Справа № 694/1044/24 Провадження №1-в/694/35/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
16.07.2024 року м.Звенигородка
Звенигородський районний суд Черкаської області в складі
головуючогосудді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання директора КНП «Звенигородська БЛІЛ» ОСОБА_3 про припинення застосування щодо ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру,
В С Т А Н О В И В
20.11.2023 до Звенигородського районного суду Черкаської області надійшло подання директора КНП «Звенигородська БЛІЛ» ОСОБА_3 про припинення застосування щодо ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру.
23.05.2023 ухвалою Подільського районного суду м. Києва змінено ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосування примусових заходів медичного характеру на лікування в закладі з надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку за вчинення суспільно-небезпечного діяння.
ОСОБА_4 отримував амбулаторну примусову психіатричну допомогу з 06.11.2023 року по 12.04.2024 року.
12.04.2024 року хворий ОСОБА_4 оглянутий комісією лікарів КНП «Звенигородська БЛІЛ». Прийнято рішення, що за станом психічного здоров`я не представляє суспільно-небезпечних намірів та потребує припинення надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Сторони в судове засідання не з`явились. Звернулись до суду із заявами про розгляд подання без їх участі. Подання підтримали та просили його задоволити.
Дослідивши матеріали заяви, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.1ст.95 КК Українипродовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно з ч.2ст.95 КК України, особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу.
Відповідно дост.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ч.1ст.95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Відповідно до ч. 2 ст. 514 КПК України, припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.
Зважаючи на те, що згідно з висновку комісії лікарів-психіатрів від 12.04.2024 щодо ОСОБА_4 необхідно припинити примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, у зв`язку із позитивною динамікою у його психічному стані, суд приходить до висновку, що подане подання підлягає задоволенню.
Керуючисьст.95 КК України, ст.ст.369,372,514 КПК України,ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд,
П О С Т А Н О В И В
Подання директора КНП «Звенигородська БЛІЛ» ОСОБА_3 про припинення застосування щодо ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру - задовольнити.
Припинити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Копію ухвали направити учасникам судового провадження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Черкаського апеляційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення через Звенигородський районний суд Черкаської області
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 23.07.2024 |
Номер документу | 120500845 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення примусового лікування |
Кримінальне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Сакун Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні