У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.06.2024 Справа №607/12901/24 Провадження №1-кс/607/3496/2024
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого-криміналіста слідчого відділу УСБУ в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий-криміналіст слідчого відділу УСБУ в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 , в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023210000000135 від 28.09.2023 року, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, звернулася до слідчого судді із клопотанням про арешт майна, у якому просить накласти арешт на нерухоме майно, а саме на земельну ділянку площею 0,25 га (кадастровий номер 6524785000:01:001:0043, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 966804965247), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та яка на праві власності належить підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Одночасно ініціатор клопотання просить здійснити розгляд зазначеного клопотання без повідомлення та виклику у судове засідання підозрюваної ОСОБА_5 та її захисника адвоката ОСОБА_6 з метою забезпечення арешту вказаного майна.
Як вбачається із клопотання та доданих до нього матеріалів, слідчим відділом УСБУ в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22023210000000135 від 28.09.2023 року, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Відповідно до матеріалів кримінального провадження, громадянка України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у добровільній участі в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
16.05.2024 в порядку ст. 135 та ч. 1 ст. 278 КПК України ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні вищевказаного кримінального правопорушення.
Відповідно до інформаційної довідки № 351824856 від 25.10.2023 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, ОСОБА_5 на праві власності належить земельна ділянка (кадастровий номер 6524785000:01:001:0043) площею 0,25 га, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з цільовим призначенням: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання.
Згідно з ч. 5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна.
Санкцією ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, передбачено покарання з конфіскацією майна або без такої, у зв`язку з чим належить арештувати майно, яке перебуває у власності підозрюваної ОСОБА_5 .
Разом з цим, у разі повідомлення підозрюваної ОСОБА_7 чи її захисника про наміри накласти арешт на її майно, існує ризик того, що підозрювана може його відчужити з метою уникнення конфіскації як виду покарання.
За наведених обставин, сторона обвинувачення просить клопотання задовольнити.
Виклик особи, у володінні якої знаходиться майно, на яке слідчий просить накласти арешт, та її захисника не здійснювався на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, так як це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Як видно зі змісту ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Таким чином, враховуючи стислі строки розгляду зазначеного клопотання, а також вимоги ст. 172 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання сторони обвинувачення за відсутністю осіб, які не з`явилися.
Вивчивши клопотання з доданими до нього копіями документів, якими обґрунтовується клопотання, слідчий суддя доходить наступного висновку.
За приписами ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачено такий вид заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна.
Як вбачається із ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 2, абз. 1, 3 ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу. Арешт може бути накладений і на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу.
Зі змісту Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №351824856 від 25.10.2023 року, земельна ділянка за кадастровим номером 6524785000:01:001:0043, площею 0,25 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , на праві власності належить ОСОБА_5 (код РНОКПП: НОМЕР_1 ).
На думку слідчого судді, дане клопотання підлягає задоволенню з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, оскільки вказане майно (земельна ділянка за кадастровим номером 6524785000:01:001:0043) на праві приватної власності належить підозрюваній ОСОБА_5 , щодо якої на даний час здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, в межах якого суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити додаткове покарання у виді конфіскації майна.
Одночасно роз`яснюю, що згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 167, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого слідчого-криміналіста слідчого відділу УСБУ в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на нерухоме майно, а саме на земельну ділянку площею 0,25 га (кадастровий номер 6524785000:01:001:0043, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 966804965247), яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , та яка на праві власності належить підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвала про арешт майна виконується негайно старшим слідчим-криміналістом слідчого відділу УСБУ в Тернопільській області ОСОБА_3 .
Контроль за виконанням даної ухвали покласти на старшого слідчого-криміналіста слідчого відділу УСБУ в Тернопільській області ОСОБА_3 .
Згідно з ч. 1 ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково, якщо буде доведено, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутньою при оголошенні ухвали протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської областіОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2024 |
Оприлюднено | 23.07.2024 |
Номер документу | 120495090 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дуда О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні