Провадження №2-о/447/136/24 Справа №447/1770/24
У Х В А Л А
про призначення судово-психіатричної експертизи
23.07.2024 Миколаївський районний суд Львівської області в складі:
головуючої-судді Друзюк М.М.
присяжних: Шипов Ю.О.
Луців С.В.
секретар судових засідань Іськів О.І.
розглянувши у судовому засіданні в порядку окремого позовного провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа виконавчий комітет Розвадівської сільської ради Стрийського району Львівської області як орган опіки та піклування, ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна,-
в с т а н о в и л а :
Заявник звернувся до Миколаївського районного суду Львівської області із заявою про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна.
Для встановлення цієї обставини заявник подав клопотання про призначення у справі судово-психіатричної експертизи для встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Заявник та його представник подали заяву про клопотання щодо призначення експертизи у їх відсутності, просили таку задовольнити.
Представник заінтересованої особи адвокат Михайлюк Д.А. подав заяву про розгляд справи у його відсутності, щодо задоволення клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи не заперечив.
Представник Розвадівської сільської ради Стрийського району Львівської області у судове засідання не з`явився.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу».
Вирішуючи питання необхідності та підставності призначення у справі судово-психіатричної експертизи суд враховує вимоги статей 103-105 ЦПК України, статей 7, 7-1 Закону України «Про судову експертизу», статті 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», які визначають порядок призначення експертизи судом та підстави, за наявності яких призначення експертизи судом є обов`язкове, суб`єктів судово-експертної діяльності.
Зважаючи на те, що психічний стан особи, можна визначити лише за допомогою експертизи, суд вважає за необхідне призначити у відповідності до ст.298 ЦПК України у справі судово-психіатричну експертизу.
Керуючись ст. 103,104,298ЦПК України, суд, -
у х в а л и л а :
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною та призначення опікуна судово-психіатричну експертизу.
На вирішення експертизи поставити такі питання:
1.Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , хронічним стійким психічним розладом здоров`я?
2.Чи здатний ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміти значення своїх дій та керувати ними у зв`язку з наявним в нього психічним захворюванням?
Проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства Охорони Здоров`я України» (місцезнаходження: м. Львів, вул.Кульпарківська,95), направивши їм копію ухвали суду про призначення судово-психіатричної експертизи.
У розпорядження експерта направити матеріали цивільної справи №447/1770/24 (провадження №2-о/447/136/24).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність згідно із статтями 384, 385КК України за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
Роз`яснити заявнику ОСОБА_1 положення статті 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Судову експертизу провести за рахунок бюджетних коштів.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Друзюк М. М.
Присяжні: Шипов Ю.О.
Луців С.В.
Суд | Миколаївський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 24.07.2024 |
Номер документу | 120526199 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Миколаївський районний суд Львівської області
Друзюк М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні