Дата документу 16.07.2024Справа № 554/7131/24 Провадження № 1-кс/554/7378/2024
У Х В А Л А
16 липня 2024 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчої СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Решетилівської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12023170440000123 від 02 лютого 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України,
в с т а н о в и в:
До провадження слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання, в якому слідча порушує питання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів (у тому числі електронних) з можливістю їх вилучення в оригіналах, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що в АДРЕСА_1 , телефони НОМЕР_1 , факс НОМЕР_2 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: оригінал документації із землеустрою, на підставі якої була проведена державна реєстрація земельної ділянки із кадастровим номером 5324281900:00:018:0002 площею 21,5047 га.; витяг з ІНФОРМАЦІЯ_1 на земельну ділянку з кадастровим номером 5324281900:00:018:0002.
В обґрунтування поданого клопотання слідча зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_3 проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні під № 12023170440000123 від 02 лютого 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, розпочатому на підставі ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_4 від 16 січня 2023 року за скаргою ОСОБА_5 , якою зобов`язано внести відомості до ЄРДР за фактом можливої службової недбалості, вчиненої посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_5 , які здійснили накладку земельної ділянки з кадастровим номером 5324281900:00:018:0002 площею 21,5047 га та траси М-03 Київ-Харків-Довжанський на будинок, присадибну ділянку та інші об`єкти нерухомого майна, належні ОСОБА_6 .
Слідча вказує, що із заяви ОСОБА_5 встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснили накладку кадастрового номера 5324281900:00:018:0002 земельної ділянки площею 21,5047 га траси М-03 Київ-Харків-Довжанський на будинок, присадибну ділянку та інші об`єкти нерухомого майна ОСОБА_6 . ОСОБА_6 на свою нерухомість давно має державні акти з правом приватної власності та вже давно виготовлену технічну документацію земельної ділянки під своє майно. Земельна ділянка з кадастровим номером 5324281900:00:018:0002 із цільовим призначенням 3.2.2 (землі автомобільного транспорту), яка знаходиться на балансі ІНФОРМАЦІЯ_5 , протизаконно накладена і на приватні ділянки інших громадян, що порушує і їх майнове право та відповідно становить суспільний інтерес для громадськості.
Приймаючи до уваги вище викладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що вказана інформація та документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та мають бути використані у розкритті даного кримінального правопорушення та як доказ під час досудового розслідування і в суді, в органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до вищеназваних документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , щр в АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення, оскільки вони мають важливе значення для досудового розслідування та можуть бути використані як доказ у кримінальному провадженні.
Зазначена вище документація по вказаній вище земельній ділянці необхідна для проведення по ній судової експертизи з питань землеустрою.
Слідча зазначила, що перелічені вище документи, які необхідно вилучити, мають ознаки речових доказів, оскільки в них збережені відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Вказані документи необхідні з метою проведення по ним судових експертиз, зокрема почеркознавчих.
На підставі викладеного, враховуючи, що документи, які необхідно вилучити, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема длявстановлення особи, яка вчинила дане кримінальне правопорушення, мають ознаки речових доказів по кримінальному провадженню, по ним необхідно провести судові експертизи, для проведення яких надаються оригінали документів, слідча просить задовольнити подане нею клопотання та надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів. Іншими способами, без вилучення оригіналів документів, довести зазначені вище обставини неможливо.
В судове засідання слідча ОСОБА_3 не з`явилася, надіслала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, в якій клопотання підтримала в повному обсязі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 , у володінні якої знаходяться речі та документи, доступ до яких просить отримати слідча, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки не повідомив та заяви про відкладення судового засідання не подав. Разом із тим, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання (ч. 4 ст. 163 КПК України).
Зважаючи на неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть у ньому участь, на підставі положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.
Згідно положень п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно зч.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Разом із тим, згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієїстатті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Частиною 7 вказаної статті також передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що СВ ВП № 2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023170440000123 від 02 лютого 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України.
Проаналізувавши доводи клопотання в сукупності з долученими до нього матеріалами, в тому числі зміст витягу з ЄРДР, врахувавши обставини, які розслідуються в межах зазначеного кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що вказані у клопотанні документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , самі по собі чи в сукупності з іншими речами та документами допоможуть встановити важливі обставини в кримінальному провадженні, можуть мати суттєве значення для здійснення його подальшого розслідування та можуть бути використані в подальшому як докази, зокрема для встановлення особи, причетної до вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів, неможливо. Вилучення зазначених документів необхідне для досягнення мети тимчасового доступу, зокрема для проведення з ними експертних досліджень, висновки, одержані за результатами виконання яких можуть бути використані в подальшому як докази.
На підставі викладеного, з метою забезпечення повного та об`єктивного здійснення досудового розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно доп.7ч.1ст.164КПК Українив ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.
З аналізу цієї норми слідує, що строк дії ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути визначений в будь-який строк в межах двох місяців з дня її постановлення. Разом із тим, імперативної вказівки на те, що така ухвала має містити строк дії саме два місяці, кримінальне процесуальне законодавство не містить.
Слідчий суддя вважає достатнім визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня її постановлення.
Керуючись ст. ст. 159 - 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання слідчої задовольнити.
Надати прокурорам Решетилівської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , які входять у групу прокурорів, а також слідчій СВ відділу поліції № 2 Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів (у тому числі електронних) з можливістю їх вилучення в оригіналах, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що в АДРЕСА_1 , телефони НОМЕР_1 , факс НОМЕР_2 , e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме:
оригінал документації із землеустрою, на підставі якої була проведена державна реєстрація земельної ділянки із кадастровим номером 5324281900:00:018:0002 площею 21,5047 га.;
витяг з ІНФОРМАЦІЯ_1 на земельну ділянку з кадастровим номером 5324281900:00:018:0002.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення, тобто до 16 серпня 2024 року.
В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_11
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 24.07.2024 |
Номер документу | 120511346 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні