Рішення
від 18.06.2024 по справі 908/1029/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 15/64/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.06.2024 Справа № 908/1029/24

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали

за позовом Публічного акціонерного товариства Запоріжжяобленерго, 69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів,14

до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю СЕ Трейдінг, 69002, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 87

про стягнення коштів

без повідомлення (виклику) учасників справи

суть спору

08.04.2024 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства Запоріжжяобленерго до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю СЕ Трейдінг про стягнення заборгованості за надання послуг з розподілу електричної енергії в розмірі 10 364,27 грн, з яких: 3% річних в сумі 3329,95 грн, втрати від інфляції в сумі 7034,32 грн.

Крім того, позивачем заявлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.04.2024, справу № 908/1029/24 передано на розгляд судді Горохову І.С.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 19.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 908/1029/24. Присвоєно справі номер провадження 15/64/24, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання.

Підставою для звернення з позовом зазначено неналежне виконання відповідачем зобов`язань за публічним договором електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії № 397 тапорушення відповідачем термінів оплати рахунків за надання послуг з розподілу електричної енергії . Позов обґрунтовано ст. ст. 11, 525, 530, 612, 625 Цивільного кодексу України, ст.ст. 193, 202, 218, 229 Господарського кодексу України.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 19.04.2024 у справі № 908/1029/24 відповідачу запропоновано у строк не пізніше 20.05.2024 подати відзив на позовну заяву і всі можливі докази у підтвердження його заперечень проти позову або його визнання, позивачу запропоновано у строк не пізніше 03.06.2024 подати письмову відповідь щодо відзиву на позовну заяву, оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України, а також запропоновано відповідачу у строк не пізніше 18.06.2024 подати заперечення на відповідь на відзив, оформлені відповідно до ст. 167 ГПК України.

Відповідачем на підставі ст. ст. 165, 251 ГПК України подано суду відзив на позовну заяву від 09.04.2024, в якому відповідач зауважив, що згідно п. 72 ст. 1 Закон України «Про ринко електричної енергії» регулятор - Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Одним з повноважень Регулятора, відповідно п.4. ч.4. ст. 6 Закону України «Про ринок електричної енергії» є право видавати обов`язкові для учасників ринку рішення. Наведене кореспондується з п. 9 «Правил роздрібного ринку електричної енергії», затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, згідно яким ОСР (Оператор систему розподілу позивач) під час укладення із споживачами договорів про надання послуг з розподілу керується вимогами Кодексу комерційного обліку, іншими нормативними актами НКРЕКП. Згідно п 1.1.2 (Правил роздрібного ринку електричної енергії» учасники роздрібного ринку електричної енергії (учасники роздрібного ринку) - електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, оператори малих систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі, виробники електричної енергії, які підпадають під визначення розподіленої генерації, та інші учасники ринку, які надають послуги, пов`язані з постачанням електричної енергії споживачу, з метою використання ним електричної енергії на власні потреби; НКРЕКП в пункті 16 постанови №332 від 25.02.2022 року «Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії на період дії в Україні воєнного стану» 16) зупинити нарахування та стягнення штрафних санкцій, передбачених договорами, що укладені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», між учасниками ринку електричної енергії. Таким чином, позовна заява суперечить вищенаведеній Постанові НКРЕКП. Крім того, позивач просить стягнути втрати від інфляції та 3% річних за період дії воєнного стану, за «несвоєчасне» внесення попередньої оплати. Тобто, за оплату послуги, яка ще не була надана. Позивач жодним чином не довів, на підставі яких нормативних актів він вираховує прогнозований обсяг споживання на майбутній період.

Позивачем на підставі ст. ст. 166, 251 ГПК України подана відповідь на відзив на позовну заяву б/н від 15.04.2024, в якій позивач зазначає, що позовна заява ПАТ «Запоріжжяобленерго» жодним чином не суперечить Постанові НКРЕКП № 332 від 25.02.2022. Умови договору є однаковими для всіх електропостачальників та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 № 312. Відповідач був ознайомлений з умовами договору, які кореспондуються із п.4.30 ПРРЕЕ, погодився із ними, про що свідчить підписання заяви-приєднання та прийняття від позивача послуг з розподілу електричної енергії, а тому мав виконувати свої зобов`язання в терміни, передбачені умовами цього договору. Враховуючи зазначене, позивач вважає наявними підстави для задоволення позовних вимог.

Відповідно до частин 2, 3 ст. 252 ГПК України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Отже, 20.05.2024 сплив тридцятиденний термін наданий сторонам на вчинення процесуальних дій, строк вчинення яких обмежений першим судовим засіданням. Будь-яких процесуальних заяв або заяв по суті протягом цього періоду до суду не надходило. Тому суд вважає за можливе розглянути вказану справу по суті.

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву, (ч. ч. 5, 7 ст. 252 ГПК України)

Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін до суду не надходило.

Згідно з ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Враховуючи приписи ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення 18.06.2024.

Розглянувши матеріали справи, суд установив наступне.

З 01 січня 2019 року Публічне акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго» (ПАТ «Запоріжжяобленерго», ОСР, позивач) розпочало провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії на території Запорізької області на підставі ліцензії, виданої постановою НКРЕКП від 13.11.2018 №1415.

Тобто з 01.01.2019 позивач є оператором системи розподілу та надає послугу з розподілу електричної енергії.

Згідно ст. 46 Закону України «Про ринок електричної енергії», договори про надання послуг з розподілу є публічними договорами приєднання та укладаються на основі типових договорів, форма яких затверджується Регулятором (НКРЕКП).

Пунктом 2.1.16 Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі ПРРЕЕ) визначено, що оператор системи не має права відмовити електропостачальнику, який звертається щодо укладення договору електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території здійснення діяльності відповідного оператора системи.

Відповідно до п. 2.1.17 ПРРЕЕ, Договір електропостачальника про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії є публічним договором приєднання, зміст якого визначається оператором системи на основі типового договору, що є додатком 4 до цих Правил, оприлюднюється на офіційному веб-сайті оператора системи та укладається шляхом надання електропостачальником заяви-приєднання.

За приписами п. 2.1.20 ПРРЕЕ, договір електропостачальника про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії є постійно діючим у частині організаційних питань забезпечення доступу електропостачальника до електричних мереж оператора системи, інформаційного обміну між сторонами, обліку та розрахунків, забезпечення процедури зміни електропостачальника споживачем, порядку взаємодії у випадках припинення (обмеження) та відновлення електропостачання споживача (субспоживачів), які безпосередньо приєднані до мереж оператора системи, так і основних споживачів, інших процедур, пов`язаних із забезпеченням електропостачання.

На виконання вимог законодавства в сфері ринку електричної енергії, зокрема, постанови НКРЕКП від 13.11.2018 №1415, Позивачем для забезпечення публічності розміщено на офіційному веб-сайті ОСР http//www.zoe.com.ua, «Договір електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії» та Заяву приєднання.

Згідно з ст. 633 Цивільного кодексу України публічним є договір, в якому одна сторона підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

27.10.2021 Публічним акціонерним товариством «Запоріжжяобленерго» (позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «СЕ Трейдінг» (відповідач, Електропостачальник) укладено публічний Договір електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії № 397 шляхом подання заяви приєднання. Відповідно до чинного законодавства Договір електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії № 397 є публічним договором приєднання і укладений між сторонами в редакції Позивача, опублікованій на сайті http//www.zoe.com.ua з подальшими змінами.

Пунктом 2.1 договору визначено, що ОСР надає послуги з розподілу електричної енергії за сукупністю споживачів, які входять до групи Постачальника згідно з реєстром за EIC-кодами споживачів та їх точками вимірювання. ОСР забезпечує надання послуг з розподілу в обсязі, необхідному та достатньому для виконання Постачальником функцій відповідного суб`єкта роздрібного ринку електричної енергії, та надання інших послуг, зокрема з відключення та підключення споживачів.

Постачальник здійснює придбання та оплату послуг з розподілу електричної енергії згідно з умовами глави 3 цього договору за сукупністю споживачів Постачальника.

Відповідно до п. п. 3.3 - 3.5 договору розрахунковим періодом для цілей цього договору є календарний місяць. Оплата послуг з розподілу здійснюється постачальником у формі попередньої оплати. Вказана умова договору кореспондується із пунктом п. 4.30 ПРРЕЕ , в якому зазначено, що оплата послуг оператора системи згідно з укладеним договором про надання послуг з розподілу електричної енергії між електропостачальником та оператором системи здійснюється у формі попередньої оплати.

Оплата послуг з розподілу електричної енергії здійснюється Постачальником на поточний рахунок ОСР.

Згідно з підпунктом 1.1.2 ПРРЕЕ попередня оплата - оплата до початку розрахункового або планового періоду повної вартості прогнозованого обсягу споживання електричної енергії у найближчому наступному періоді.

Пунктом 2.2 додатку № 1 «Порядок розрахунків» до договору встановлено, що оплата вартості послуги з розподілу електричної енергії здійснюється Постачальником у формі 100% попередньої оплати за рахунками, що надає ОСР Постачальнику у періоді, що передує розрахунковому.

Рахунки для оплати послуг розподілу електричної енергії, додаткових та інших послуг, що обумовлені Договором, ОСР направляються електронною поштою на адресу Постачальника, яка вказана у Заяві-приєднання до Договору у розділі «Реквізити електропостачальника», нарочним надаються уповноваженому представнику Постачальника, або через службу кур`єрської доставки, або поштою рекомендованим листом. Кінцевим терміном оплати є 25 число місяця, що передує розрахунковому періоду.

Постачальник здійснює остаточний розрахунок за розподіл електричної енергії відповідно до Акта прийняття-передавання послуг з розподілу електричної енергії між ОСР та Постачальником), складеного за підсумками розрахункового періоду (п. 2.8. цього Порядку розрахунків), та рахунку протягом 5 (п`яти) банківських днів від дня їх отримання.

У відповідності до пунктів 2.4, 2.6, 2.7 додатку № 1 до договору датою отримання рахунка Постачальником, вважається - у разі направлення рахунка електронною поштою вважається наступний робочий день після направлення їх ОСР.

Оплата послуг з розподілу електроенергії та оплата додаткових послуг здійснюється окремими платіжними дорученнями.

Датою оплати є дата зарахування коштів на поточний рахунок ОСР.

Оператором системи на виконання умов цього договору були виставлені Електропостачальнику наступні рахунки на оплату: № 397/01пп від 22.12.2022 на суму 96 068,23 грн, № 397/02пп від 25.01.2023 на суму 159 597,19 грн, № 397/03пп від 20.02.2023 на суму 159 591,19 грн, № 397/04пп від 03.04.2023 на суму 169 016,96 грн, № 397/05пп від 17.04.2023 на суму 205 547,60 грн, № 397/06пп від 18.05.2023 на суму 173 591,72 грн, № 397/07пп від 09.06.2023 на суму 169 015,32 грн, № 397/08пп від 11.07.2023 на суму 169 016,96 грн. Рахунки направлені позивачем на електронну пошту відповідача, зазначену в Заяві приєднання.

Порушуючи умови договору, відповідач не виконав належним чином свої договірні зобов`язання в частині своєчасної оплати за надання послуг з розподілу електричної енергії та прострочив оплату отриманих рахунків, у зв`язку із чим ПАТ Запоріжжяобленерго змушене звернутись до суду за захистом порушеного права.

З метою досудового врегулювання спору позивачем на адресу відповідача 30.08.2023 була направлена вимога № 007-66/4441 з детальними розрахунками боргу за послуги з розподілу, 3% річних та втрат від інфляції.

Заборгованість відповідачем оплачена частково в розмірі основного боргу, в іншій частині вимоги залишились без оплати.

Згідно з п. 6 ст. 276 Господарського кодексу України, розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Частиною 2 ст. 11 Цивільного кодексу України визначено, що підставами для виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Господарське зобов`язання виникає, зокрема із господарського договору (стаття 174 Господарського кодексу України).

За приписами ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов`язками наділені обидві сторони договору.

Відповідно до ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови(пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Приписами ст. 526 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Згідно з п. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Нормами ст. 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

У зв`язку з порушенням відповідачем термінів оплати рахунків за надання послуг з розподілу електричної енергіїп, згідно з ч. 2. ст. 625 Цивільного кодексу України, нараховано три проценти річних в період з 26.12.2022 по 12.09.2023 в сумі 3329,95 грн та інфляційних нарахувань в період з січня 2023 по 28.06.2023 в сумі 7034,32 грн.

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України).

Відповідно до приписів ст.ст. 610, 611 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Частиною 2 ст. 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Нарахування інфляційних втрат на суму боргу та 3 % річних входять до складу грошового зобов`язання і є особливою мірою відповідальності боржника (спеціальний вид цивільно-правової відповідальності) за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат (збитків) кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отримання компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Факт прострочення виконання відповідачем грошових зобов`язань підтверджується матеріалами справи та є доведеним.

Перевіривши надані позивачем розрахунки 3 % річних та інфляційних втрат, суд встановив, що розрахунки здійснено правильно, тому вказані вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Позивачем доведено правомірність заявлених позовних вимог.

Доводи відповідача, викладені у відзиві спростовуються вищевикладеними обставинами та наступним.

У відзиві відповідач посилається на п.16 Постанови НКРЕКП № 332 від 25.02.2022 «Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку на період дії в Україні воєнного стану»(далі Постанова), якою зупинено нарахування та стягнення штрафних санкцій.

Звертаючись до ст. 230 Господарського кодексу України вбачається, що штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

У п. 6.6 договору електропостачальника про надання послуг з розподілу, до якого приєднався відповідач шляхом надання заяви-приєднання, дійсно міститься умова щодо обов`язку сплати Споживачем штрафних санкцій у вигляді пені за внесення платежів, з порушенням термінів, визначених порядком розрахунків. Однак, позивач, з урахуванням обмежень, встановлених Постановою, не здійснює нарахування пені та не заявляє вимоги відповідачу щодо їх сплати. Таким чином, позовна заява ПАТ «Запоріжжяобленерго» жодним чином не суперечить Постанові НКРЕКП № 332 від 25.02.2022.

Відповідно до ст. 11 ЦК України підставою для виникнення цивільних прав та обов`язків є договір.

За загальними положеннями, визначеними в пунктах 1.1, 1.2 договору, цей договір електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови розподілу електричної енергії споживачам електропостачальника як послуги ОСР. Укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України шляхом приєднання Постачальника до умов цього договору.

Умови договору є однаковими для всіх електропостачальників та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 312 (далі ПРРЕЕ).

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Вимогами ПРРЕЕ та умовами договору визначено порядок розрахунків між сторонами у вигляді 100% попередньої оплати.

Отже, відповідач був ознайомлений з умовами договору, які кореспондуються із п.4.30 ПРРЕЕ, погодився із ними, про що свідчить підписання заяви-приєднання та прийняття від позивача послуг з розподілу електричної енергії, а тому мав виконувати свої зобов`язання в терміни, передбачені умовами цього договору.

Позивач надав усі необхідні та достатні докази, що підтверджують виконання ним своєї частини зобов`язання за договором, а також докази порушення строків виконання грошового зобов`язання відповідачем. Нараховані відповідачу 3% та втрати від інфляції не є штрафними санкціями в розумінні ст. 230 ГК України, а є компенсаційною мірою відповідальності за прострочення грошового зобов`язання.

З урахуванням наведених обставин та наданих доказів, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 129 ГПК України витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю СЕ Трейдінг (69002, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 87; ідентифікаційний код юридичної особи 44288177) на користь Публічного акціонерного товариства Запоріжжяобленерго (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 14; ідентифікаційний код юридичної особи 00130926) 3% річних в сумі 3329,95 (три тисячі триста двадцять дев`ять гривень 95 коп.), втрати від інфляції в сумі 7034,32 (сім тисяч тридцять чотири гривні 32 коп.). Видати наказ.

Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю СЕ Трейдінг (69002, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 87; ідентифікаційний код юридичної особи 44288177) на користь Публічного акціонерного товариства Запоріжжяобленерго (69035, м. Запоріжжя, вул. Сталеварів, 14; ідентифікаційний код юридичної особи 00130926) витрати зі сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 коп.). Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 22.07.2024.

Суддя І. С. Горохов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення18.06.2024
Оприлюднено24.07.2024
Номер документу120509761
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —908/1029/24

Судовий наказ від 28.08.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Судовий наказ від 28.08.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Рішення від 18.06.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 19.04.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні