Ухвала
від 18.07.2024 по справі 357/9159/24
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/9159/24

1-кп/357/887/24

У Х В А Л А

про звільнення від кримінальної відповідальності

18 липня 2024 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника адвоката ОСОБА_4 ,

підозрюваного ОСОБА_5 ,

розглянувши в м. Біла Церква, у підготовчому судовому засіданні, клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про звільнення особи від кримінальної відповідальності ОСОБА_5 , на підставі ч. 4 ст. 212 КК України, у зв`язку з відшкодуванням завданих державі збитків, у кримінальному провадженні № 72023110300000014, яке внесене до ЄРДР 12 жовтня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України,

У С Т А Н О В И В :

у своєму клопотанні, прокурор ОСОБА_3 зазначав, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, тобто умисному ухиленні від сплати податків, що входить в систему оподаткування, ведених у встановленому законом порядку, вчиненими службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в значних розмірах.

Вказаним кримінальним правопорушення завдані матеріальні збитки в розмірі 4 499 455,80 грн.

У ході кримінального провадження, ОСОБА_5 надав платіжні доручення на загальну суму 4 499 455,80 грн, з яких до бюджету сплачений податок на додану вартість - 2 045 207,18 грн; податок на прибуток підприємства на загальну суму - 1 840 686,47 грн; акцизний податок з роздрібного продажу напоїв - 613 562,16 грн.

Отже, вважав, що наявні підстави, для звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_5 надав згоду на його звільнення від кримінальної відповідальності на підставі вище вказаної норми.

Отож, на підставі викладеного та керуючись ст. 285, 286, 287 КПК України, просив:

(1) звільнити підозрюваного ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 212 КК України, у зв`язку із застосуванням положень ч. 4 ст. 212 КК України;

(2) кримінальне провадження № 72023110300000014, яке внесене до ЄРДР 12 жовтня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, - закрити.

У судовому засіданні, прокурор ОСОБА_3 підтримав подане клопотання, за підстав та обставин зазначених у ньому.

Підозрюваному ОСОБА_5 було роз`яснені суть підозри, підставу звільнення від кримінальної відповідальності і право заперечувати проти закриття кримінального провадження з цієї підстави.

Після цього, підозрюваний ОСОБА_5 не заперечував проти звільнення його від кримінальної відповідальності.

Захисник ОСОБА_4 підтримав свого підзахисного, вважав, що є всі передбачені законом підстави, для звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності.

Судом установлено, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, тобто умисному ухиленні від сплати податків, що входить в систему оподаткування, ведених у встановленому законом порядку, вчиненими службовою особою підприємства, що призвело до фактичного ненадходження до бюджетів коштів в значних розмірах, за таких фактичних обставин.

ОСОБА_5 згідно з наказом від 20 квітня 2018 року № 3 на підставі протоколу загальних зборів учасників ТОВ «СНАЙПЕР-2017» (код 41057509) від 19 квітня 2018 року № 2 призначено на посаду директора ТОВ «СНАЙПЕР-2017», юридична та фактична адреса підприємства: АДРЕСА_1 , яке зареєстровано 28 грудня 2016 року Білоцерківською районною державною адміністрацією за номером запису в ЄДРПОУ 13531020000008668, з 29 грудня 2016 року по теперішній час перебуває на податковому обліку ГУ ДПС у Київській області, Білоцерківська ДП, з 01 лютого 2017 року перебуває на податковому обліку як платник податку на додану вартість, свідоцтво платника ПДВ № НОМЕР_1 , та має ліцензії з оптової торгівлі алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додавання спирту) строком дії якої з 12 серпня 2022 року по 12 серпня 2027 року, а також роздрібної торгівлі алкогольними напоями строк дії якої з 09 січня 2024 року по 09 січня 2025 року.

Відповідно до пунктів Статуту ТОВ «СНАЙПЕР-2017» (нова редакція), затвердженого протоколом загальних зборів учасників ТОВ «СНАЙПЕР-2017» від 29 січня 2019 року № 5:

1.5. Товариство є юридичною особою, створеною у формі Товариства з обмеженою відповідальністю у відповідності до законодавства України. Товариство може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність у видах та формах, що прямо не заборонені чинним законодавством України. Товариство може створювати дочірні підприємства, філії та представництва як в Україні, так і за її межами, а також набувати у своє володіння землю, інше нерухоме майно та цінні папери і корпоративні права інших юридичних осіб згідно з законодавством України. Товариство набуває прав юридичної особи з моменту його реєстрації. Товариство має свій баланс, банківські рахунки, включаючи рахунки в іноземній валюті, печатки, штампи, фірмові бланки, зареєстровані знаки для товарів і послуг та інші реквізити юридичної особи. Товариство має від свого імені укладати договори, контракти та інші угоди, набувати майнових та немайнових прав, нести зобов`язання, виступати позивачем і відповідачем, третьою особою тощо у суді, арбітражному суді і третейському суді, а також мати інші права, що надаються юридичній особі чинним законодавством України. Товариство має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання Товариством печатки не є обов`язковим. Наявність або відсутність відбитка печатки Товариства на документах не створює юридичних наслідків.

1.6. Товариство несе відповідальність за своїми зобов`язаннями всім належним йому майном. Товариство не відповідає за зобов`язаннями своїх учасників. Держава не відповідає за зобов`язаннями Товариства. Товариство не відповідає за зобов`язання юридичних осіб, у статутному яких воно має участь. Юридичні особи, створені Товариством, не відповідають за зобов`язаннями Товариства, якщо інше не встановлене установчими документами таких юридичних осіб або законодавчими актами України. Товариство користується іншими правами, прямо не згаданими в цьому Статуті, але передбаченими законодавством.

1.7. Учасники Товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов`язаннями, у межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з Учасників.

2.1. Товариство створене для здійснення господарської і підприємницької діяльності з метою одержання прибутку (доходу).

3.1. Учасниками Товариства можуть бути:

3.1.1. громадяни України, іноземні особи, особи без громадянства;

3.1.2. юридичні особи, зареєстровані на території України;

3.1.3. іноземні юридичні особи, а також інші особи відповідно до законодавства України.

5.1. У Товаристві створюються такі органи управління: загальні збори Учасників - вищий орган управління; директор - виконавчий орган.

5.2. За рішенням Загальних зборів Учасників може створюватися ОСОБА_6 .

9.1. Директор Товариства є виконавчим органом, що здійснює управління поточною діяльністю Товариства.

9.2. Директор самостійно вирішує усі питання, пов`язані з управлінням поточною діяльністю Товариства, крім питань, що належать до виключної компетенції Загальних зборів Учасників та Наглядової ради Товариства (у разі утворення).

9.3. Директор підзвітний Загальним зборам Учасників і Наглядовій раді Товариства (у разі утворення) та організовує виконання їхніх рішень.

9.4 Фізична особа, яка діє як Директор Товариства, не може бути членом Наглядової ради Товариства.

9.6. Повноваження Директора можуть бути припинені або він може бути тимчасово відсторонений від виконання своїх повноважень лише шляхом обрання нового Директора або тимчасового виконувача його обов`язків.

9.7. Директор у межах своєї компетенції згідно з чинним законодавством України, цим Статутом та на умовах, передбачених контрактом (якщо такий укладається), або іншими відповідними документами Товариства, без будь-якої довіреності:

9.7.1. здійснює оперативне керівництво діяльністю Товариства, має право підпису документів від імені Товариства;

9.7.2. забезпечує виконання рішень, що прийняті Загальними зборами Учасників Товариства;

9.7.3. визначає питання, які повинні бути внесенні на розгляд Загальних зборів Учасників та готує проекти рішень Загальних зборів з цих питань;

9.7.4. складає річний звіт фінансово-господарську діяльність Товариства, включаючи його дочірні підприємства, та виносить його на розгляд та затвердження Загальних зборів Учасників;

9.7.5. організує та здійснює зовнішньоекономічну діяльність Товариства;

9.7.6. планує діяльність товариства, його філій, відділень, представництв та інших структурних підрозділів, організовує та контролює їх роботу;

9.7.7. контролює діяльність спільних підприємств, створених за участю Товариства;

9.7.8. без довіреності діє від імені Товариства. Представляє його в усіх підприємствах, установах і організаціях України та за її межами, в межах своєї компетенції підписує від імені Товариства договори, контракти, угоди, домовленості, довіреності та інші документи;

9.7.9. відкриває у банківських установах рахунки, користується правом розпорядження коштами;

9.7.10. організує та проводить кадрову роботу, визначає виробничу структуру Товариства, склад та статус підрозділів та служб, чисельність та структуру апарату управління Товариства, розглядає звіти про роботу структурних підрозділів Товариства, затверджує інструкції та внутрішні положення, що регламентують їх роботу, веде облік кадрів;

9.7.11. організує матеріально-технічне забезпечення господарської та іншої діяльності Товариства;

9.7.12. забезпечує організаційно-технічну діяльність Загальних зборів Учасників та Наглядової ради (у разі утворення);

9.7.13. організує фінансово-економічну роботу, облік та звітність Товариства;

9.7.14. здійснює контроль за станом приміщень, будівель, обладнання;

9.7.15. організує діловодство та ведення архівів;

9.7.16. організує соціально-побутове обслуговування робітників Товариства;

9.7.17. представляє Наглядовій раді (у разі її утворення) та на Загальних зборах Учасників свою точку зору;

9.7.18. видає накази та розпорядження з усіх питань діяльності Товариства;

9.7.19. приймає рішення про відрядження робітників Товариства, у тому числі закордонні;

9.7.20. забезпечує дотримання норм законодавства про працю, правил внутрішнього трудового розпорядку, укладає від імені Товариства контракти та трудові договори, угоди з робітниками, застосовує засоби заохочення, накладає стягнення;

9.7.21. здійснює інші дії, що необхідні для досягнення мети діяльності Товариства.

10.1. Директор Товариства повинен діяти добросовісно і розумно в інтересах Товариства;

10.2. Директор несе відповідальність перед Товариством за збитки, заподіяні Товариству його винними діями або бездіяльністю;

10.3. Директор звільняється від відповідальності, якщо доведе, що шкоду заподіяно не з його вини;

10.4. Директор Товариства не може без згоди Загальних зборів Учасників або Наглядової ради Товариства:

1) здійснювати господарську діяльність як фізична особа - підприємець у сфері діяльності Товариства;

2) бути учасником повного товариства або повним учасником командитного товариства, що здійснює діяльність у сфері діяльності Товариства;

3) бути членом виконавчого органу або наглядової ради іншого суб`єкта господарювання, що здійснює діяльність у сфері діяльності Товариства.

13.1. Якщо Загальними зборами Учасників Товариства не прийнято інше рішення, Директор без довіреності, інші посадові та/або службові особи, уповноважені Загальними зборами уповноважені Загальними зборами Учасників Товариства, а також особи, уповноважені Директором Товариства, мають право підпису від імені Товариства.

ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «СНАЙПЕР-2017» (код 41057509), обіймаючи посаду на підприємстві, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих адміністративно-господарських функцій, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, являвся службовою особою.

Таким чином, ОСОБА_5 з 19 квітня 2018 року по даний час обіймає посаду директора ТОВ «СНАЙПЕР-2017» та виконує повноваження, визначені статутом підприємства, тобто виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов`язки керівника підприємства, і таким чином, являючись службовою особою суб`єкта підприємницької діяльності, якій в силу виконуваних обов`язків достовірно відомі положення наступних нормативних актів.

Згідно зі ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 ПК України № 2455-VI від 02 грудня 2010 року платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Підпунктом 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов`язаний вести у встановленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.

Згідно з пп. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори у строки та у розмірах, встановлених цим кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст. 936 ЦК України за договором зберігання одна сторона (зберігач) зобов`язується зберігати річ, яка передана їй другою стороною (поклажодавцем), і повернути її поклажодавцеві у схоронності.

Зберігач зобов`язаний вживати усіх заходів, встановлених договором, законом, іншими актами цивільного законодавства, для забезпечення схоронності речі (ст. 942 ЦК України).

Статтею 951 ЦК України передбачено, що збитки, завдані поклажодавцеві втратою (нестачею) або пошкодженням речі, відшкодовуються зберігачем: у разі втрати (нестачі) речі у розмірі її вартості; у разі пошкодження речі - у розмірі суми, на яку знизилася її вартість.

В той же час, відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПК України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI об`єктом оподаткуванням є операції платників податків, зокрема з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу/орендарю.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПК України визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховується відповідно до пп. 213.1.9 і 213.1.14 п. 213.1 ст. 213 цього Кодексу, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв`язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних від простроченої суми інфляційні витрати, відшкодування шкоди, у тому числі відшкодування упущеної вигоди за рішеннями міжнародних комерційних та інвестиційних арбітражів або іноземних судів, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов`язань.

Пунктом 187.1 ст. 187 ПК України визначено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України від 16 листопада 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями, незалежно від дати накладення електронного підпису.

Відповідно до п.198.5 ст. 198 ПК України, платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).

У ході досудового розслідування встановлено, що директор ОСОБА_5 будучи службовою особою ТОВ «СНАЙПЕР-2017», у період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2023 року, перебуваючи за місцем здійснення підприємницької діяльності - АДРЕСА_1 , у ході проведення фінансово-господарської діяльності ухилився від сплати податку на прибуток підприємства на загальну суму 1 840 686,47 грн., здійснив заниження ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 2 045 207,18 грн. та ухилився від сплати акцизного податку з роздрібного продажу алкогольних напоїв на суму 613 562,16 грн., тобто на загальну суму 4 499 455,80 грн., що є значним розміром.

Так, відповідно до поданих ТОВ «СНАЙПЕР-2017» звітів 1-ОА за період 2021-2023 роки підприємством придбано 573 969,281 дал алкогольних напоїв різної номенклатури та в подальшому реалізовано - 636 737,67 дал такої продукції, однак у період вересень - жовтень 2022 року, задекларовано придбання ряду алкогольної продукції, по яким в подальшому відсутня реалізація до 31 серпня 2023 року.

Придбання алкогольної продукції, по якій в подальшому відсутня реалізація здійснювалось у ТОВ «Олга-Торг» (код за ЄДРПОУ 35031638).

Операції щодо продажу алкогольних напоїв від ТОВ «Олга-Торг» на ТОВ «СНАЙПЕР-2017» здійснювалося загальним об`ємом 1 972,885 дал, відповідно до видаткових накладних від 23 березня 2022 року (до договору поставки товару від 23 березня 2022 року № 730) та товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв.

Директор ТОВ «СНАЙПЕР-2017» Стахурський K.A. виписав ТОВ «Олга-Торг» податкові накладні від 29 грудня 2023 року № 6579-6598 та № 6843-6844 на загальну суму 3 787 553,07 грн щодо реалізації алкогольних напоїв різної номенклатури (дата реєстрації податкових накладних 15 січня 2024 року), відповідно до видаткових накладних від 29 грудня 2023 року (до договору поставки товару від 23 березня 2022 року № 730) та товарно-транспортних накладних та відобразивши у звіті 1-ОА за грудень 2023 року.

З метою приховання фактичної реалізації підакцизного товару директором ТОВ «СНАЙПЕР-2017» ОСОБА_5 надано акт № 1 контрольної перевірки інвентаризації цінностей на складі АДРЕСА_1 , станом на 31 грудня 2023 року, на вказаному складі виявлено залишки товарів (алкогольні напої) загальним об`ємом 176 500 літрів (17 650 дал), який у продовж 2023 року пошкоджено внаслідок збройної агресії, а саме псування тари більш ніж на 50%, що унеможливлює реалізацію зазначеного товару та директором ТОВ «СНАЙПЕР-2017» ОСОБА_5 прийнято рішення списати та знищити зіпсований товар.

Документи, які підтверджували фактичну наявність алкогольного напою (пиво) у кількості 19 149,880 дал, що становить різницю між залишками задекларованими станом на 31 серпня 2023 року та об`ємом зіпсованого товару 17 650,00 дал (19 149,880 дал = 36 799,88 - 17 650,00) виявленого на складі станом на 31 грудня 2023 року, у посадових осіб ТОВ «СНАЙПЕР-2017» відсутні.

Таким чином, будучи службовою особою TOB «СНАЙПЕР-2017» директор ОСОБА_5 , відповідно до статуту, на якого покладено організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, у період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2023 року, перебуваючи за місцем здійснення підприємницької діяльності ТОВ «СНАЙПЕР-2017», АДРЕСА_1 , з метою ухилення від сплати податків не здійснив відображення у податкових звітах операції зі списання та знищення зіпсованого товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 10 226 035,92 грн та в подальшому здійснив ухилення від сплати податку на прибуток підприємства на загальну суму 1 840 686,47 грн, здійснив заниження ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 2 045 207,18 грн та ухилився від сплати акцизного податку з роздрібного продажу алкогольних напоїв на суму 613 562,16 грн, тобто не сплатив до бюджетів податків на загальну суму 4 499 455,80 грн.

Суд зазначає, що ч. 1 ст. 212 КК України, передбачає відповідальність за умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобов`язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах.

Відповідно до ч. 4 ст. 212 КК України, особа, яка вчинила діяння, передбачені частинами першою, другою цієї статті, або діяння, передбачені частиною третьою (якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах) цієї статті, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення її до кримінальної відповідальності сплачено податки, збори (обов`язкові платежі), а також відшкодовано шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).

Згідно з п. 14 ч. 1 ст. 3 КПК України, притягнення до кримінальної відповідальності - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Отже, особа, яка вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 212 КК України, який призвів до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до повідомлення її про підозру, вона сплатила податки, збори (обов`язкові платежі), а також відшкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня).

Судом установлено, що згідно з платіжними інструкціями № 103177, 103178, 103179 від 24 червня 2024 року, ТОВ «СНАЙПЕР-2017» сплачений акцизний податок з роздрібного продажу алкогольних напоїв у сумі 613 562,16 грн; податок на додану вартість у сумі 2 045 207,18 грн; податок на прибуток 1 840 686,47 грн.

Отже, суд дійшов висновку, що ОСОБА_5 виконані умови, з яким закон про кримінальну відповідальність пов`язує звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом: у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Отже, оскільки ОСОБА_5 звільняється від кримінальної відповідальності, то на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження № 72023110300000014, яке внесене до ЄРДР 12 жовтня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, суд закриває.

Відповідно до ч. 9 ст. 100 КПК України, питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження.

Згідно з ч. 2 ст. 124 КПК України, у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.

Відповідно до практики Верховного Суду, нереабілітуючі підстави закриття кримінального провадження означають, що стосовно особи зібрано достатньо доказів для підозри у вчиненні кримінального правопорушення, однак у силу певних обставин кримінальне провадження щодо цієї особи виключається.

Зазначена підстава дозволяє суду в більш спрощеній формі завершити кримінальне провадження. У разі згоди особи на завершення кримінального провадження у зазначеній формі, без використання своїх прав на доведення своєї невинуватості у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, всі процесуальні витрати, понесені органом досудового розслідування та пов`язані з розслідуванням кримінального провадження, повинна відшкодувати саме вона (постанова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду від 01 лютого 2024 року, справа ЄУН 930/497/23).

Суд зазначає, що доказів понесених судових витрат у кримінальному провадженні, а також визнання певних речей, предметів чи документів речовими доказами, прокурором не надано, а тому ці питання судом не вирішуються.

Керуючись ч. 4 ст. 212, п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про звільнення підозрюваного ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 212 КК України, на підставі ч. 4 ст. 212 КК України, - задовольнити.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Горішні Плавні Полтавської області, з середньою освітою, працюючого директором Приватного підприємства «АСТРЕЯ», проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, - звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, на підставі ч. 4 ст. 212 КК України.

Кримінальне провадження № 72023110300000014, яке внесене до ЄРДР 12 жовтня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України, - закрити, на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284, ч. 3 ст. 288 КПК України, у зв`язку зі звільненням обвинуваченого від кримінальної відповідальності.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили в порядку визначеному ст. 532 КПК України.

Повний текст ухвали проголошений о 08:32 год. 22 липня 2024 року.

Суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_7

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення18.07.2024
Оприлюднено23.07.2024
Номер документу120499049
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів

Судовий реєстр по справі —357/9159/24

Ухвала від 18.07.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 18.07.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

Ухвала від 01.07.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Дубановська І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні