Ухвала
від 19.07.2024 по справі 183/7186/24
НОВОМОСКОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 183/7186/24

№ 2/183/3323/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 липня 2024 року м. Новомосковськ

Суддя Новомосковськогоміськрайонного судуДніпропетровської областіПарфьонов Д.О.,розглянувши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області, Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області Перцевої Ірини Миколаївни, відділу державної виконавчої служби Вовчанського районного управління юстиції, за участі третіх осіб: Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Одеса), Новомосковської районної державної нотаріальної контори Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про скасування помилково накладеного обтяження на майно,

В С Т А Н О В И В:

11 липня 2024 року до суду надійшла вказана позовна заява, отримана головуючим суддею 18 липня 2024 року.

У позовній заяві позивачка просить:

- визнати недійсним правочин з індексним номером № 4021010 від 16 липня 2013 року за яким було накладено обтяження на нерухоме майно за реєстраційним номером об`єкта нерухомого майна 106609212232 , що стосується земельної ділянки площею 1.4655 га, кадастровий номер 1223281500-01-001-0016, яка належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- скасувати/зняти арешт на нерухоме майно за реєстраційним номером №106609212232 , що стосується земельної ділянки площею 1.4655 га, кадастровий номер 1223281500-01-001-0016, яка належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- зобов`язати Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) внести відповідні зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за її письмовим зверненням та на підставі рішення суду з видачею їй Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно як підтвердження зняття арешту на нерухоме майно за реєстраційним номером № 106609212232, що стосується земельної ділянки площею 1,4655 га, кадастровий номер 1223281500-01-001-0016, яка належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для пред`явлення до Новомосковської районної державної нотаріальної контори (м. Новомосковськ, площа Героїв, 1).

Позов обґрунтовано, окрім іншого, тим, що 16 липня 2013 року внесено помилковий запис про обтяження нерухомого мана ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 померла. 13 листопада 2019 року позивач звернулася до нотаріуса для оформлення документів. Нотаріусом відмовлено позивачеві в оформленні права власності через наявність арешту на майно спадкодавця.

Розглянувши подані матеріали, вбачаються підстави для залишення поданої заяви без руху, виходячи з такого.

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Так, подана позивачем позовна заява містить у складі відповідачів та третіх осіб: Реєстраційну службу Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області, Державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Новомосковського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області Перцеву Ірину Миколаївну, відділ державної виконавчої служби Вовчанського районного управління юстиції, Новомосковську районну державну нотаріальну контору Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, інформація щодо яких не містяться у Єдиному державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на час подання позову.

Крім того, позивачем у позовній заяві не вказано адресу місцезнаходження, місця роботи/реєстрації відповідача-1 та відповідача-2 відповідно, коду ЄДРПОУ відповідача-1, третьої особи-2, відомих номерів засобів зв`язку та адреси електронної пошти вказаних осіб.

Також, указаний в позові код ЄДРПОУ відповідача-3 належить іншій особі, ніж вказано позивачем - Вовчанському відділу державної виконавчої служби у Чугуївському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Більш того не вказано позивачем і відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, як позивача, так і всіх відповідачів, третіх осіб.

Згідно з п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Так, позивачем у позові просить визнати недійсним накладення арешту на майно іншої особи та зняти з нього арешт, однак обґрунтування саме обраного позивачем способу захисту, його правових підстав в позові не викладено.

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, позивач зазначає, що нотаріусом їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, однак доказів на підтвердження таких обставин позивач не зазначає, відповідного доказу, або його копії до позову не додає.

Згідно з пунктами 7 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У порушення вказаних пунктів подана позивачем позовна заява не містить: відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначення щодо наявності у позивачки або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивачка понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до підпункту 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2024 року становить 3 028,00 грн.

Позивачем у позовній заяві заявлено три позовні вимоги немайнового характеру (визнання недійсним правочину; скасування арешту; зобов`язання вчинення дій).

Таким чином, розмір судового збору за цим позовом становить 3 633,60 грн (1 211,20 грн + 1 211,20 грн + 1 211,20 грн).

Позивачем додано докази сплати 1 211,20 грн. Залишається не сплаченою сума 2422,40 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням зазначеного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це позивачки і наданням їй строку для усунення зазначених недоліків 3 дні з дня отримання копії цієї ухвали, - шляхом подання уточненої позовної заяви з усунутими недоліками, сплати судового збору у розмірі 2 422,40 грн, з поданням документів про його сплату та долученням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Також, суд вважає за доцільне роз`яснити позивачеві, що у випадку, якщо вона є суб`єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, вона може реалізувати це право в порядку, визначеному Законом України від 02 червня 2011 року № 3460-VI «Про безоплатну правову допомогу» (далі - Закон № 3460-VI).

Так, зокрема, відповідно до пункту 1 частини першої статті 14 Закону № 3460-VI право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно із цим Законом та іншими законами України мають особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб - на всі види правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 1 Закону № 3460-VI безоплатна правова допомога - правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Статтею 3 Закону № 3460-VI визначено, що право на безоплатну правову допомогу - гарантована Конституцією України можливість громадянина України, іноземця, особи без громадянства, у тому числі біженця чи особи, яка потребує додаткового захисту, отримати в повному обсязі безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну правову допомогу у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно із частиною другою статті 13 Закону № 3460-VI безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Таким чином, на законодавчому рівні закріплені державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги, і за наявності відповідних підстав позивач може звернутися до суб`єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, з метою отримання такої допомоги шляхом складення процесуального документа на виконання цієї ухвали суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 176, 185, 260 ЦПК України, суддя

У Х В А Л И В:

позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Надати ОСОБА_1 триденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків позовної заяви шляхом:

?надання позовної заяви у новій редакції, оформленій відповідно до вимог чинного законодавства (ст. 175 ЦПК України);

?долучення доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги щодо відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину;

?сплати судового збору у 2 422,40 грн, з поданням документів про його сплату.

Роз`яснити позивачці, що у разі невиконання цієї ухвали, у зазначені вище строки, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Копію ухвали направити позивачці.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена лише в частині визначення розміру судових витрат до Дніпровського апеляційного суду шляхом подання через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області апеляційної скарги заявником протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем отримання її копії, в іншій частині ухвала окремому оскарженню не підлягає.

Ухвала суду складена і підписана 19 липня 2024 року.

Суддя Д. О. Парфьонов

СудНовомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120531625
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису)

Судовий реєстр по справі —183/7186/24

Ухвала від 19.07.2024

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Парфьонов Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні