Ухвала
від 19.07.2024 по справі 490/6123/24
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Справа № 490/6123/24

н\п 2/490/2841/2024

Центральний районний суд м. Миколаєва

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2024 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Саламатін О.В., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради, ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Перша миколаївська державна нотаріальна контора Миколаївської області, Біржа нерухомості «Едвайс-Консульт, про визнання дійсним договору купівлі-продажу, визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

18.07.2024 року до Центрального районного суду м. Миколаєва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради, ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Перша миколаївська державна нотаріальна контора Миколаївської області, Біржа нерухомості «Едвайс-Консульт, про визнання дійсним договору купівлі-продажу, визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.07.2024 року головуючим суддею по даній справі визначено суддю Саламатіна О.В.

18.07.2024 року матеріали справи передано для розгляду судді.

Відповідно до ст. 30 ЦПК Українипозови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або його основної частини.

Відповідно до ч. 1ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно дост.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»суди застосовуютьЄвропейську конвенцію з прав людинита основоположних свобод і практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Згідностатті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 12 жовтня 1978 року у справі «Zand v. Austria» вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.

Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суд приходить до висновку: враховуючи звернення до суду з порушенням правил підсудності, провадження у справі не може бути відкрито в даному суді, а справа підлягає направленню за підсудністю.

Оскільки позивач просить суд визнати дійсним договір купівлі-продажу нерухомого майна, а саме квартири АДРЕСА_1 , а також визначити додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини, яка включає вказане нерухоме майно, яке знаходиться на території Заводського району міста Миколаєва, а також враховуючи, що згідно з ч.1ст.378 ЦПК України порушення правил виключної підсудності є підставою для скасування рішення і передачі справи на новий розгляд, то суд приходить до висновку, що слід передати справу на розгляд до Заводського районного суду міста Миколаєва.

Спори між судами про підсудність, згідност. 32 ЦПК України, не допускаються.

Керуючись ч. 1 ст.31, ст. 32 ст.260 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради, ОСОБА_2 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Перша миколаївська державна нотаріальна контора Миколаївської області, Біржа нерухомості "Едвайс-Консульт", про визнання дійсним договору купівлі-продажу, визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, передати за підсудністю на розгляд до Заводського районного суду м. Миколаєва (54000 м. Миколаїв, вул. Радісна, 3).

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.В. Саламатін

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення19.07.2024
Оприлюднено24.07.2024
Номер документу120508790
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —490/6123/24

Ухвала від 29.08.2024

Цивільне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Нікітін Д. Г.

Ухвала від 19.07.2024

Цивільне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Саламатін О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні