Постанова
від 11.07.2024 по справі 908/1142/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 26/30/24

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.07.2024 Справа № 908/1142/24

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали господарської справи

кредитори 1/ Товариство з обмеженою відповідальністю ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ № 4 КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ, код ЄДРПОУ 38285739 (69005 Україна, м. Запоріжжя, вул. Гагаріна, буд. 8, офіс 69)

2/ Головне управління ДПС у Львівській області

боржник Товариство з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ, код ЄДРПОУ 44386721 (69001 Україна, м. Запоріжжя, вул. Тюленіна Сергія, буд. 1)

Представники сторін не з`явились

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 25.04.2024, зокрема, відкрито провадження у справі № 908/1142/24 про банкрутство ТОВ АКТИВ-ПРЕМІУМ, визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника у розмірі 154 000,00 грн основного боргу, та 30 280,00 грн судового збору за подання до суду заяви, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Сєдову Н.І. Попереднє засідання призначено на 04.06.2024 об 11-00.

На офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство за № 73076 від 26.04.2024р.

Ухвалою від 04.06.2024 попереднє засідання суду відкладено на 20.06.2024 о 12-00.

Ухвалою від 20.06.2024 віднесено кредиторські вимоги ініціюючого кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ № 4 КОЛЕГІЇ АДВОКАТІВ у розмірі 154 000,00 грн основного боргу до четвертої черги задоволення та 30 280,00 грн судового збору за подання до суду заяви до першої черги задоволення. Визнано кредиторські вимоги до боржника, без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів, Головного управління ДПС у Львівській області у розмірі 49 202,64 грн штрафних санкцій з шостою чергою задоволення, та 5 368,00 грн судового збору з першою чергою задоволення. Зобов`язано розпорядника майна боржника провести збори кредиторів відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства. Дата проведення зборів кредиторів та комітету - до 05.07.2024р. Підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, призначено на 11.07.2024р. об 11-30.

До суду 11.07.2024 надійшли клопотання розпорядника майна боржника про припинення процедури розпорядження майном, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Сєдову Н.І.; протокол зборів кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ; звіт розпорядника майна про проведену роботу із долученням відповідних документальних доказів, матеріали інвентаризації майна боржника, а також звіт арбітражного керуючого Сєдової Н.І. про нарахування і виплату основної грошової винагороди у розмірі 56 670,00 грн за період з 25.04.2024 по 05.07.2024.

Як вбачається із матеріалів справи кредиторами прийнято рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Ліквідатором вирішено призначити арбітражного керуючого Сєдову Н.І. та яка, надала відповідну згоду.

Вивчивши подані документи та наявні матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання боржника банкрутом та переходу до ліквідаційної процедури, виходячи з наступного.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно з частиною першою статті 6 Кодексу України з процедур банкрутства щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.

За змістом частини першої статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Про призначення розпорядника майна господарський суд постановляє ухвалу.

За приписами ч.1 статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУзПБ) у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.

Судом установлено, що 04.07.2024р. розпорядником майна було проведено аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках з метою виявлення наявності або відсутності ознак неплатоспроможності, фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства.

Джерелами інформації для проведення розрахунків економічних показників для виявлення ознак поточної, критичної та понадкритичної неплатоспроможності або банкрутства були вибіркові показники з документів фінансової звітності ТОВ «АКТИВ-ПРЕМІУМ».

Для дослідження показників ТОВ «АКТИВ-ПРЕМІУМ» був вибраний період з 01.12.2021р. по 01.12.2023р. на підставі форм квартальної фінансової звітності «Фінансовий звіт суб`єкта малого підприємництва» у складі форми № 1-м «Баланс» та № 2-м «Звіт про фінансові результати».

На підставі наданих ТОВ «АКТИВ-ПРЕМІУМ» документів, при проведенні аналізу економічних показників фінансового стану підприємства встановлено, що показники поточної неплатоспроможності ТОВ «АКТИВ-ПРЕМІУМ» по періодах, що передують прийняття рішення про подальшу долю підприємства, мають від`ємний показник (результат).

У відповідності з Методичними рекомендаціями, фінансовий стан підприємства, у якого на початок і на кінець звітного періоду мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, відповідає законодавчому визначенню боржника, як суб`єкта підприємницької діяльності, неспроможного виконати свої грошові зобов`язання перед кредиторами, у тому числі зобов`язання щодо сплати страхових внесків, податків і зборів (обов`язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Відповідно до ч.3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства - розпорядник майна зобов`язаний виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

В ході проведення аналізу показників фінансово-господарського стану встановлено, що на підставі документів, наданих для проведення аналізу фінансово-господарського стану ТОВ «АКТИВ-ПРЕМІУМ» ознак фіктивного, приховуваного банкрутства та доведення до банкрутства не виявлено.

З метою забезпечення повноти та достовірності відображення даних у звітності, керуючись Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV, Інструкцією з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 р.№ 69, Порядком подання фінансової звітності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. № 419, а також іншими нормативними документами, що регулюють проведення інвентаризації на адресу боржника було направлено повідомлення з вимогою прийняти управлінське рішення відносно проведення інвентаризації майна ТОВ «АКТИВ-ПРЕМІУМ», про що видати Наказ про проведення інвентаризації та включити арбітражного керуючого - розпорядника майна ТОВ «АКТИВ-ПРЕМІУМ», до складу інвентаризаційної комісії.

В ході проведення інвентаризації були складені інвентаризаційні описи, акти та Протокол інвентаризаційної комісії від 17 травня 2024р.

Під час проведення інвентаризації було зафіксовано відсутність основних засобів, товарно- матеріальних цінностей, нематеріальних активів, грошових коштів в касі, цінних паперів та бланків суворої звітності, незавершеного капітального будівництва та незавершеного ремонту.

Отже, розглянувши матеріали інвентаризації майна боржника, судом установлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ не має активів за рахунок яких можливо було б погасити кредиторську заборгованість, а також підприємство неспроможне відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури. Наявні активи боржника та дебіторська заборгованість відсутні.

Згідно з відповідями уповноважених органів на запити розпорядника майна боржника, у Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ не виявлено майна та активів, достатніх для відновлення його платоспроможності.

Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що ознаки фіктивного банкрутства у Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ відсутні. Також відсутні ознаки приховування банкрутства. Також виконавцем не встановлено ознак незаконних дій у разі банкрутства.

Проведені інвентаризація активів та пасивів боржника, аналіз стану та структури кредиторської заборгованості, оцінка навіть теоретичної можливості відновлення платоспроможності боржника через процедуру санації чи інші заходи фінансового оздоровлення мають негативні перспективи.

Отже, в ході проведення інвентаризації, майна, запасів чи ліквідних активів у Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ не виявлено.

В ході процедури розпорядження майном санаторів чи інвесторів, готових до фінансового оздоровлення боржника не виявлено.

Викладене дає підстави стверджувати про те, що до Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ неможливо застосувати відновлювальні процедури з огляду на недостатність реальних активів, за рахунок яких можливо здійснювати господарську діяльність, а також самої господарської діяльності. Ліквідаційна процедура - єдина процедура, яку можливо застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ.

Таким чином, у боржника виявлена недостатність майна для задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до ч.4 статті 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з частинами 1, 2 статті 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб`єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до статті 1 КУзПБ під банкрутством розуміється визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строком на дванадцять місяців.

Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Відповідно до ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції кредиторів належить прийняття рішення про: звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; частиною 8 ст. 48 встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого.

Виходячи з положень ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів є способом волевиявлення кредиторів.

05.07.2024. відбулися збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ на яких прийнято рішення клопотатись перед господарським судом про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Сєдову Н.І.

Згідно із ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається. Господарський суд вважає за необхідне, скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Також слід затвердити звіт арбітражного керуючого Сєдової Н.І. про нарахування і виплату основної грошової винагороди у розмірі 56 670,00 грн за період з 25.04.2024 по 05.07.2024, відповідно до ч.6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

Зазначений звіт схвалений комітетом кредиторів (протокольне рішення від 05.07.2024).

Керуючись статтями 2, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 234, 235, 243 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ, код ЄДРПОУ 44386721 (69001 Україна, м. Запоріжжя, вул. Тюленіна Сергія, буд. 1).

Припинити повноваження розпорядника майна боржника Сєдової Н.І.

Затвердити звіт арбітражного керуючого Сєдової Н.І. про нарахування і виплату основної грошової винагороди у розмірі 56 670,00 грн за період з 25.04.2024 по 05.07.2024

Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ, код ЄДРПОУ 44386721 (69001 Україна, м. Запоріжжя, вул. Тюленіна Сергія, буд. 1) - банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю АКТИВ-ПРЕМІУМ призначити арбітражного керуючого Сєдову Наталю Іванівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 496 від 09.04.2013; адреса: вул. Гагаріна, 8, офіс 69, м. Запоріжжя, 69005).

Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

Зобов`язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства у строк до 11.07.2025.

Постанова набирає законної сили у день її винесення 11.07.2024р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 256-259 ГПК України.

Постанову складено та підписано-22.07.2024.

Суддя О.О. Юлдашев

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення11.07.2024
Оприлюднено24.07.2024
Номер документу120509796
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —908/1142/24

Ухвала від 28.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 19.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 14.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Постанова від 11.07.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 20.06.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 20.06.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 11.06.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 04.06.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні