Ухвала
від 23.07.2024 по справі 295/10829/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/10829/24

1-кс/295/4672/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.07.2024 року м. Житомир

Слідчийсуддя Богунськогорайонного судум.Житомира ОСОБА_1 ,за участісекретаря с/з ОСОБА_2 ,розглянув винесенев кримінальномупровадженні №12023065410000351від 18.10.2023року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.358КК України, старшим дізнавачем СД ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В :

В клопотанні старший дізнавач СД ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 зазначає, що сектором дізнання відділу поліції №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеномудо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за № 12023065410000351 від 18.10.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Житомирської окружної прокуратури.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області 18.10.2023 року надійшла заява від ОСОБА_5 про те, що під час ознайомлення з документами встановлено факт підробки підписів проектантів під час оформлення детального плану для розміщення заводу з виробництва гофрокартону на території Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області.

Так, в ході дізнання встановлено, що 04.10.2023 року, під час ознайомлення з матеріалами детального плану території, на земельних ділянках, орієнтовною площею 50, 0 га, із них трьох земельних ділянок проектування-12. 51 га для розміщення заводу з виробництва гофрокартону та гофротари, які розташовані на території Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області, розроблений ФОП « ОСОБА_6 » у 2021 році, ГО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було виявлено невідповідність (підписів) проектантів під час виготовлення детального плану території.

З метою перевірки фактів, викладених у зверненні ОСОБА_5 в ході дізнання отримано ухвали слідчих суддів Богунського районного суду м. Житомира про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні та розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_2 та ФОП « ОСОБА_6 ».

За результатом здійснених тимчасових доступів, до матеріалів кримінального провадження долучено оригінал детального плану території, що містить підписи та печатки виконавця «Детального плану території на земельних ділянках орієнтованою площею 50,0 га із них площа трьох земельних ділянок проектування-12.51 га, для розміщення заводу з виробництва гофрокартону та гофротари, які розташовані на території Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області», розроблений ФОП « ОСОБА_6 » у 2021 році.

Окрім того, за результатом опрацювання вилучених в ході тимчасових доступів документів, дізнанням встановлено, що підробленими, відповідно до заяви про злочин підписами, є підписи головного архітектора проекту ОСОБА_7 .

Враховуючи викладене, 20.11.2023 року допитаний як свідок головний архітектор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_7 повідомив, що йому не відомо про розробку детального плану території на земельних ділянках, орієнтовною площею 50,0 га, із них площа трьох земельних ділянок проектування 12,51 га, для розміщення заводу з виробництва гофрокартону та гофротари, які розташовані на території Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області. Свідок вказав, що жодних цивільно-трудових відносин з ФОП « ОСОБА_6 » щодо надання своїх послуг не має.

Крім того, зі слів ОСОБА_7 , останнім не було поставлено жодного підпису на «Детальному плані території на земельних ділянках орієнтовною площею 50,0 га із них площа трьох земельних ділянок проектування 12,51 га, для розміщення заводу з виробництва гофрокартону та гофротари, які розташовані на території Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області» та свідок не є головним архітектором в розробці вищевказаної містобудівної документації. Також свідок зазначив, що йому не відомо, хто б міг поставити замість нього підписи.

У зв`язку з цим, виникла необхідність в отриманні інформації, яка перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 (його територіальному підрозділі - ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_2 ), а саме:

- проекту землеустрою по земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:06:001:0080 площею 1,75 га, координат поворотних точок (кутів) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1822082000:06:001:0080 Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63), в повному об`ємі із семизначних цифр до коми, в електронному вигляді (файли формату in4 або XML);

- проекту землеустрою по земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:03:000:1236 площею 3,2333 га, координат поворотних точок (кутів) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1822082000:03:000:1236 Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63), в повному об`ємі із семизначних цифр до коми, в електронному вигляді (файли формату in4 або XML);

- проекту землеустрою по земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:03:000:1237 площею 3,2333 га, координат поворотних точок (кутів) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1822082000:03:000:1236 Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63), в повному об`ємі із семизначних цифр до коми, в електронному вигляді (файли формату in4 або XML).

Всі вищеперераховані документи можуть перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 (його територіальному підрозділі - ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 ).

Вказані документи, самі по собі або у сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню та можуть бути використані, як доказ у кримінальному провадженні. При цьому, неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а отримати їх в інший спосіб - неможливо.

Одночасно з цим, по кримінальному провадженню заплановано проведення земельно-технічної та почеркознавчої експертиз, для виконання яких експертам необхідні виключно оригінали документів.

Главою 15 КПК України передбачено спеціальний порядок отримання доступу до речей і документів, зокрема й до тих, які містять охоронювану законом таємницю.

Враховуючи те, що вказані вище документи можуть бути використані, як доказ у кримінальному провадженні, отримання останніх має значення для встановлення осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення та інших обставин, які мають суттєве значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, в інший спосіб є неможливим, виникла необхідність у тимчасовому доступі до зазначених документів.

Старший дізнавач СД ВП №1 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 в судове засідання не з?явився, у прохальній частині клопотання зазначив, що просить розглянути дане клопотання без участі дізнавача та прокурора, на задоволенні клопотання наполягає.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 40-1 КПК України, дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи вищевикладенета те,що вказані у клопотанні документи можуть бути використані, як доказ у кримінальному провадженні, отримання останніх має значення для встановлення осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення, та інших обставин, які мають суттєве значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, керуючись ст. ст. 159-166 КПК України слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Надати старшомудізнавачу секторудізнання відділуполіції №1Житомирського РУПГУНП вЖитомирській областікапітану поліції ОСОБА_3 ,дізнавачу секторудізнання відділуполіції №1Житомирського РУПГУНП вЖитомирській областістаршому лейтенантуполіції ОСОБА_8 ,які здійснюютьдосудове розслідуванняу кримінальномупровадженні №12023065410000351від 18.10.2023року,дозвіл натимчасовий доступдо документів,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 ,зареєстрованого заадресою: АДРЕСА_1 (йоготериторіальному підрозділі- ІНФОРМАЦІЯ_5 ,зареєстрованому заадресою: АДРЕСА_2 ),з можливістювилучення оригіналівнаступних документів:

- проекту землеустрою по земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:06:001:0080 площею 1,75 га, координат поворотних точок (кутів) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1822082000:06:001:0080 Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63), в повному об`ємі із семизначних цифр до коми, в електронному вигляді (файли формату in4 або XML);

- проекту землеустрою по земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:03:000:1236 площею 3,2333 га, координат поворотних точок (кутів) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1822082000:03:000:1236 Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63), в повному об`ємі із семизначних цифр до коми, в електронному вигляді (файли формату in4 або XML);

- проекту землеустрою по земельній ділянці з кадастровим номером 1822082000:03:000:1237 площею 3,2333 га, координат поворотних точок (кутів) меж земельної ділянки з кадастровим номером 1822082000:03:000:1236 Державної геодезичної мережі 1963 року (SC63), в повному об`ємі із семизначних цифр до коми, в електронному вигляді (файли формату in4 або XML).

Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 (його територіальний підрозділ - ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 ) створити умови для проведення процесуальної дії тимчасового доступу до документів вищезазначеної інформації у приміщенні зазначеної установи, та видати її особі, якою буде здійснюватися тимчасовий доступ.

Встановити строк дії ухвали до 22.08.2024 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення23.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120532212
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/10829/24

Ухвала від 23.07.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Полонець С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні