Справа № 761/1011/23
Провадження № 2/761/1874/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді: Волошина В.О.
при секретарі: Харечко О.В.,
за участі:
представника позивача: ОСОБА_1 ,
представника відповідача: Миклуш М.І. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрмедальянс» - адвоката Марініча Володимира Костянтиновича про призначення судових експертиз по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрмедальянс» про стягнення заборгованості за договором оренди, -
в с т а н о в и в :
У провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрмедальянс» про стягнення заборгованості за договором оренди.
Стороною відповідача подано до суду заяву про призначення судово-почеркознавчої та технічної експертиз.
У судовому засіданні представник позивача заперечила щодо задоволення клопотання сторони відповідача про призначення судової експертизи, посилаючись на те, що таким чином, сторона відповідача затягує розгляд справи, а також зазначила, що відповідачем не обґрунтовано, яке доказове значення буде мати висновок експерта для розгляду цієї справи; представник відповідача підтримав подану заяву, просив суд повністю задовольнити.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає необхідним частково задовольнити клопотання представника відповідача про призначення судової експертизи, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторони (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 3 ст. 103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експерта установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експертну установу визначає суд.
Відповідно до ч. 5 ст. 103 ЦПК України учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Вивчивши подане стороною позивача клопотання, з`ясувавши обставини справи та дослідивши наявні в ній докази, враховуючи предмет та підстави заявленого клопотання, суд вважає, що для об`єктивного та правильного вирішення спору потрібні висновки фахівця з питань, які відносяться до предмету доказування.
Зважаючи на наведене, суд дійшов висновку, що для всебічного, повного та об`єктивного дослідження обставин справи, клопотання заявника слід задовольнити частково, а саме: Призначити по даній цивільній справі судову експертизу на вирішення якої поставити наступне питання:
-Чи виконано підпис від імені ОСОБА_4 в Розділі «Реквізити сторін» в Графі «Директор ТОВ «Укрмедальянс» у документі «Додаткова угода про орендну плату від «01» березня 2022р. до договору оренди №02/15/05/2021 від «15» травня 2021р. тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою?
Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України.
Суд не вбачає правових та фактичних підстав для задоволеннярешти вимог клопотання сторони відповідача, оскільки, в клопотанні не обґрунтовано, яке доказове значення буде мати висновок експерта із вказаних питань для розгляду даної справи.
З урахуванням положень ст. 143 ЦПК України, суд вважає за необхідне направити дану цивільну справу до експертного закладу з поставленням експертам відповідних питань, які стосуються предмету дослідження у справі, оскільки для вирішення цього питання необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право.
Відповідно до п. 5) ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
На підставі п. 9) ч. 1ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 77, 81, 103, 104 105, 252, 259, 260, 261, 268, 298, 353 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрмедальянс» - адвоката Марініча Володимира Костянтиновича про призначення судових експертиз по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрмедальянс» про стягнення заборгованості за договором оренди - задовольнити частково.
Призначити по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрмедальянс» про стягнення заборгованості за договором оренди судову експертизу на вирішення якої поставити наступне питання:
-Чи виконано підпис від імені ОСОБА_4 в Розділі «Реквізити сторін» в Графі «Директор ТОВ «Укрмедальянс» у документі «Додаткова угода про орендну плату від «01» березня 2022р. до договору оренди №02/15/05/2021 від «15» травня 2021р. тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою?
Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (місцезнаходження: м. Київ, вул. Бродських Сім`ї, буд. 6), попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Оплату вартості проведення експертизи покласти на відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрмедальянс».
В задоволенні іншої частини заяви - відмовити.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено законом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Повний текст ухвали складено 15 липня 2024р.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 24.07.2024 |
Номер документу | 120514573 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні