ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 жовтня 2010 року 14:24 № 2а-12539/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та
обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної
податкової адміністрації України
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний експрес»
про стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України (далі –регіональне управління або позивач) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний експрес»(далі –ТОВ «Східний експрес»або відповідач) фінансових санкцій в розмірі 9 462 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 вересня 2010р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача під час розгляду справи позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги.
Відповідач явку в судове засідання свого уповноваженого представника не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлявся за адресою, вказаною у документах звітності, однак конверти з поштовою кореспонденцією повернулися на адресу суду з відміткою про незнаходження відповідача за вказаною адресою.
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у м. Києві було проведено позапланову виїзну перевірку кафе, яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Л.Толстого, 25 та використовується ТОВ «Східний експрес»з питань додержання суб’єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов’язковими до виконання при здійсненні оптової торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої складено акт від 05.07.2010р. №0447/32-327.
Під час перевірки виявлено порушення перевіряючи ми встановлення порушення відповідачем:
- ст.11 Закону України від 19.12.1995, № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»(далі –Закон №481), а саме: в приміщенні кафе на зберіганні з метою реалізації знаходились алкогольні напої та тютюнові вироби (згідно додатку № 1 до акту перевірки) без марок акцизного збору встановленого зразка;
- ст. 15-2 Закону 481, а саме: в місцях, де куріння в кафе заборонено, відсутні відповідні; графічні знаки; в місцях, де куріння дозволено, відсутні графічні знаки та відповідна наочна агітація.
На підставі висновків акту перевірки, позивачем 19.07.2010 року прийняті рішення про застосування фінансових санкцій № 261846/32-330/1074 на суму 3 400,00 грн. (порушення ст.15-2 Закону 481); № 261845/32-330/1075 на суму 1872,00 грн. (зберігання суму 4190,00 грн. (зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка).
Відповідно до ст. 11 Закону 481 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Пункт 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1994р № 854 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями" встановлює, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.
Відповідно до п. 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. №567 "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів.
Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари. Марки наклеюються на пляшку П - чи Г-подібним способом через горловину. У разі реалізації напоїв в упаковках (типу "Тetra Рак") марки наклеюються по осі упаковки на верхній площині.
На тютюнові вироби марки наклеюються:
- на пачки сигарет та цигарок серійного виробництва, сигар, сигарил, а також цигарок, упакованих у сувенірні коробки (незалежно від їх розміру), - так, щоб вони обов'язково розривалися під час відкривання;
- на тютюнові вироби в упаковці, що підлягає обгортанню у поліпропіленову плівку, - під плівку.
Так у ст. 15-2 вказаного Закону №481 зазначено, що у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".
У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.
Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.
У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!
Статтею 17 Закону № 481 визначено, що до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору -100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень; необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону - 3400 гривень.
Станом на дату розгляду справи у суді заборгованість Відповідачем до Державного бюджету не сплачена, доказів зворотнього суд не має.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи те, що докази надані позивачем підтверджують обґрунтованість його позовних вимог, сума заборгованості не сплачена, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Східний експрес»(код ЄДРПОУ 30966025) на користь Державного бюджету України на користь (код платежу 21081100 Печерський район УДК у м. Києві, розрахунковий рахунок 31110106700007, МФО 820019, Отримувач: РВДК у Печерському районі, код 26077922) фінансові санкції в розмірі 3400, 00.грн. (три тисячі чотириста) гривень, 1872 (одна тисяча вісімсот сімдесят дві) гривні, 4190 (чотири тисячі сто дев'яносто) гривень.
Постанова набирає сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, зі змінами та доповненнями. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.Г. Вєкуа
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі - 06.10.2010р.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2010 |
Оприлюднено | 08.11.2010 |
Номер документу | 12051038 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Вєкуа Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні