Ухвала
від 22.07.2024 по справі 750/7584/24
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа № 750/7584/24

Провадження № 2-о/750/173/24

У Х В А Л А

22 липня 2024 року м. Чернігів

Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:

головуючої судді Логвіної Т.В.,

присяжних: Руденко Т.В., Сазонової І.О.,

секретаря Примак Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною,

заінтересовані особи: Департамент соціальної політики Чернігівської міської ради, виконавчий комітет Чернігівської міської ради,

в с т а н о в и в :

у травні 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним, посилаючись на те, що останній не може розуміти значення своїх дій та керувати ними, потребує стороннього догляду та нагляду.

В судове засідання заявниця не з`явилась у поданій до суду заяві просить призначити судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 , від представника надійшла заява про розгляд справи без їх участі.

В судове засідання представник заінтересованої особи Департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради не з`явився, надійшла заява про розгляд справи без їх участі.

В судове засідання представник особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною надіслав заяву про розгляд справи без його участі.

Згідно ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Статтею 105 ЦПК України визначено, що призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити, зокрема, психічний стан особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Враховуючи викладене та те, що вирішення питання, чи може ОСОБА_2 розуміти значення своїх дій і керувати ними потребує спеціальних знань в області психіатрії, суд приходить до висновку про необхідність призначення судово-психіатричної експертизи для визначення його психічного стану.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 107 ЦПК України при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.

Керуючись ст.ст. 103, 105, 107, 252, 253, 298, 353 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

призначити у справі судово-психіатричну експертизу, провадження якої доручити Чернігівській філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

На вирішення експертизи поставити наступні питання:

1) Яким захворюванням страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

2) Чи призвело це захворювання до хронічного стійкого психічного розладу у ОСОБА_2 ?

3) Чи здатний ОСОБА_2 внаслідок свого захворювання усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?

Витребувати з психіатричного диспансерного відділення Комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Чернігівської обласної ради довідку від лікаря-психіатра про те, чи перебуває на обліку (під спостереженням) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , якщо перебуває, то надати суду оригінал медичної картки амбулаторного хворого.

Після надходження витребуваних матеріалів справу направити для проведення експертизи.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Т.В.Логвіна

Присяжні Т.В. Руденко

І.О. Сазонова

СудДеснянський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення22.07.2024
Оприлюднено24.07.2024
Номер документу120526722
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —750/7584/24

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Логвіна Т. В.

Ухвала від 22.07.2024

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Логвіна Т. В.

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Логвіна Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні