Ухвала
від 18.07.2024 по справі 646/7040/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

18 липня 2024

м.Харків

Справа № 646/7040/24

провадження 6/646/327/2024

Жовтневий районний суд м.Харкова

у складі: головуючого - судді Єрмоленко В.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харкові подання Приватного виконавця виконавчого округу Харківської області Кудряшова Дмитра Вячеславовича, заінтересовані особи- ОСОБА_1 ( боржник), ОСОБА_2 ( стягував) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України,-

ВСТАНОВИВ:

Приватний виконавець виконавчого округу Харківської області Кудряшов Д.В. звернувся до суду з поданням про встановлення тимчасового обмеження боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу до виконання боржником своїх зобов`язань за виконавчим листом №646/2210/18, виданим 23.11.2023 Червонозаводським районним судом м.Харкова, що виконується у виконавчому провадженні 73477560, про стягнення на відшкодування шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди матеріальної шкоди-453744,89 грн., моральної-25000 грн., сплачених судових витрат: судового збору 4533,71 грн. і проведення експертизи 15700 грн.

В мотивування вимог посилався на те, що у нього на виконанні знаходиться виконавче провадження № 73477560, яке відкрито за заявою стягувача ОСОБА_2 30.11.2023. Постанова про відкриття виконавчого провадження 30.11.2023 направлялася на адресу боржника, зазначену у виконавчому листі: АДРЕСА_1 . Боржник вважається належним чином повідомлений про відкриття виконавчого провадження відповідно до приписів статті 28 Закону України «Про виконавче провадження». Приватний виконавець посилається на те, що боржником будь-яких дій, спрямованих на виконання рішення суду не здійснено. Під час проведення виконавчих дій встановлено, що у боржника відсутні джерела отримання доходів та номери рахунків за даними Податкової служби України, інформація про наявність трудових, цивільно-правових договорів або отримання пенсії, за боржником не зареєстровані транспортні засоби, земельні ділянки. Довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно підтверджується, що за боржником зареєстрована трикімнатна квартира АДРЕСА_2 , в якій зареєстрована ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , неповнолітня дитина ОСОБА_4 , 2011 р. народження. За відсутністю факту надання дозволу Служби у справах дітей на примусову реалізацію майна боржника, на яке накладено арешт, виконання рішення суду ускладнюється. На неодноразові виклики до приватного виконавця, що також опубліковані у газеті «Урядовий кур`єр», боржник не з`являється.Не виявлено у базі даних адміністрації Держприкордонслужби України інформації стосовно ОСОБА_1 , починаючи з 30.11.2023.У поданні стверджується, що боржнику відомо про рішення суду щодо покладення на неї грошових зобов`язань , відкриття виконавчого провадження, але вона ухиляється від належного виконання, не повідомляє про своє місцезнаходження, порушує права та інтереси стягувача, ігнорує вимоги приватного виконавця, тому з метою забезпечення виконання судового рішення приватний виконавець просить тимчасово обмежити ОСОБА_1 у праві виїзду за кордон.

Приватний виконавець виконавчого округу Харківської області Кудряшов Д.В. в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, подав заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутністю.

Ухвалою Червонозаводського районного суду м.Харкова від 25.06.2024 подання приватного виконавця Кудряшова Д.В. надіслано за підсудністю до Жовтневого районного суду м.Харкова.

Суд, дослідивши матеріали виконавчого провадження, додані на підтвердження обґрунтованості подання, приходить до наступного.

Відповідно до ст.129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Статтею 33 Конституції України встановлено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно з статтею 2 Протоколу 4 до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод Кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

Статтею 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачено, що кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Згадані вище права не можуть бути об`єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров`я чи моральності населення або прав і свобод інших і є сумісними з іншими правами, визначеними в цьому Пакті.

Відповідно до ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Пунктом 19 ч.3 ст.18 вказаного Закону України встановлено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Закон України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд і в`їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв`язання спорів у цій сфері.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов`язань.

Право державного або приватного виконавця на звернення з поданням до суду про тимчасове обмеження у праві виїзду за кордон виникає лише у разі ухилення боржника від виконання, покладених на нього рішенням суду зобов`язань.

Особа, яка має невиконані зобов`язання, не може вважатися винною в ухиленні, поки не буде доведено протилежне.

Наявність умислу та обставини, які є предметом посилання суб`єкта подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України як на підставу його вимог, підлягають доведенню відповідно до положення ч.3 ст.12, ст.81 ЦПК України.

Зокрема, задоволення такого подання можливе лише за умови доведення факту ухилення боржника від виконання зобов`язання.

Відповідно до ч.1 ст.441 ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом.

Згідно ч.3 ст.441 ЦПК України суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.

Законом передбачено юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України не за наявність факту невиконання зобов`язань, а за ухилення від їх виконання. У зв`язку з цим з метою всебічного і повного з`ясування всіх обставин справи, встановлення дійсних прав та обов`язків учасників спірних правовідносин, суду належить з`ясувати, чи дійсно особа свідомо не виконувала належні до виконання зобов`язання в повному обсязі або частково.

Ухилення боржника від виконання своїх зобов`язань є оціночним поняттям. Теоретично їх невиконання може бути зумовлене об`єктивними причинами, наприклад, внаслідок відсутності майна, роботи, незадовільного фінансового стану, тривалого відрядження, важкої хвороби тощо. Однак воно може мати й принципово інше походження, суб`єктивне, коли боржник свідомо ухиляється від виконання - має змогу виконати зобов`язання у повному обсязі або частково, але не робить цього без поважних причин.

Критерій достатності вжитих боржником з метою належного виконання зобов`язання заходів визначається судом.

Юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду передбачені саме за ухилення від виконання зобов`язань, а не за наявність факту їх невиконання.

При цьому, під ухиленням від виконання зобов`язань, покладених судовим рішенням слід розуміти такі діяння (дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні ним таких обов`язків.

Як вбачаєтьсяз Єдиногодержавного реєструсудових рішеньЧервонозаводським районнимсудом м.Харковарозглядався позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , треті особи- ОСОБА_5 ,ПАТ «Страховакомпанія «Країна» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. В судових засіданням інтереси відповідача ОСОБА_1 представляли адвокати. Рішенням суду від 10.08.2020 , яке набрало законної сили постановою Полтавського апеляційного суду від 03.08.2023, позовні вимоги ОСОБА_2 задоволені частково.

На виконання рішення суду, про яке ОСОБА_1 було відомо, Червонозаводським районним судом м.Харкова виконавчий лист № 646/2210/18 видано 23.11.2023. За заявою стягувача, постановою приватного виконавця виконавчого округу Харківської області Кудряшовим Д.В. відкрито виконавче провадження, накладено арешт на майно та кошти боржника. Боржник ОСОБА_1 належним чином повідомлена про початок примусового виконання рішення суду.

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про виконавче провадження» копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур`єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1-4 частини дев`ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

У визначений приватним виконавцем строк боржник не подала декларації про доходи та майно та не надала пояснень за фактом невиконання вимог виконавця.

З метою отримання інформації щодо майнового стану боржника, наявності у останнього рухомого чи нерухомого майна приватним виконавцем було надіслано запити.

Згідно відповіді Податкової служби України від 10.06.2024 і 17.06.2024 інформація щодо сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь боржника , інформація про номери рахунків, відкриті боржником відсутня.

Згідно даних Пенсійного Фонду України від 18.06.2024 про осіб-боржників, що працюють за трудовими та цивільно-правовими договорами, про їх останнє місце , отримання пенсії не знайдено інформації стосовно ОСОБА_1

28.02.2024 та повторно 03.06.2024 ОСОБА_1 викликана до приватного виконавця. З метою повідомлення про відкрите виконавче провадження і виклику для надання пояснень щодо виконання рішення суду у газеті «Урядовий кур`єр» від 07.06.2024 № 116 опубліковано оголошення про виклик ОСОБА_1 на 14.06.2024 об 11 год. та її повідомлено про наслідки неявки за ст. 188-13 КУпАП.

Відповідно до відповіді Державної прикордонної служби України від 10.06.2024 року (вих. №209045388) встановлено, що боржник в період з 30 листопада 2023 року 10 червня 2024 не перетинала кордон.

З матеріалів справи вбачається, що боржник ОСОБА_1 обізнана про відкриття виконавчого провадження відносно неї та необхідність виконати рішення суду, однак доказів, що нею вчинялися дії по його виконанню, матеріали виконавчого провадження не містять. Також не зазначено щодо причини неявки на виклики до приватного виконавця.

Оскільки наявними доказами підтверджується, що боржник ОСОБА_1 , знаючи про наявність судового рішення та відкритого виконавчого провадження № 73477560НОМЕР_2 не вчинила жодних дій, спрямованих на виконання свого боргового зобов`язання, суд вважає, що боржник ухиляється від виконання рішення суду, що є підставою для обмеження її в праві виїзду за межі України.

На підставі викладеного і керуючись ст. 441 ЦПК України суд,-

УХВАЛИВ:

Подання приватного виконавця виконавчого округу Харківської області Кудряшова Дмитра Вячеславовича про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 , заінтересована особа: стягувач ОСОБА_2 - задовольнити.

Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 на строк до виконання зобов`язань , покладених на неї згідно виконавчого листа № 646/2210/18, виданого 23 листопада 2023 Червонозаводським районним судом м.Харкова, що виконується у виконавчому провадженні № 73477560 приватним виконавцем виконавчого округу Харківської області Кудряшовим Дмитром Вячеславовичем.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено 18.07.2024 року.

СУДДЯ -

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення18.07.2024
Оприлюднено23.07.2024
Номер документу120500504
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —646/7040/24

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Єрмоленко В. Б.

Ухвала від 25.06.2024

Цивільне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Блага І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні