Рішення
від 23.07.2024 по справі 363/2514/24
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

23.07.2024 Справа № 363/2514/24

РІШЕННЯ

Іменем України

23 липня 2024 року м. Вишгород

Вишгородський районний суд Київської області в складі: головуючоїсуддіДьоміної О.П., за участю секретаряХодаснвич Д.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вишгороді в спрощеному позовному провадженні з викликом сторін цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг,-

ВСТАНОВИВ:

27.05.2024 року представник ТОВ «Велесдобробут» - адвокат Томіна О.В. звернулась до суду із вказаним позовом в якому просила: стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Велесдобробут» заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 21181,56 грн., з яких: 15476,54 грн. послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, 4705,02 грн. послуги теплопостачання, 1 000 грн. послуги охоронця, витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 грн. та витрати на правову допомогу у розмірі 3000 грн. Позовні вимоги обґрунтовувала тим, що ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 58,2 кв. м. Позивач, відповідно до рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради за №129 від 10.05.2018 року «Про визначення виконавцем ТОВ «Велесдобробут» житлово-комунальних послуг», протоколу за №1 загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку від 27.11.2021 року та своїх обов`язків надає послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, послуги з теплопостачання, послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, нараховує плату за них, а також формує і надає споживачу повідомлення (квитанції) на оплату комунальних послуг, згідно затверджених тарифів. Відповідач є споживачем послуг, що надає ТОВ «Велесдобробут» з утримання будинків, споруд, прибудинкової території, послуг теплопостачання, охорони, шляхом відкриття абонентського особового рахунку № НОМЕР_1 . Квартира відповідача є упорядкованим житловим приміщенням, яка забезпечена технічною можливістю споживання всіх комунальних послуг. Відмов від споживання житлово-комунальних послуг відповідач не заявляв, претензій щодо якості або кількості послуг не пред`являв, жодного разу не звертався із запереченням щодо боргу, вартості послуг. Докази щодо не проживання відповідача у квартирі або ж надання послуг іншою особою відсутні. Заяви на зняття/зменшення нарахування за відповідні послуги теж відсутні. 30.11.2021 року між сторонами укладено типовий договір про надання послуги з теплопостачання теплової енергії, строк дії якого автоматично пролонгується щороку, оскільки жодна зі сторін не заявляла про його розірвання. Позивачем своєчасно надаються житлово-комунальні послуги відповідачу, як власнику квартири. В свою чергу відповідач отримує від позивача комунальні послуги, від надання яких не відмовляється та фактично їх споживає, але обов`язку щодо повної та своєчасної оплати за надані послуги відповідач не здійснює, що і призвело до утворення заборгованості, за період з 01.08.2022 року по 30.04.2024 року, у розмірі 21 181,56 грн., з яких: 15 476,54 грн. послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, 4 705,02 грн. послуги теплопостачання, 1 000 грн. послуги охоронця. Відповідача було повідомлено про необхідність сплати заборгованості в добровільному порядку. У зв`язку із невиконанням відповідачем власних зобов`язань, позивач змушений звернутися до суду із позовом про стягнення боргу у примусовому порядку.

Ухвалою суду від 05.06.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено судове засідання.

Представник позивача у судове засідання не з`явилася, 23.07.2024 року через канцелярію суду подала заяву про уточнення позовних вимог в якій просила розгляд справи проводити за її відсутності. Так, уточнивши свої позовні вимоги, у зв`язку із частковим погашенням відповідачем заборгованості у розмірі 20000 грн., позивач просить суд: стягнути з ОСОБА_1 заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 1181,56 грн., витрати по сплаті судового збору у розмірі 3028 грн. та витрати на правничу допомогу у розмірі 3000 грн.

Відповідач у судове засідання не з`явився, 22.07.2024 року надав заяву у якій позовні вимоги визнав у повному обсязі, розгляд справи просив проводити за його відсутності.

Відповідно до ч. 1ст. 223 ЦПК України- неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Таким чином, зважаючи на те, що позивач та відповідач були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, спрямували до суду заяви, в яких просили розглянути справу без них, суд приходить до висновку про можливість здійснення судового розгляду за відсутності сторін по справі.

Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А відтак, оскільки учасники справи у судове засідання не з`явилися, то фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши матеріали поданої позовної заяви, суд приходить до наступного:

Так, судом встановлено, що відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна №378623875 від 15.05.2024 року ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 58,2 м.кв.(а.с. 11)

Згідно Акту 2/1 приймання-передачі житлового комплексу або його частини від Забудовника до Обслуговуючої організації від 27.04.2018 року забудовником TОB «Велесгард 2015» передано ТОВ «Велесдобробут» житловий комплекс за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.9-10).

У відповідності до рішення виконавчого комітету Вишгородської міської ради за №129 від 10.05.2018 року «Про визначення ТОВ «Велесдобробут» виконавцем житлово-комунальних послуг» - ТОВ «Велесдобробут» є виконавцем у житловому фонді - житловому будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями комерційного призначення, розташованому за адресою: АДРЕСА_3 наступних житлово-комунальних послуг: управління будинком, спорудою; утримання будинку, споруд, прибудинкової території; з ремонту приміщень, будинків, споруд (а.с. 12).

Рішенням Виконавчого комітету Вишгородської міської ради від 26.11.2019 року «Про погодження тарифів на теплову енергію для ТОВ «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» за №387 встановлено ТОВ «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, що виробляється та постачається системою автономного опалення багатоквартирних будинків за адресою: Київська область, м. Вишгород, вул. Ватутіна, 111-А, 111-Б, АДРЕСА_4 , для потреб населення, в наступному розмірі: на теплову енергію 1318,41 грн/Гкал без ПДВ (в тому числі на виробництво теплової енергії 1318,41 грн/Гкал без ПДВ, на постачання теплової енергії 7,03 грн/Гкал без ПДВ); на теплову енергію 1582,09 грн/Гкал з ПДВ (а.с. 46).

Протоколом №1 загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_3 від 27.11.2021 року також, зокрема визначено ТОВ «Велесдобробут» управителем багатоквартирного будинку та передано йому функцій з управління вказаним багатоквартирним будинком згідно договору та затверджено кошторис витрат з переліком послуг на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території (загальна сума витрат з урахуванням ПДВ з розрахунку на 1 M2 загальної площі приміщень становить 12,13 грн. за місяць) (Додаток №2 Договору). Розмір витрат введено в дію з 01.01.2022 року. (а.с. 15-35).

30.11.2021 року між ТОВ «Велесдобробут» та ОСОБА_1 укладено типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії за адресою: АДРЕСА_5 (а.с. 49-54).

16.12.2021 року між ТОВ «Велесдобробут» (як управителем) та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_3 в особі ОСОБА_2 , що діє на підставі протоколу загальних зборів співвласників №1 від 27.11.2021р. було укладено договір №2 про надання послуги з управління багатоквартирним будинком. Відповідно до п.1, 3 Договору Управитель зобов`язується надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком, що розташований за адресою: АДРЕСА_3 , а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогами законодавства та умовами цього договору (а.с. 36-45).

Так, послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території. Послуга з управління включає: забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, окрема прибирання внутрішньо-будинкових приміщень та прибудинкової території, якщо земельна ділянка, на якій розташований будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, згідно з відомостями про таку земельну ділянку, що містяться у ДЗК, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо-будинкових систем, утримання ліфтів, тощо; купівля електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками (п. 3 договору від 16.12.2021 року).

Послуга з утримання надається відповідно до вимог якості згідно з додатком 2 до цього Договору, що є його невід`ємною частиною (п. 4 договору від 16.12.2021 року).

Кожен із співвласників зобов`язаний оплачувати управителеві надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки встановлені цим договором (п.6 договору від 16.12.2021 року).

Пунктом 9 договору від 16.12.2021 року встановлено, що ціна послуги з управління становить 12 грн. 13 коп. (з урахуванням ПДВ) на місяць за 1 кв. м. загальної площі житлового і нежитлового приміщення у будинку та включає: - витрати на утримання будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна будинку в розмірі 11 грн. 53 коп. (з урахуванням ПДВ) для житлових та нежитлових приміщень відповідно до кошторису витрат (додаток №3 до договору); - винагороду управителю в розмірі 0,60 грн. (з урахуванням ПДВ) на місяць за 1 кв.м. Плата за послугу з управління нараховується щомісяця управителем та вноситься кожним співвласником не пізніше 30 числа місяця, наступного за розрахунковим на підставі отриманого останнім повідомлення (квитанції) на сплату послуг на розрахунковий рахунок управителя або через банківську установу (п. 10 договору від 16.12.2021 року).

Договір набирає чинності з 01.01.2022 року та укладається строком на 1 рік. Якщо за один місяць до закінчення строку дії цього договору жодна із сторін не повідомить письмово іншій стороні про відмову від цього договору, він вважається продовженим ще на один рік (пункти 28-29 договору від 16.12.2021 року).

Рішенням Виконавчого комітету Вишгородської міської ради від 26.10.2022 року за №261 «Про встановлення ТОВ «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» тарифів на теплову енергії, її виробництво та постачання, послуги з постачання теплової енергії для потреб населення» встановлено ТОВ «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» тарифи на теплову енергію, її виробництво і постачання, послуги з постачання теплової енергії, для будинків, що обладнані системою автономного опалення за адресою: АДРЕСА_6 , АДРЕСА_7 , АДРЕСА_4 , за структурою, згідно Додатком 1 1721,27 грн/Гкал без ПДВ, за такими складовими: тариф на, виробництво теплової енергії 1577,11 грн/Гкал без ПДВ, тариф на постачання теплової енергії 144,16 грн/Гкал без ПДВ (а.с. 47).

22.03.2024 року позивачем направлено на адресу ОСОБА_1 претензію-попередження №13/03/24-15 з пропозицією в 10-денний термін з моменту отримання попередження погасити заборгованість (а.с. 55).

Позивач своєчасно надає житлово-комунальні послуги відповідачу як власнику кв. АДРЕСА_1 . В свою чергу відповідач (співвласник у багатоквартирному будинку) з моменту набуття права власності на квартиру отримує від позивача комунальні послуги, зокрема послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, від надання послуг не відмовляється тафактично їхспоживає. Відтак, обов`язку щодо повної та своєчасної оплати за надані послуги відповідач не здійснює, що призвело до утворення заборгованості, за період з 01.08.2022 року по 30.04.2024 року, у розмірі 21 181,56 грн., з яких: 15 476,54 грн. послуги з утримання будинків та прибудинкової території, 4 705,02 грн. послуги теплопостачання та опалення МЗК, 1000 грн. послуги охоронця, що вбачається з відомості по особовому рахунку, відкритого на ім`я ОСОБА_1 (а.с.7).

Відповідно до ст. 382 ЦК України та ст. 4 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», власникам квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному житловому будинку на праві спільної сумісної власності належать приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами квартир, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир.

Згідно до ст. 13 Конституції України власність зобов`язує. Вказана норма кореспондується зі ст. 322 ЦК України, відповідно до якої власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Виходячи з викладеного, власники квартир зобов`язані брати участь у загальних витратах, пов`язаних з утриманням будинку та прибудинкової території, тобто оплачувати комунальні послуги виконавцю житлово-комунальних послуг.

Утримання будинків і прибудинкових територій є господарською діяльністю, що спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством (ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»). Утримання будинку та прибудинкової території проводиться з метою збереження та належного безпечного функціонування житла, а споживач має нести відповідні витрати.

Відповідно до вимог ст. ст. 67, 68, 162, 179 ЖК України - плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) береться, крім квартирної плати, за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.

Статтею 5 та ч. 1 ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»визначено, що до житлово-комунальних послуг належать, зокрема: 1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньо будинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; 2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Оскільки обов`язок споживача житлово-комунальних послуг як власника житла ґрунтується не тільки на договорі, але й на законі, відсутність письмових договірних відносин не є підставою для звільнення від оплати житлово-комунальних послуг.

Згідно до ч. 1 ст. 6 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», учасниками правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є: споживачі (індивідуальні та колективні); управитель; виконавці комунальних послуг.

Серед обов`язків співвласників багатоквартирного будинку, визначених уст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»є такі: виконання рішення зборів співвласників; своєчасна оплата спожитих житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Статтею 509 ЦК України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно із ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ЦК України).

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно із ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення.

Статтею 625 ЦК України, передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Таким чином, позивач ТОВ «Велесдобробут» належним чином уповноважений на надання житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_3 , а відповідач є співвласником багатоквартирного будинку, маючи у власності квартиру АДРЕСА_8 та, згідно норм чинного законодавства України та умов, укладених з ним договорів, зобов`язаний оплатити надані позивачем послуги, позивач має право вимагати від відповідача виконання обов`язку щодо оплати наданих послуг. При цьому судом встановлено, що позивач в повному обсязі виконав свої зобов`язання по наданню послуг, доказів протилежного, зокрема, ненадання відповідачу послуг, надання неякісних послуг тощо, судом не встановлено.

Позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві (ч. 1 ст. 206 ЦПК України).

У зв`язку з визнанням відповідачем позовних вимог, суд задовольняє позовну вимогу про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням заяви представника позивача про уточнення позовних вимог, в розмірі 1181,56 грн.

Щодо судових витрат на правову (правничу) допомогу, суд дійшов наступного висновку:

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст.133ЦПК України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу. Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 137 ЦПК України, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

У постанові Великої Палати Верховного Суду від 27.06.2018 року у справі за №826/1216/16 (провадження № 11-562ас18) зроблено висновок, що склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.

Заявлена сума на правову допомогу в розмірі 3 000 грн. підтверджується, наданими суду доказами: договором про надання правової допомоги №24/04/24 від 24.04.2024, укладений між АО «Правовий шлях» та ТОВ «Велесдобробут»; додатком №1 до договору про надання правової допомоги від 24.04.2024; актом №22/05/24 від 22.05.2024 року здачі-прийняття робіт (надання послуг) до договору про надання правової допомоги від 24.04.2024; платіжною інструкцією №1680 від 23.05.2024 року про сплату ТОВ «Велесдобробут» за адвокатські послуги згідно акту №22/05/24 від 22.05.2024 року у розмірі 10 000 грн. В той же час позивач просить стягнути з відповідача витрати на правничу допомогу в розмірі 3000 грн. Отже, судом встановлено, що з боку позивача дійсно понесені судові витрати на правничу допомогу, позивач просить стягнути з відповідача зазначені витрати в розмірі 3000 грн., таким чином, розмір заявлених витрат на професійну правничу допомогу є співмірним зі складністю справи, часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт, обсягом наданих послуг, ціною позову та значенням справи для сторони.

Оскільки позивачем надано суду докази щодо витрат понесених позивачем на правничу допомогу в розмірі 3 000 грн., при цьому, враховуючи відсутність будь-яких заперечень зі сторони відповідача, зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що вказані судові витрати підлягають відшкодуванню з відповідача.

Щодо стягнення судового збору на рахунок позивача, суд зазначає наступне:

Частиною 1ст. 142 ЦПКпередбачено, що у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 % судового збору, сплаченого при поданні позову. Оскільки відповідач визнав позовні вимоги до початку розгляду справи по суті, про що вказав у поданій до суду заяві, то з нього підлягає стягненню на користь позивача половина сплаченого ним судового збору, а рештаповерненню з державного бюджету.

Враховуючи викладене та керуючись статтями11, 15, 16, 319, 322, 382, 509, 525, 526, 530, 610,612,625 ЦК України, статтями151,179 ЖК України,Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», статтями4,12,13,77,81,142,263-265,274-279,280,354 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Уточнені позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 1181 (одну тисячу сто вісімдесят одну) гривню 56 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 3 000 (три тисячі) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» 50% сплаченого судового збору, що становить 1514 (одну тисячу п`ятсот чотирнадцять) гривень 00 копійок.

Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕЛЕСДОБРОБУТ» з державного бюджету 50 % судового збору, сплаченого за подання позовної заяви, згідно з платіжною інструкцією за №264 від 23.05.2024 року у розмірі 1 514 (одну тисячу п`ятсот чотирнадцять) гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕЛЕСДОБРОБУТ», код ЄДРПОУ: 41035066, місцезнаходження: 07301, Київська область, м. Вишгород, пров. Квітковий, 2-Б, оф. 21, рах. НОМЕР_2 , в Київське ГРУ ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», м. Київ .

Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_5 .

Головуюча суддя О.П. Дьоміна

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120533084
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —363/2514/24

Рішення від 23.07.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Дьоміна О. П.

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Дьоміна О. П.

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Дьоміна О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні