ч.3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Перевіривши матеріализаяви,суддею встановлено,що заяваподана бездодержання вимог,викладених уч.4ст.177 ЦПК України.

За змістом ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так,в порушенняч.4ст.177ЦПК України із доданих до заяви матеріалів вбачається, що заявник не надав документи, що підтверджують сплату ним судового збору.

Частиною 1 статті 4 ЗУ «Про судовий збір» №3674-VІ від 08.07.2011 року передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відповідному співвідношенні до ціни позову у фіксованому розмірі.

Згідно ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» з 1 січня 2024 року встановлений показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розмірі 3028,00 грн.

Відповідно до п.п.4 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду фізичною особою заяви у справах окремого провадження становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 505,60 грн. за одну вимогу.

Відповідно до ч 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Із поданої заяви вбачається, що заявник висуває 2 вимоги немайнового характеру, а саме просить встановити факт самостійного виховання дитини та факт перебування на його утриманні та постійному проживанні з ним дитини, але до суду не надано підтвердження сплати судового збору.

Як вбачається з прохальної частини заяви заявник просить звільнити його від сплати судового збору, при цьому не зазначивши жодної підстави та не надавши відповідні підтверджуючі документи для звільнення від сплати судового збору згідно із законом.

Враховуючи викладене, заявнику пропонується сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн. та надати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору у визначеному судом розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вищенаведене, вказані обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі.

Керуючись статями 175, 177, 187, 294, 318 ЦПК України, суддя,-

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, Територіальний підрозділ ЦНАП Індустріального району м.Харкова про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини - залишити без руху.

Надати заявнику строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.

Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява повертається заявникові.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Д.В.Цвірюк

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення19.07.2024
Оприлюднено22.07.2024
Номер документу120492226
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —644/4748/24

Ухвала від 30.08.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 19.07.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Цвірюк Д. В.

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Черняк В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні